Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой какво колекционира?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Пуснато на: 27th-Септември-2004 01:58 Заглавие:

    --------------------------------------------------------------------------------

    За да е хубав един нож не е необходимо да е стар. За едни колекционери е важна историческата стойност на хладното оръжие, за други функционалността (въпреки че не ги ползват по предназначение), а за трети красотата. Ако можеш, пусни снимки на тези ножове, които най-много си харесваш, за да ги видим и ние.


    Deimos Пуснато на: 26th-Септември-2004 21:10 Заглавие:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Абе то и аз принципно се водя че колекционирам ножчета, ама то мойто не е баш колекционерство, просто обичам дълги остри нещица... та тука съм събрал еднин шкаф от тях, но само две-три са по стари, другите са просто добри ножове, аз малко съм пристрастен и като видя и си купувам... в оръжейния магазин вече са ми приятелчета...
    И аз съм по острите предмети. Малко, модерни, но от сърце! Повече ме интересуват материалите в един нож. След като имам Boker Ceramic Infinity и Spyderco със стомана VG-10 Rc.60, само нож от титан, от кера-титан и от Talonite® ми остава да си набавя.

    БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

    Comment


      #17
      Ами добре ще сложа някакви снимки, ама незнам дали ще е скоро че тука бях докопал едно цифрово апаратче, ама го върнах миналата седмица и незнам кога пак ще мога да го взема. Иначе за любими ножчета имам едно с 30 сантиметрово острие което наистина искам някой път да използвам по предназначение... )
      hahorat, тея купувал ли си ги, и ако да откъде и за колко пари, че си избирам подарък за рождения ден и... ако можеш метни някакъв линк към нещо подобно, а за материалите, повечето дето ми попадат са взети отнякъде та ми е трудно да определя, примерно оня дългия беше в багажника на една жигула и като питах защо стои там, оня ми вика че той там си бил от години... беше заприличал на нищо :roll:
      <<..........>>

      Comment


        #18
        Deimos написа
        Ами добре ще сложа някакви снимки, ама незнам дали ще е скоро че тука бях докопал едно цифрово апаратче, ама го върнах миналата седмица и незнам кога пак ще мога да го взема. Иначе за любими ножчета имам едно с 30 сантиметрово острие което наистина искам някой път да използвам по предназначение... )
        hahorat, тея купувал ли си ги, и ако да откъде и за колко пари, че си избирам подарък за рождения ден и... ако можеш метни някакъв линк към нещо подобно, а за материалите, повечето дето ми попадат са взети отнякъде та ми е трудно да определя, примерно оня дългия беше в багажника на една жигула и като питах защо стои там, оня ми вика че той там си бил от години... беше заприличал на нищо :roll:
        Да се видим на следващата среща на форумът и ще си поговорим за желязо.
        Ще снимам някои ножчета.

        БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

        Comment


          #19
          И аз да се разпиша
          1. Неупотребяван бръснач "Солинген". Кутииката му е точно над него.
          Прави дзън-дзън, когато го прекараш по нечии врат! :twisted:
          2. Това ножче е автоматично и съм го виждал в един оръжеен магазин в София за 12лв. нищо интересно.
          3. Тук няма нужда от коментар. Всеки го знае.
          4. Моята гордост. Това ножче е от японска керамика, многократно по-здрава от стомана. Реже стъкло и вади стружки от абсолутно всякакъв метал. Може човек да си дялка стомана "Солинген"(~55Rc) кото медец. На витошка и гладстоун струва 231лева. Пропуснах точното наименование на моделът:
          Boker - "Cermaic Infinity".
          5. Spyderco - "Police Model" plain edge. Много известен модел. Във филма "Тренировъчен ден" съм забелязал Самюел Ел Джаксън да си играе с един с точно такова ножче. :twisted: Прави се в Япония, но марката е Американска(80% от най-добрите американски марки се правят там. Вкл. и SOG Knives). Стоманата е шведска- VG-10 (~60Rc). Една от най-добрите стомани за джобни ножчета. Веднага прави впечатление здравината от 60Rc в сравнение със стандарта на "Солинген" - 55Rc.
          Аз съм го купил за 100лв. на старо, но съм му проверил стоманата и е напълно огигинално. В Германия струва около 135EUR, а в България се намира много трудно и то на не по-малко от 300лева.
          6. Gaston Glock - "Model 81". Производетелят на дръжки от 50-те години и автор на пистолетите "Глок" обурудват австрииската армия с точно това ножче. Не е отбелязано каква е стоманата, но е доста добра и може да дялка по-меки метали. Наистина дабър нож. Предлага се в няколко различни модела и някои от тях имат трион откъм страната на фоус едж-ът, както при моят. Трионът е доста ефективен. Можете да отваряте и бира с кръстачката. Камията е гадна, от пластмаса(най-вдясно на снимката). Покритието отгоре не е титаниев нитрид или оксидация, а просто боя. Предполагам, че за автрииската армия макар и с еднакъв вид, изпоузват по-добри материали. Струва в София между 65 и 75лв.

