Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задава се "Strategic Command 2"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Задава се "Strategic Command 2"

    Тук има страница на играта:

    Първата част, Strategic Command - European Theater има страница тук: http://www.battlefront.com/products/.../stratcom.html
    Походова (!) само за Европа, 4 вида наземни, 2 вида въздушни, 5 морски единици и най-важното - щабове, от които да зависят нещата. Чрез тях се снабдяват и поддържат в готовност останалите наземни единици и така се появяват снабдителни и командни линии и има значение дали една единица се бие в обкръжение или има непрекъсната снабдителна линия.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Първата игра беше много добра - всъщност май единствената оперативно-стратегическа игра от този тип. Но си имаше и определени недостатъци - дано да са се съсредоточили върху тях, а не само да ни разнообразят с нови единици и по-добра графика (която според мен няма абсолютно никакво значение в този род игри, стига само да е достатъчно ясна и да подпомага играча, а не да пречи).

    Comment


      #3
      Като си говорим за оперативна игра - виждали ли сте Airborne Assault? Много добра, направо почти прерфектна оперативка Макар да е в долната граница - оперативно-тактическа. Действието се развива по време на операция Маркет-Гардън.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #4
        Не, не ми е попадала. Какво точно представлява?

        Comment


          #5
          Ами ето линк


          Хубавото и е, че АИто е доста добро, което позволява отдавнашната моя мечта за "по-горно" командване - задаваш заповеди на подкомандирите си и те се справят сами без да трябва да ги следиш какво правят. И това функционира дотолкова добре, че даже обикновено когато търпението ми не издържи и почна да давам лично заповеди на някоя единица "през главата" на командващия я, то обикновено цялата част се оплита, настава объркване (защото командира и се опитва съответно да поддържа някаква кохерентност на цялата част - например веднъж като изюрках танковете напред, щото ми се видя, че лошите бягат, то командващия тръгна да товари отново прилежащите пехота и артилерия и да се опитва да настигне танковете, при което сред оръдията настана пълна каша, а пехотните траспорти се пръснаха по протежение на целия път, въобще лудница) и в крайна сметка резултата е по-лош отколкото ако оставиш всичко на отговорния "човек"
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            хм, същата работа както когато Хитлер решава да управлява всеки батальон поотделно
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Те, генералите! Те нищо не разбират от политика! Зад всяка операция стоят политически и индустриални причини! Те си гледат тая пуста "маневрена война" и хич не се грижат за това, че ни свършва олиото! Само гледат да отстъпват! Така не става, казвам ви - нито метър не трябва да се отстъпва на врага! Волята на нашия войник ще победи всички трудности! Наред! Аз ще им покажа как се води война! В името на свръхрасата! В името на нашия народ! В името на Лебенсраума... Гхрррр...
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment

              Working...
              X