Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Рамбо Амадеус написа Виж мнение
    От доста време не се бях смял така. Не знам дали това казва нащо за психичното ми здраве...

    Comment




      Доста приличен disaster movie.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Пфеу, пък как пък сколасах да си организирам такъв кървищен кинопреглед.

        Та, първо - Защитникът (The Equalizer) - Антоан Фукуа отново снима Дензъл Уошингтън след "Тренировъчен ден". Ама не е чак такъв. Елегантен екшън, главния герой е изрУТ, но има сцени с нарочно голяма кръвнина. За сюжета - накрая стана малко едно мерене "нашия спецназовец е по-як от вашия". И едно презахаряване имаше там. Но атмосферата, екшъна и спокойната, пестеливо показана, но не плитка завръзка бяха отлични. Например - към средата на филма имаше един момент, в който главния лош излиза с още двама от едно колище и тръгват подир главния. Но развитието до момента беше такова, че не си помислих "Оле, ся кат го стигнат", ами "Оле, тез излязоха от колата в опасното." Те така.

        И второ - заинтригува ме рецензията на френския Zulu и го намерих на арената, но с други субс. Не е невиждано оригинален, но смятам, че бива. Изглежда различно от холивудските, а и бих нарекла финала доста френски /събуди ми някакви спомени от едновремешните френски екшъни/. И е с Форест Уитакър. Па макар и с Орландо Блум. Пак да предупредя за ужасни кадри. Освен това, според рецензията, трейлъра разкривал всички заврътки на сюжета (те и не бяха особено скрити, но си решете кое от двете бихте пробвали).
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          В момента има поредната вълна на "последно осребряване на чекове преди пенсия" - като гледам цели три екшъна на Дензъл Уошингтън, Лийм Нийсън и Пиърс Броснан с подозрително еднакви сюжети "бивш полицай/бивш агент на ЦРУ/бивш агент на нещо-си избива лошите и спасява света отново". Но мисля още Арни беше казал на времето, че "историите, в които 60-годишен герой набива купчини от 22-годишни злодеи в един момент стават патетични".
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            В момента има поредната вълна на "последно осребряване на чекове преди пенсия" - като гледам цели три екшъна на Дензъл Уошингтън, Лийм Нийсън и Пиърс Броснан с подозрително еднакви сюжети "бивш полицай/бивш агент на ЦРУ/бивш агент на нещо-си избива лошите и спасява света отново". Но мисля още Арни беше казал на времето, че "историите, в които 60-годишен герой набива купчини от 22-годишни злодеи в един момент стават патетични".
            Точно в тази връзка снощи попаднах на този филм: The Last Stand (2013). Съвсем като по схемата, описана в поста ти 60 годишният Арни, шериф на малко градче, заедно с екипа си попада на пътя на бягащ от властите наркобос. Естествено, след първата жертва, няколкото служители на градчето и жителите му се проявиха като истински терминатори. Бабата с пушкалото или групата с картечницата "Максим" си ги биваше особено много , а за фон бяха ФБР и полицията - меко казано неадекватни. Но филмчето става да го гледаш, ако е в светлината на уестърните от миналия век.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              E, той Арни 60-те вече ги и е минал и забравил, освен това The Last Stand си е комедийка отвсякъде, да не говорим за серията The Expendables. Пък и на него спешно му трябват пари след развода

              Като изключим Броснан, Лиъм Нийсън и Дензъл Уошингтън със сигурност имат и по-свестни филми и могат да играят (на мен например ми харесаха Flight и The Gray), което свидетелства отново за тази криза на идеи в Холивуд, за която чета от година-две. Или "липса на желание да се поемат финансови рискове", поради което оригинални сценарии не стигат до заснемане и дори добри актьори се принуждават да се снимат в такива клиширани до безкрайност бози, които са римейк/продължение на нещо, правено вече 500 пъти преди това - просто защото нямат други предложения. А догодина ще излезе вече "Taken 3"...
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment




                Английски.Има доста реални моменти.С Бен Менделсон.

                Comment


                  Чудесен Лиъм Нийсън в адаптация на лорънблоксов роман !http://www.zamunda.net/previewimg.ph...uanBn#position

                  Бивш-мивш, чекове-пенсии - който е чел нещо на Блок, знае за какво става въпрос !

                  Comment


                    Todor Pavlov написа Виж мнение
                    Чудесен Лиъм Нийсън в адаптация на лорънблоксов роман !http://www.zamunda.net/previewimg.ph...uanBn#position

                    Бивш-мивш, чекове-пенсии - който е чел нещо на Блок, знае за какво става въпрос !
                    Пък ако беше написал и името на филма... да може да се види в имдб, щото на работа не лазим налево.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      pnp5q написа Виж мнение
                      Пък ако беше написал и името на филма... да може да се види в имдб, щото на работа не лазим налево.
                      Да отговоря вместо него, защото го погледнах там: A Walk Among the Tombstones
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment






                        От доста време не ми беше попадал свестен трилър. Не че тук сценарият е нещо невиждано, но е добре заснет. Няма да издавам изненадващата завръзка, само ще кажа, че Розамунд Пайк ми се издига в очите като актриса.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          messire Woland написа Виж мнение
                          Да отговоря вместо него, защото го погледнах там: A Walk Among the Tombstones
                          Извинявам се за името , ама българската интерпретация на оригиналното заглавие беше толкова неадекватна , че направо не ми се споменаваше . Нийсън , малко по-добър от алкохолизирания въздушен маршал в друг пресен филм ,... но името пак , ха де ...

                          ПП
                          ... И филми на работа !? Ми приберете се , хапнете , пийнете , създайте атмосфера , пък тогаз ... Хем бива ли така на пресекулки, на бюрцето ! ...

                          Comment


                            Ray Donovan


                            За сега много ми допада, главно заради актьорската игра, не толкова заради сюжета.
                            Джон Войт и Лив Шрайбер поне за сега държат нивото високо.
                            Предполагам, че ако не го приключат с третия сезон ще стане блудкав, но за сега става.


                            Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                            Comment


                              Dead Snow 2: Red vs. Dead (2014)





                              Много свежест само в две калории ($5 млн бюджетец)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                [ATTACH=CONFIG]24091[/ATTACH]

                                http://www.imdb.com/title/tt1935179/
                                Добър филм, речният Аркансоу е fckin beautiful...както и Рийз Уидърспуун. Майсторска актьорска игра, сюжет и тн. - "не знам защо" ми напомни на най-класическите произведения на Самуел Клемънс.
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X