          Надявам се да ви е било интересно.

          П.С. Пропуснах да кажа, че на керамичният нож дръжката му е от "Zytel" т.е. 5 до 10 пъти по-здрав материал от "Kevlar"!

          БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

          Comment


            #20
            Приятни ножове, на мен най-много ми харесва Глока.

            Comment


              #21
              Ами тва Spyderco доста ми допада като дизайн, направо се замислям... абе как успя да го докопаш на старо 8) Колкото до керамиката винаги съм си мечтал за ножче с което да мога да си дялкам всичко без да ме е страх че ще го прееба... ама с тея цени май ще трябва да почакам годинка-две... както и да е, аз обикновено предпочитам по-дългички нещица :twisted:
              <<..........>>

              Comment


                #22
                Deimos написа
                Ами тва Spyderco доста ми допада като дизайн, направо се замислям... абе как успя да го докопаш на старо 8) Колкото до керамиката винаги съм си мечтал за ножче с което да мога да си дялкам всичко без да ме е страх че ще го прееба... ама с тея цени май ще трябва да почакам годинка-две... както и да е, аз обикновено предпочитам по-дългички нещица :twisted:
                Не съм казал, че керамиката не се преебава. Твърдостта е за сметка на пластичност. Стоманата е по-мека, но като я удариш с чук най-много да се доформира, а керамиката би се счупила. Този нож е направен изключително за дялкане. Можеш да дялкаш всичко без да го издраскаш, но почнеш ли да къртиш или сечеш с него се прецаква много бързо. Друго предимство е, че може да бъде значително по-остър от стомана и въобще не се изтъпява. Т.е. нулева деформация. Точно затова при опит за такава намеса се чупи.
                Засега оптималин нож не е измислен! Затова човек трябва да има няколко :twisted: Един керамичен, един от здрава стомана и един от кобалтова сплав като Талонита за да има разнообразие :twisted:

                БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

                Comment


                  #23
                  И аз колекционирам

                  Колекционирам различна милитария от 2000 г. пр. Хр. до утре. Когато се докосна до оригинал ми става драго. Когато стрелям с кремъчен пищов, ми е по-хубаво от секса с жена! Вярно! Не се майтапя. Ако някой има възможност да пробва и ще види че съм прав!
                  От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                  Comment


