Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Календар на българската бойна слава

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    9 януари

    1878 г.
    При Шипка и Шейново е пленен Вейсел паша с 22 000 души войници и с 83 оръдия. Турското правителство предлага на Русия започване на преговори за мир.

    1881 г.
    Открива се офицерски курс за сухопътни офицери, служещи във Флотилията и в Морската част.
    По предложение на командващия флота – капитан-лейтенант Александър Конкеевич, се формира Машинна школа към Флотилията и Морската част в Русе, за подготовка на технически кaдри във флота. Пръв началник на школата е руският инженер-механик П. М. Изотов. Машинната школа е първото българско техническо учебно заведение. Тя изиграва важна роля за развитието на българския военен флот и за подготовката на техници за националното стопанство.
    Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

    Comment


      #17
      10 януари

      1913 г.
      Младотурците, предвождани от Енвер бей, извършват преврат и завземат властта. Те се обявяват за продължение на Балканската война. С това завършва периодът на първото примирие. Прекъснати са и преговорите за мир в Лондон.

      1918 г.
      Умира Константин Иречек, чешки историк, министър на просветата в току-що освободена България. (Роден е на 24 юли 1854г.)

      1944 г.
      Съюзническата авиация извършва над гр. София първия дневно-нощен въдушен удар. В него участват 280 самолета. Дадени са много жертви: убити - 431 д., ранени – 611, разрушени са 537 сгради и са свалени 6 български самолета. Противниковата авиация губи свои 9 самолета.
      Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

      Comment


        #18
        Поправките са направени. Мнението може да бъде изтрито.

        Comment


          #19
          Ей това е много яко. Аз пък мога да ви дам Църковният календар
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #20
            Хубаво постваме тук данните, ама не е ТОВА идеята!

            Идеята се състои във факта да направим КАЛЕНДАР - на стартовата страница + препратка към него - на страницата на форума.

            Календарът трябва (споре мен) да съдържа:

            - данни за бойната слава (или падението) на нашата държава - "Векове от слава/Славата на България" (заглавие на книга за БГ военна история от Б. Чолпанов)

            - данни за църковните празници и за светците

            - данни за рожденните дни и за именните дни на нашите потребители (които са дали или ще дадат данни за себе си).
            Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

            Comment


              #21
              Харесва ми идеята но не знам дали мога а помогна с нещо.
              Ако се сетите за нещо което мога да направя обадете се
              Най- ярките звезди на род османски
              корони носят и седят на трона царски,
              покорни са на заповедите господни
              делата им добри и благородни.
              И да воюва за правата вяра
              на бащин трон султан се възцарява.

              из " Корона на историите " на Ходжа Садеддин

              Comment


                #22
                данни за бойната слава (или падението) на нашата държава - "Векове от слава/Славата на България" (заглавие на книга за БГ военна история от Б. Чолпанов)

                - данни за църковните празници и за светците

                - данни за рожденните дни и за именните дни на нашите потребители (които са дали или ще дадат данни за себе си).
                От което следва че трябва да направим три теми. Така ще е много по-лесно. Те ще са като черновата на "сайта". Колкото повече се разбие материала в черновата - толкова по-добре - после просто трябва да се събере всичко на едно място. Така мисля аз. Вие ще щажете съгласни ли сте.

                Comment


                  #23
                  Би могло всичко да се наблъска и само тук - ама ще е трудно на админите да го систематизират...

                  По-добре е да се направи 4ернова - като 4ерновата за темите за онлайн списанието!

                  АУ, ама аз не сам отделил готовите текстове в отделна тема!

                  Трябва да стане и това...
                  Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                  Comment


                    #24
                    Ти наемаш ли са да го систематизираш?
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #25
                      Да беловите трябва да са отделна тема. Предлагам ти 10 готови дати да са в едно мнение - ще е по-лесно.

                      Предлагам и още нещо - да се направи нов раздел както за енциклопедията. Пак в Имперски дворец.

                      И с удоволствие ще помагам. Къде с корекции, къде с допълнения.

                      "И така делото преуспява" - ако цитирам Швейк

                      Comment


                        #26
                        Зa систематизирането на данните от трите теми - в мнения по дати - за всеки ден в календара... В отделна тема...

                        (ау, сега се сетих - данните за потребителите тръабва АВТОМАТИЧНО да се аддват в календара, в момента, в който те си ги дадат в профилите, коъ ще им ги търси!)

                        И аз съм съгласен да ги систематизирам...

                        Ама си мисля, дано да се справим до края на тази календарна година, да посрещнем лето Господне 2005 - с новия календар!

                        Обаче - аз съм съвсем некомпетентен да изработя календара - не ме бива в администрирането на сайтове. Само - на компютри (с network security се занимавам)...

                        Пак да кажа - погледнете календара на сайта "Пътят"!

                        Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                        Comment


                          #27
                          Имаме 2месеца, но мисря че няма да стигнат - това не е никак лесна работа. Което не значи че не трябва да се работи на макс.

                          Ето какви са стъпките според мен:

                          1) Създаване на нов раздел

                          2) Трите теми които служат за чернови

                          3) Една тема, която е белова

                          4) Прехвърляне на беловата на сайт или там както се казва - от тези работи не разбирам

                          Comment


                            #28
                            Систематизиране на данните от трите теми в белова - в 4-та тема.

                            После е най-трудното: създаването на календара!
                            Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                            Comment


                              #29
                              11 януари


                              1862 г. В Цариградския затвор умира Димитър Миладинов, само четири дни след смъртта на по-малкия му брат - Константин.

                              1945 г.
                              Започва смяната на югославските войски от Първа българска армия по левия бряг на р. Дунав. Сменените югославси дивизии са прехвърлени на десния бряг на р. Драва.
                              Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                              Comment


                                #30
                                11 януари

                                1862 г.
                                В Цариградския затвор умира Димитър Миладинов, само четири дни след смъртта на по-малкия му брат - Константин.

                                1945 г.
                                Започва смяната на югославските войски от Първа българска армия по левия бряг на р. Дунав. Сменените югославси дивизии са прехвърлени на десния бряг на р. Драва.
                                Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                                Comment

                                Working...
                                X