Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анимационните сериали по Канал 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Анимационните сериали по Канал 1

    имаше един златен период, точно когато аз бях "подрастващ", когато се изредиха един след друг прекрасни анимационни сериали по канала. Всъщност май точно след '89та беше... страшно много ги обичах, особено такива като Мечето Ръкспин, което си беше съвсем последователно, имаше си развиваща се история, не като днешните американски (то също е американско, но не е "днешно" ) сериали за супергерои, които са толкова безмислени, колкото идиотски

    та помните ли ги тези неща и кое ви е любимото
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Ехххххххх, златни времена бяха.Тогава анимацията беше истинска, списание Дъга-на което имам всичките броеве .
    Моите любими филми бяха Мечето Ръкспин, Смехорани, Приключенията на Боско, Кристалната корона, Смърфовете, Приключения в космоса,Бискитите....... много са в момента не мога да си спомня всичките.
    А спомняте ли си рубриката "лека нощ деца"? Доктор Снагълс, Джейми с вълшебното фенерче, Приказки под шипковият храст-ако някой си спомня, този филм искам да ми каже как се казваше козела, дето притесняваше двете зайчета Ушко и Зъбчо-спешно е.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Мога само да се присъединя с едно: Еххх!

      Comment


        #4
        А може би просто сме пораснали ?

        Но и аз намирам сегашните филмчета за идиотски ... друго си беше ОЧЗ-то 8)
        Never let your sense of morals prevent you from doing what is right!
        Salvor Hardin

        Comment


          #5
          Макар, че съм малък и не си ги спомням добре... имам някакви проблясъци... Например за "Кристалната корона". Незнам дали от изброените има сериали за деца, но си спомням, че имаше един период, в който излъчваха чешки и полски филми за деца... беше много хубаво, чрез тях започнах да мечтая и в мен се появи желанието да научавам нови любопитни факти.
          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

          И други затворници
          нека четат пред вратите
          нашата памет остъклена
          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


          Comment


            #6
            много добре казано, затова ми е много тъжно за това че днешните деца са лишени от още един сериозен стимул за развитие на въображението, а то от там започва всичко

            всичките изброени сериали бяха детски
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Напълно се присъединявам Днешната анимация и в частност Cartoon Network е както казват братушките - "чем больнее, тем смешнее" и въобще не са за деца повечето.

              Възможно е обаче и просто така да са ни се сторили след 89-та изведнъж такова разнообразие и не само анимацията, ами филми като "Капитан ПАУАР и войниците на бъдещето" и кабелните телевизий и видеокасетите под наем като се появиха, действително беше златен период... докато сега примерно много рядко гледам каквото и да е по TV.
              Ruhm und Ehre der Waffen SS

              Comment


                #8
                А спомнят ли си нашите "стари" посетители тук руският сериен филм от средата на 80-те години "Гостенка от Бъдещето"? Спомням си, че мацката беше супер! Беше избягала от бъдещето в миналото и в училището им разказваше играта. Преследваха я двама гадняри, които бяха много сладки и пиеха кефир постоянно. Единият се казваше Веселяк У, но на другият му забравих името.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  Аз лично не си спомням анимационни филми дори откъм средата на 1995,защото тогава ми се струваха тъпи и не съм ги следял.Но сега честно казано съжелявам...
                  "На рилеца герой
                  титан калимански,
                  герой от Булаир
                  с гърди от желязо
                  и воля от гранит."

                  Comment


                    #10
                    Как ме връщате в един по-добър свят, не е истина... макар че никога не съм си харесвала детството, анимацията беше на ниво. Персонални любимци: Мечето Ръкспин, Вълшебната Корона, Приключенията на Боско. От другите сериалчета, Капитан Пауър и войниците на бъдещето... ех, аз бях Ефрейтор Дженифър Чейс, а сестра ми Танк (не знам защо).
                    Сега ме кефи японската анимация - Perfect Blue, OVA Angel Sanctuary, Ninja Scroll, ... oт кога не съм гледала нещо добро.... искам

                    А Парабелум, тва за момичето от бъдещето аз се сетих първа...


                    о, боже: Ну Погоди! - ебаси якото, или Котарака Леополд... :cry: :cry: :cry:
                    The weak ones are there to justify the strong...

                    Comment


                      #11
                      Пневматичното оръжие

                      Mad Hatter написа

                      А Парабелум, тва за момичето от бъдещето аз се сетих първа...


                      :
                      В неделя ще уточним, кой първи се е сетил за този филм
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #12
                        аз на тебе нали ти казах да си пишеш писмата там :twisted:
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          Parabellum написа
                          А спомнят ли си нашите "стари" посетители тук руският сериен филм от средата на 80-те години "Гостенка от Бъдещето"? Спомням си, че мацката беше супер! Беше избягала от бъдещето в миналото и в училището им разказваше играта. Преследваха я двама гадняри, които бяха много сладки и пиеха кефир постоянно. Единият се казваше Веселяк У, но на другият му забравих името.
                          само единия яко нагъваше кефира Веселяка оня дебелия, а другия дребния се казваше Крыса, предполагам се сещаш какво значи .
                          между другото това беше един от първите филми който си свалих на компа и сега се пази на харда заедно с "Тримата мускетари" с Боярски,"На бой отиват само старците" и "Бялото слънце на пустинята". Относно чешките и полски филми... еееех "Призраци под виенското колело","Призраци в блока","Тайнствения остров".... и други, други от анимациите наистина яко беше ОЧЗ-то , "Ну погоди" го имахме на ролки дето се пускат през проектор без звук ама дебнехме с баща ми кога до дават по телевизията и на касети записвахме звука и после като се съберем лапетиите от блока опнем чаршафа на вратата в коридора затъмним и гледай... а сега какво? едно голямо нищо
                          не знам за вас ама аз повече гледам "наше кино","детский мир","канал москва"(сега там дават събота и неделя "Децата на капитан Грант") понякога "Халмарк", е и дискавъритата, на руски обаче които са (английския ми е слаб)
                          а за момичето... хе хе тогава половината България на възраст между 9 и 14 години ходеше влюбена в Алиса Селезнева , не съм го казал аз а един приятел. Доколкото си спомням има сайт за нея, стана биоложка или нещо подобно.
                          абе хубави времена бяха единствено ще ми липсва компа и интернета ако се върна в миналото :lol:


                          Dark Galaxy ---> GoodKnight

                          Comment


                            #14
                            Така и до сега неразбрах: "Какво значи ОЧЗ?!"
                            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                            И други затворници
                            нека четат пред вратите
                            нашата памет остъклена
                            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                            Comment


                              #15
                              ами доколкото не ме лъже паметта Организация на Чудовищата и Злодеите в която Туизъл отчаяно се опитваше да попадне ама все не му се удаваше


                              Dark Galaxy ---> GoodKnight

                              Comment

                              Working...
                              X