                    #24
                    Е, всеки колекционира по нещо като гледам и все материални неща А аз колекционирам идеи и гледни точки
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #25
                      танкиста от Харков написа
                      Когато стрелям с кремъчен пищов, ми е по-хубаво от секса с жена! Вярно! Не се майтапя. Ако някой има възможност да пробва и ще види че съм прав!
                      Това е вярно . Усещането е страхотно, защото първо се запалва барутът в подсипа, а след това основният заряд.Получава се едно закъснение от две-три секунди през което се чудиш какво става.Ако барутът в основният заряд е калпав, закъснението може да продължи до 10-15 секунди.тогава в никакъв случай не трябва да се сваля оръжието.
                      Когато стрелям със стари патрони, ако не хвани патронът от първият път.Броя до 20 и чак тогава го вадя от пушката. Пример. Преди 3 години на Нова Година по стар обичай преди 12 часа имаме навика да гръмваме-пробно преди голямата пукотевица. Та вадя си аз Манлихерата обр.1895/34 пехотна и слагам един патрон 8Х56 производство на заводите Чапел -Австрия 1943 година-демек сравнително нов.Гилзата му е стоманена. Зареждам го и натискам спусъка.Чу се само сухото изщракване на затвора и толкова.Позабавих се аз 10 секунди-незнам защо и до ден днешен- и тъкмо посягах към затвора да го отключа, когато пушката гръмна-добре че я държах насочена нагоре към небето.
                      Оттогава неписано правило за мен.Стреляш и ако патронът не гръмне-почакай 1 минута.А най-хубаво е да не стреляш-просто да се радваш на студеният блясък на стоманата. Тогава след този случай, меракът ми за стрелба намаля значително
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #26
                        ...значи, ако щракне, но не гръмне, не трябва да поглеждаш в дулото дали нещо не се е запречило?
                        На нож!

                        Comment


                          #27
                          Хаха

                          Впрочем извинете за намесата но трябва да ти кажа Капитане да си включиш отметката за да мога да ти пращам ЛС щшото не си я включил явно. Разгледай си настройките.

                          Comment


                            #28
                            Аз си рисувам Дракони и после ги колекционирам, като ги намеря по шкафовете
                            "Нима, Създателю,
                            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                            мигар аз самият съм те молил
                            от мрака да ме извлечеш?"

                            Comment


                              #29
                              За стрелбата

                              :fire: :fire: Отново се обръщам към всички мераклии, стрелци и колекционери. Не стреляйте с исторически и стари патрони. Повтарям се от някъде другаде но те понякога струват повече от оръжието с което стреляте. Сега ще ви разкажа как като неразумен младеж щях да се преселя в отвъдното точно с такъв стар патрон.
                              Имах преди време един К-96 (да!, точно такъв!) Много готин, произведен за турската армия. Трофеен от Одрин. Със знак -султанска тугра отстрани. От 1907 г. По един американски каталог от 2000 г. струва само 11-15 хилки. Зелени! И реших аз, да пробвам едни стари патрони. Германски, ВСВ с метални гилзи. Слагам един в патронника и ще гърмя в стрелбището на министерството. Но нещо в мен ме ръчка и аз почти несъзнателно се скрих зад една колона и само ръката ми се подава. И като гръмнах, се чу някакъв трясък и патрона детонира. Удара назад беше толкова силен, че откъсна горната част на петлето и го заби на два метра отзад в стената. Ако мерех прицелно, щеше да ми влезе в окото и чак до малкия мозък. И чао. Да, ама не! И сега съм жив и пак съм тук и Ви призовавам! Не стреляйте със сбиротъци, боклуци и стари патрони. Тях ги колекционирайте, разменяйте, продавайте и се кефете на живота. После докато намеря ново петле, се изпотих, да не казвам колко пъти и къде.
                              Един приятел имаше запазена пушка мисля че беше Лебел. И той с някакви стари патрони се пробвал. Обаче се сетил да я върже на едно дърво и с канапче дръпва спусъка. Следва детонация и целия затвор излита назад и после го търсил два часа из полето. и сега няма запазена пушка а изчанчена тояга.
                              Е имал съм и по-леки случаи. Например пробвам едни стари патрони 380 АУТО(къса деветка). С едно измислено чудо наречено Берета 34 Пума. Патроните гърмяха много слабо и нямаха душа да презаредят, а някой само изпушваха, като настъпен фас.
                              :fire: Така че не стреляйте със стари или правени патрони.Те ще Ви донесат само неприятности ! :twisted:
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment


                                #30
                                Deimos написа
                                Ами тва Spyderco доста ми допада като дизайн, направо се замислям... абе как успя да го докопаш на старо 8)
                                Видях го в един магазин на Витошка за 330лв. :p Направо далаверата за мен е била страхотна.

                                БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

                                Comment

                                Working...
                                X