Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Арута, в Катерина Венедикова - Българите в Мала Азия има извадки от това караманско шахнаме.

    Comment


      cesar написа Виж мнение
      Арута, в Катерина Венедикова - Българите в Мала Азия има извадки от това караманско шахнаме.
      Зная, че там има извадки, но предпочитам да видя цялостно издание на извора При работа с преводи, които не е възможно да бъдат сверени с друго издание имам едно на ум

      Comment


        Предпразнично да кача първото издание на "История на български народ"

        П. Мутафчиев. История на българския народ. Т. 1. Първо българско царство. София 1943.


        П. Мутафчиев. История на българския народ. Т. 2. Второ българско царство. София 1943. (С добавката на Иван Дуйчев)

        Comment


          Момчета, гледам, захванали сте се яко с Петър Мутафчиев. Неговите Лекции по история на Византия (в два тома) от 1995 г. плачат ли за скан?

          Comment


            Xристос Воскресе!
            Някой ден вероятно е напълно възможно двете томчета с лилава обложка да бъдат сканирани. Но за сега не са сред купчините книги отредени за сканиране

            Comment


              Воистина воскресе!

              Aruta, искаш ли да ти изпратя на Рашо Рашев - Прабългарите и Българското ханство на Дунав. София, 2001. А?

              Материалът е необработен (в jpeg, нуждаещ се от cut & crop). Сканираха ми я тук преди месец време, обаче... просто ме мързи да катвам и кропвам - признавам си без бой То, инак, събирането на jpeg и врътването в pdf или djvu най-лесно, ама... поне естетика някаква си да има. Искаш ли да се пробваш? Ако, не те мързи, разбира се Може пък и да си зает, знам ли? Ти си млад човек, а ние - полупенсионери

              Comment


                Графе, не се стискай, ами направо я давай, сигурен съм, че комуто трябва сам ще си я преформатира, или ако не му се занимава, все ще я смести на някой диск.
                Liberte, egalite, fraternite
                Viva la revolution
                Zalmoxis написа
                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                dibo написа
                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                Comment


                  Я, па тоа! Тц... Ни даам! Само който обещае, че ще ги кропне (въобще редактира) тези 180 странички, само на него Ето, бръмча на добра воля, можете да изпитате наивитетът ми... Инак, когато не ме мързи, ще ги кропвам лека-полека, като костенурка. Аз се пищисах с Йордан Андреев и неговите българи - знам каква плътска любов беше

                  Comment


                    monte christo написа Виж мнение
                    Воистина воскресе!

                    Aruta, искаш ли да ти изпратя на Рашо Рашев - Прабългарите и Българското ханство на Дунав. София, 2001. А?

                    Материалът е необработен (в jpeg, нуждаещ се от cut & crop). Сканираха ми я тук преди месец време, обаче... просто ме мързи да катвам и кропвам - признавам си без бой То, инак, събирането на jpeg и врътването в pdf или djvu най-лесно, ама... поне естетика някаква си да има. Искаш ли да се пробваш? Ако, не те мързи, разбира се Може пък и да си зает, знам ли? Ти си млад човек, а ние - полупенсионери
                    Прати линк със скановете, пък ще видя какво мога да направя

                    Comment


                      Изпращам на ПМ Зор с кропването няма да си даваш. Когато стане. Ако някой пририта за Рашев, има само два варианта: да чете другите му две монографии, или да чака

                      Comment


                        monte christo написа Виж мнение
                        Я, па тоа! Тц... Ни даам! Само който обещае, че ще ги кропне (въобще редактира) тези 180 странички, само на него Ето, бръмча на добра воля, можете да изпитате наивитетът ми... Инак, когато не ме мързи, ще ги кропвам лека-полека, като костенурка. Аз се пищисах с Йордан Андреев и неговите българи - знам каква плътска любов беше
                        Бреййй, личи си ромейската закалка!
                        Liberte, egalite, fraternite
                        Viva la revolution
                        Zalmoxis написа
                        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                        http://hristoen4ev.blogspot.com/
                        dibo написа
                        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                        Comment


                          British Pathe War Archives - 85 000 historical films

                          War Archives - a dedicated military history channel from British Pathé. From the Boer War to the Cold War, via two world wars, British Pathé captured many of the most momentous events in 20th-century military history on film. This channel presents the best of these classic newsreels. Visit our main YouTube channel for our entire archive of 85,000 historical films: http://www.youtube.com/britishpathe ALL RIGHTS RESERVED
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            Добър вечер, господа!
                            Искам да ви попитам,може ли някой да ми помогне с намирането на тази книга и дали я има сканирана,защото ми е спешно да я чета за държавен изпит!
                            Васил Гюзелев - Средновековна България в светлината на нови извори
                            (Класификация,опит за характеристика и основни издания), 1981г
                            Никъде не намирам сканирано изданието,бихте ли ми помогнали?

                            Comment


                              Колега, то си има търсачка ! Първо търсиш , после искаш !

                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Колга опитвах да го сваля това,знам за него,но не мога да го сваля!Не знам,защо не се получава!
                                След, като го изтегля, не ми отваря документа,сякаш липсва от линка!

                                Comment

                                Working...
                                X