Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    О, благодаря, аз четох за него навремето, но после го забравих. Оригиналът го обичам много, това ще се гледа задължително. Благодаря още веднъж .

    Comment





      Хубав сериал, но само 2 сезона и половина. Става дума за фиктивния новинарски канал ACN и динамиката вътре в него. Има и комедиен елемент. Засяга и въпросите, които сме зачеквали тук на форума покрай Сирия и Украйна - за рейтинги, надеждност на информацията, защита на източници, блогове, социални мрежи, crowd journalism и т.н. HBO нямат слаба продукция от 15 години.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Big game - забавна простотйка от финландски режисьор.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Mad Max: Fury Road

          Ме разби. Това не е филм, а друга реалност.
          Както казват критиците - 30 години чакане си заслужаваха.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Страхотен е новият Луд Макс. Финалът беше малко банален, но отдавна не съм гледал филм в кино, който да не ме накара да ми се доспи по средата...

            Comment


              На мен също ми хареса, но забелязах, че масата хора в залата го оплюха и съжалиха, че са го гледали.Това обаче е по-скоро добър знак според мен.




              SPOILER !!!!! SPOILER !!!!! SPOILER !!!!!


              Хареса ми, че за ролята на Безсмъртния Джо са привлекли актьора от оригиналния филм, играещ тогава лидера на мотобанда.Човекът използва прекрасно очи и вежди, за да се изразява, а това при тази роля е ключово.
              Доколкото си спомням в първия филм Макс отмъсти за семейството си и категорично се разправи с Джо.Явно обаче се преценили, че връщането на този герой ще си струва.

              По мое мнение сегашният сюжет се развива след времето на Mad Max 2 и преди 3.
              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

              Comment


                Това е същия актьор, но въобще не е същия персонаж (поне никъде не се споменава такова нещо). Toecutter беше размазан от камион в първия филм...

                Новият филм се води продължение, т.е. се развива след първите три филма. Има някои логически "дупки" (най-вече изтъкват наличието на колата на Макс, която беше разрушена във втория филм, а тук пак я има и пак я разрушават), но това според мен са бели кахъри.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  Това е същия актьор, но въобще не е същия персонаж (поне никъде не се споменава такова нещо). Toecutter беше размазан от камион в първия филм...

                  Новият филм се води продължение, т.е. се развива след първите три филма. Има някои логически "дупки" (най-вече изтъкват наличието на колата на Макс, която беше разрушена във втория филм, а тук пак я има и пак я разрушават), но това според мен са бели кахъри.
                  Не ги гледах предиварително първите филми и за това свързах настоящия с това което е останало като спомен за сюжетната линия за това и леко ми се разминават нещата.

                  Бях останал с впечатлението, че името на Toecutter е Джони и Макс го убива във финалната сцена когато му даде избора с ножовката, но реално не видяхме какво стана с него. От там и направих връзката виждайки същия актъор Джони - Безсмъртният Джо.Изобщо не загрях, че в първия филм имаше друг персонаж Джони Бой различен от лидера на бандата.

                  SPOILER !!!

                  Логическата дупка с колата е разбираема - след като главният актъор е друг им трябва нещо с което да направят препратка към първите филми, а колата със своето присъствие е не по-малко запомняща се и от Макс.
                  Все пак мисля, че третият филм се развива прекалено напред в бъдещето, за да може настоящият да е след него.Съдя по наличните ресурси - в третия филм се произвеждаше метан в някакви ограничени количества, а моторните превозните средства бяха почти забравена форма на транспорт, самият Макс мисля че се придвижваше с камила.
                  В настоящия филм ресурсите са около нивото от Mad Max 2, както и превозните средства, а вторият филм по сюжетна линия се развива 15 години преди третия.
                  Ако приемем, че ресурсите не се изразходват еднакво в цяла Австралия и има други части от континента като тази от Fury road в които използването на петрол е продължило по-дълго време, поради по-големите запаси, тогава има логика действието да се развива след третия филм.
                  Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Новият филм се води продължение, т.е. се развива след първите три филма
                    Не е така, няма такава хронологична връзка между филмите. Новият е сам за себе си, въпреки че има един милион препратки към старите.


                    Ultramarine написа Виж мнение
                    На мен също ми хареса, но забелязах, че масата хора в залата го оплюха и съжалиха, че са го гледали.
                    Това в България?...
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Прочетох, че не е remake, нито reboot, а четвърти филм в същата поредица. Някаква ясна хронологична връзка или дори логика в този франчайз според мен е излишно да се търси - това си е фентъзи Вселена с твърде много "дупки" и разминавания между отделните филми, за да се вземе насериозно така или иначе. Най-голяма разлика има между първия и втория филм, които уж само за няколко години от западаща икономика и някакво все пак функциониращо общество (полиция, съдебна система, градове, магазини, хората пътуват с каравани на почивки и т.н.), Австралия беше станала full tribal. И най-вече - е няма как хем бензинът и огнестрелните оръжия да са кът, хем всички да се гонят с МПС-та по цял ден.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Miller at SXSW this year написа
                        It’s sort of a revisit. The [previous] three films exist in no real clear chronology, because they were always conceived as different films.
                        Mad Max: Fury Road is in theaters now, and it is a triumph. We loved it (read our review here), hell, nearly everyone seems to love it.



                        Т.е. кефи се на филма и не мисли много.

                        btw това, което виждаме във филма, е един вид базирано на преразкази на очевидци далеч в бъдещето, легенди, което обяснява хиперболизацията на ... общо взето всеки един детайл


                        ...

                        тук някой се е опитал да скалъпи хронология на новия филм

                        Disclaimer: This timeline is pure conjecture and may be subjected to heavy changes and revisions in the future to come. You've ...


                        ...

                        тук добър поглед върху стила на Милър

                        и много добро обяснение на лудницата

                        "It's the apocalypse! Nobody cares about anything."

                        Last edited by Imperial; 24-05-2015, 16:12.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Да, това е добро обвснение за всичко.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Imperial написа Виж мнение
                            Не е така, няма такава хронологична връзка между филмите. Новият е сам за себе си, въпреки че има един милион препратки към старите.




                            Това в България?...

                            Да и по разговорите извън залата разбрах, че са очаквали нещо съвсем различно.Но трябва да се отбележи, че в същия момент течеше концерт близо до салона и част от хората просто влязоха, за да сменят обстановката.
                            Вероятно очакването е било за обикновен екшън с обичайните плоски шеги и комедийни елементи.
                            Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                            Comment


                              1951 написа Виж мнение
                              Snowpiercer (2013)


                              Много хубав филм. Холивуд такива не прави...

                              С две думи, екранизация на френски комикс от корейски режисьор (същият, който прави The Host) с мейнстрийм холивудски звезди. Комбинацията е супер приятна.

                              Тилда Суинтън е за Оскар!
                              Прекалено много и прекалено големи дупки в сценария, за да ми хареса. А краят беше... пълна трагедия. При това съм свикнал на азиатско кино, където тия неща са норма.

                              spoiler

                              Значи, имаме класа потиснати унтерменшен и решението на проблема е да избием абсолютно всички (вкл. потиснатите). А, прочее, сме последните оцелели от вида си. Т.е. оптималното решение на класовия проблем е видово самоубийство.

                              ???
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Съгласен съм с Империал. Единственото добро нещо в този филм бяха актьорите. Дупка до дупка върху дупка, плюс изсмукан от пръстите идиотски край. А азиатското кино - има и добро азиатско кино.

                                Comment

                                Working...
                                X