Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой какво колекционира?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Аз също го познах, но ще си замълча. Нека колегите от форума се помъчат над тази загадка
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #47
      И аз го познах, това на мен ми е в сферата на мечтите, дори и в този му вариант.
      Last edited by TVV; 03-12-2004, 19:12.

      Comment


        #48
        За кортика

        :fire: Уважаеми колеги! Хайде да не се превръщаме на латино-сериал, където всеки знае по малко и ако си отвори устата, филма свършва!! Казвайте какво е изделието, ако знаете, без да се стеснявате :1087:
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          #49
          Аз ще кажа пръв: алуминиев отливка на кортик на ВНЦВВ. По едно време изработените кортици не са стигали, и на офицерите са започнали да раздават алуминиеви отливки.

          Comment


            #50
            Точно така кортик на нашите Орли бранили небето на България до 9 септември 1944 година
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #51
              За ВВС кортика

              Вярно колеги! Това е образец от кортика на ВВС въведен след Балканската война. Обаче можете да бъдете сигурни, че не е отливан защото не са стигали бройките. Това за Въздушните на НВЦ войски не е било допустимо. Но се е правило! :1087:
              :fire: Това алуминиево чудо, го имам от един истински, оригинален летец от нашия бомбардировъчен полк -поручик Стоил Стоилов (вечна му памет)! По негови данни, на летците при производство и назначение във Въздушните войски се изготвяла униформа по мярка и се връчвал оригиналния известен и Вам кортик, с орловата глава и перката. При загубване, счупване, унищожаване и пр. неприятности, не се е полагал друг кортик. А в строя господа офицерите могат да се застанат единствено и само с кортик. Затова загубените кортици са се подменяли с тези отливки. За летците, особенно за тези от изтребителните орляци се знае, че са били много мотивирани, както за геройства във въздуха, така и за геройства на земята. Особенно много обичали да пият и да се бият с цивилни лекета и със сухоземни жаби(военни от сухопътните войски) Такава бурна компания имал нашия орел Димитър Списаревски. Освен голям патриот, той бил и горещ германофил. Считал, че германската авиационна техника няма равна и за най-малкото съмнение в това, скачал на бой. А с него скачала цялата му компания. И после искате да има здрави кортици!
              Преди време водих спор с един познавач на материята, който имаше съмнения, да не би това да е по-късна киноцентърска направа. Понеже познавам донякъде фондовете на Киноценъра, смея да твърдя, че там такива в наличност няма. А военните му гардероби съм ги изръшквал наколко пъти, както аз си знам. За последен път през пролетта на тази година. Късмет, а !!!
              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

              Comment


                #52
                Az sybirah edno vreme vestnici "Vsi4ko za oryjieto" kakto i redica spisaniq po temata, no ne sam si vzimal ot godini

                Comment


                  #53
                  Благодаря за информацията за въздушните кортици. За съжаление от тях са останали твърде малко.

                  Comment


                    #54
                    Даа, съвсем така си е за кортиците! Ето още една история, пак от летец-бомбардировач, лично ми я е разказвал. На Божурище, нещо като се катерили по самолетите, кортикът изпаднал от ножницата. Много късно се усетил, така и не разбрал къде е паднал, по-късно обикалял възможни места и се ровил из тревата, но - нищо. И за да не ходи без кортик, майсторите в ремонтната работилница му отляли алуминиева дръжка, която затъкнали в истинската ножница. Понацапали я и с боя и... така, това е - носил истинска ножница с монтирана на нея алуминиева отливка от дръжка, без острие.
                    Last edited by Док Холидей; 10-12-2004, 20:21.
                    На нож!

                    Comment


                      #55
                      kapitan написа
                      така, това е - носил истинска ножница с монтирана на нея алуминиева отливка от дръжка, без острие.
                      Честно казано, аз и на такава бих се зарадвал, ако ми падне в ръчичките.

                      Comment


                        #56
                        Аз пък щях да го имам навремето срещу 250лв става въпрос за 1997 година-много пари бяха ей, но тогава ми се видя адски смешен и малък-купих си турска сабя за 110лв. -да ме пита човек тогава къде ми е бил акълът. Млад и глупав бях
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #57
                          zdrasti

                          :fire: Аз колекционирам хладно оръжие (както някои са видели) също и други работи специално армейски (български) принципно ме интересуват части за парабел в момента.

                          Кирилицата е от Манщайн
                          Last edited by Док Холидей; 13-12-2004, 16:05.
                          ТБТ

                          Comment


                            #58
                            pereto написа
                            :fire: Аз колекционирам хладно оръжие (както някои са видели) също и други работи специално армейски (български) принципно ме интересуват части за парабел в момента.

                            Кирилицата е от Манщайн
                            Айде още един любител на хладното оръжие, лека полека ще се съберем цяла групичка Само моля те не забравяй да пишеш на кирилица, горе вляво има една иконка на която пише Кредор и до нея можеш да си избираш азбуката, много е лесно.

                            Comment


                              #59
                              pereto написа
                              :fire: Аз колекционирам хладно оръжие (както някои са видели) също и други работи специално армейски (български) принципно ме интересуват части за парабел в момента.

                              Кирилицата е от Манщайн
                              Какво точно те интересува? Казвай може да го имам
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X