Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Униформите

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Абе, Мънари даде за Маузерката $400, тези пари тогава трудно някой би ги извадил. :shrug: Беше Кока-Милованович с подцевен магазин, драгунска :1087: (произведени са 4000 драгунски пушки и 4000 карабини, пехотните са само еднозарядни - 120 000 бр.) Не съм я виждал никъде на живо след това. :vsad: А иначе така си беше, Мънари като я хвана и я помъкна - даже не успяхме да я доразгледаме. :cry: Затуй таквиз неща не се оставят на произвола на съдбата и на тъщите!

    Comment


      .
      Last edited by ; 22-03-2006, 07:03.

      Comment


        valo написа
        Виждал съм още една такава, но собственика не дава и дума да се издума за нея.... :noway: Едно време я купи от пловдивски антиквар за 80 лева. :argh: А аз тогава спах.... :wall:
        Знаеш, ли човек не може да има всичкото оръжие на този свят ! Аз отдавна съм се примирил с този факт и истински се радвам, на това което притежавам. Ще знаеш, че до време ще имаш такава пушка-точно когато най-не очакваш ще я намериш. Винаги така се получава.
        например аз започнах да събирам от части Турски Маузер с подцевният магазин обр.1887 година. Бях решил като му събера железарията да му направя приклад-има откъде да гледам за модел.Обаче тази година като се прибрах в България ми изпадна и то в такова състояние за което всеки Арсенал би завидял.Тъмносинята оксидация буквално светеше. И сега ми истанаха насипни части за още един такъв Маузер.Тъкмо ще му направя приклад и ще го разменя за нещо!
        Така че не бива да се ядосваш !
        Само ще добавя, че седмица преди Мънари да се сдобие с този Маузер от същият човек прибра за същата сума Уинчестър М1895-абе удари кьоравото Британеца !
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          На последните няколко борси в В.Търново се продаваше Турски Маузер обр.1887г. В много добро състояние Но цената му беше направо фантастична 800 лв . То и затова човека я предлага вече почти цяла година .

          Comment


            .
            Last edited by ; 21-03-2006, 17:52.

            Comment


              opalcenec написа
              На последните няколко борси в В.Търново се продаваше Турски Маузер обр.1887г. В много добро състояние Но цената му беше направо фантастична 800 лв . То и затова човека я предлага вече почти цяла година .
              Това беше пълно Менте !Ти разгледа ли хубаво цевта?Някакси този маузер беше пораснал от 9.5 мм за стандартните образци до 11 мм.Точно така цевта му беше 11мм или казано набързо-цев от Мартини-Хенри :sm113:
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                Турски Маузер, обр. 1887, пр-во 1887 - 1889 г., поръчани 500 000 бр., доставени 220 000, на въоръжение в малоазиатските части и Македония, големи количества са взети като трофеи през Балканската война, вярно, не излиза често, ама може ли да струва чак пък 800 лв.? струва си за толкова да си купиш дори раздрънкано шишане пред стандартна армейска пушка, при това магазинна. Е, въпрос на вкус.

                Comment


                  Сериозноли вопще не сам обърнал внимание на калибара онзи като каза 800 лв . И аз онемях от тази цифромания и вобще не гледах калибара направо муя върнах . А иначе как лъже окото еи аман от ментета .

                  Comment


                    аз такова понеже пишеше за униформите ....

                    реших да кача две нови снимки .
                    Едната май е на танкисти-плажори
                    а другата е 1908-1914 май
                    Attached Files
                    ТБТ

                    Comment


                      Хубави снимки. Капитана или танкиста от Харков ще се изкажат по-добре за тези танкисти-плажори.
                      Пере ти нямаше ли и други по-интересни снимки?
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        оф, абе имам

                        имам и други снимки ама като не помня кои съм качвал и кои не пък и гледам да не съм отегчителен с това фото
                        ТБТ

                        Comment


                          .
                          Last edited by ; 22-03-2006, 06:58.

                          Comment


                            Капитане, я кажи какво мислиш за това:
                            http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...540038474&rd=1

                            Comment


                              Кво да ти каж пълно менте-соц униформа, даже и коланът е соц.погледни лъвът няма корона, но за сметка на това има петолъчка.Човекът са го приебали в БГ-то
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Именно, и на мен ми направи впечатление че съвсем не прилича на една оригинална униформа, която продаваше преди време един американец. Не знам обаче дали са го излъгали или той се опитва да излъже някой.

                                Comment

                                Working...
                                X