Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Gary Grigby's World of War

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gary Grigby's World of War

    Свалих, инсталирах и от днес започвам баталията. Прави ми впечатление, че в тази класическа походова стратегия, може при мулти плей, PBEM естествено, можедвама играчида са Япония и Германия, а компютъра да игре срещу тях, което ги прави отбор , а не противници. Не знам дали го има другаде, но ми се стори любопитна подробност.

    #2
    Аз си я намерих още когато излезе (това май е експанжъна?). Не е лоша като идея (бях много възторжен когато чух за нея), обаче има няколко сериозни недостатъка (поне за мен). Първият е чисто технически - не е добре направена и въпреки, че е сравнително проста, ходовете на ИИ-играчите имат тентденцията от минута-две в първите един-два хода на играта да достигат по десет и повече минути в следващите, а и играта започва много да се забавя (предполагам, че "изтича" памет). Това, разбира се, е нещо, което може да се оправи, но поне в тази версия, на която аз попаднах не беше оправено (въпреки "кръпките").
    Сред другите недостатъци бих посочил твърде високата доза "случайност" в сраженията, особено в морските. И при текущата система е трудно, дори невъзможно да се превземат островчета от по една провинция ако са укрепени - като Малта. Впрочем, същият, дори по-тежък проблем има Strategic Command II.
    Аз сега очаквам една друга игрица и да си призная с голямо нетърпение:

    Comment


      #3
      Аз я играх малко по-дълго. Има много подробности, които я правят интересна, но и много особености, които ... то Голъм ги е споменал, аз само ще добавя, че поради твърде многото фиксирани моменти не е интересна за преиграване. Предполагам, че за между хора само ще е по-интересно. Ак това е експанжън, предполагам, че там част от тия неща ще са оправени.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        А, това с играчите (Япония и Германия се управляват от хора и играят срещу компютъра за съюзниците) го има и в "Axis & Allies", при това на hot seat, което е доста забавно. Между другото, двете игри са много подобни, разликата е, че в "Axis & Allies" зарът има още по-голямо място, а единиците са с една-две по-малко и май картата бе мъничко по-малка като брой региони.
        Това, което Воланд споменава като основен недостатък го пропуснах, но го има и в двете игри, за съжаление. Освен това в "World at war" май имаше някаква просоттия с партизаните и съпротивата, ако човек играе за Оста. Това е сходен проблем на всички игри от този род, включително и при двете части на "Strategic Command", която в известен смисъл е по-добра, но за съжаление си има своите фатални недостатъци. Имам смътната надежда, че в "Commander: Europe at war" ще са ги преодоляли, поне отчасти, но сигурно ще си остана с надеждата само.

        Comment


          #5
          Не съм нещо доволен, надявах се, че някакви принципи от предишните му игри са залегнали, а то, мести като луд наляво-надясно, никаква реалистичност. Прилича на всичко досега, странно защо го пускат изобщо.

          Comment


            #6
            М`да, то затова и аз много не се изкефих на играта, когато ми попадна в ръцете (е, и заради бъговете де). Има някаква идея все пак, но не е реализирана както трябва. Всъщност ис е ъпгрейднат "Axis & Allies", може би го пуска, защото тя е имала успех? Поне доколкото знам, настолната версия е успешна.

            Comment


              #7
              настолната се играе и днес, видях, нещо като 40 евро кутията. Предполагам заради простотата на концепцията - армиики, провинциики, напред-назад. И в Гаривото го има, тръгваш през Египет, напред, а през това време ти взимат Италия примерно, и се гоните по картата. Това би могло да е забавно, ако ставаше дума за номадски нашествия, но за технологична война?! Пада Австрия, а ти държиш Москва, някакви щуротии?!

              Comment


                #8
                Така е. Същият недостатък, поне донякъде, има и в "Strategic Command". Все пак ти я препоръчвам, ако не си я пробвал, има по-добра и интересна концепция, макар че реализацията малко куца. Иначе наскоро попаднах на една друга настолка, която звучи интересно, за съжаление само на статия за нея. Та покрай това се замислих, че преди форумните игри навремето разцъквах настолни и беше доста забавно, наистина.

                Comment


                  #9
                  Знам я, играх демото преди време, пак е същата история. Имаше и една руска, "Войници на империите", пак в тоя тил

                  CNET Download provides free downloads for Windows, Mac, iOS and Android devices across all categories of software and apps, including security, utilities, games, video and browsers


                  това май е стария вариант

                  Comment


                    #10
                    von Danitz написа
                    Свалих, инсталирах...
                    откъде ако не е тайна?


                    Dark Galaxy ---> GoodKnight

                    Comment

                    Working...
                    X