Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аge of Wonders II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аge of Wonders II

    Това е фентъзи базирана стратегия, обаче поне според мене е играта с най-добре балансирани стратегически елементи (е няма социален елемент ама аз него само в Кол ту пауъра съм говиждал до някъде развит) иначе има много готина графика, музика, единиците са добре премислени и балансирани, много руникални раси, дипломацията е добра, магическата система също. Общо взето отвявя конкуренцията в лицето на Хироусите.

    #2
    Да, играта е перфектна - едно време я прокламирах на GW форума. Но има малко почитатели у нас. Между другото, първата и версия също е много добра - доста по-различна е и си струва да я разгледаш, ако ти попадне. Инак AoW2 си има и продължение - излезе преди няколко месеца - Age of Wonders:Shadow magic - струва си да си го вземеш, защото доста разширява възможностите на играта и я прави още по-добра. Пък и баланса е по-добре изпипан.

    Comment


      #3
      Мда, велика игра. Всъщност, още когато ми попадна първата част бях изненадан колко свястно и разумно са направени нещата. Но наистина в България това просто няма никакви фенове, а като стратегия е в пъти над "геройската" серия.
      Втората част още повече се доближава до основата на всички игри от този род - "Master of Magic".
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Аз точно експанжъна имам предвид8-) А ги играя всичките части, ако има навити може да спретнем едно мулти, аз винаги играя с хора, без значение на играта, просто съм пристрастен. И дкато възможности тази игра е истински връх, Скоро четох откровенията по0 повод "стратегиите" в HOMM3 въд foruma на gbg. Чак започнах да се чудя защо изобщо съм я играл тази игра:evil: В интерес на истината от както ми попадна AOW 1 HOMM няма място на моя комп.

        Comment


          #5
          Za Голум и Воланд: по повод това че при мулти се збричвала играта, тази събота се размазвахме с едно другарче поне5-6 час и никакъв проблем не се появи. иде реч за експанжъна и 1.3 пач, единственното кофти е че при интернет игра се наблюдава противниковата битка и косвено се научава къде се сматка врагът и с какви армии разполага.
          Аз сега се занимавам леко (а може и не съвсем) да си модна играта за да направя по-реалистична и да подобря баланса,също така ще махня една от глобалните магии защото силно збозва баланса когато бъде хвърлена, става дума за разните видове мастърита. Ние сейфнахме нашата игра 2 хода преди аз да го хвърля, другарчето тайно отворило сейва видяло това предстоящо събитие, дръпнало му се лайното и сега се опъва да си продължим играта. Той горкият защот се изсили да прави ръш срещу един от моите съюзници.

          Comment


            #6
            Играта рути мивки, че и отгоре. Просто е невероятна. Аз дълги години бях почитател на първата част, кефеше ме това че до някаква степен прилича на Хироус а от друга доста ми напомняше на Уорлордс - с рейзването на градовете и глобалните магии. Което ми напомня че трябва да се разтърся и да си инсталирам 2-ката пак...
            "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

            Comment


              #7
              Играта е много добра и както отбеляза Гоги - стурва си да се качи не само 2-ката, но и експанжъна й. Иначе в нета има доста интересни модове - по едно време и аз се бях хванал да си правя мод (с нова графика и единици), ама пустата липса на време прекъсна работата.

              Comment


                #8
                Е бих могъл да ти я дам. А аз сега се занимавам да я модна, намерил съм си много "нова" графика, казвам "нова" защото е от други игри примерно Диабло и Цивилизация 3. Скриптовете сам ще си ги направя но ако някой ми помогне и конвертне още някоя графика само ще му се зарадвам.

                Comment


                  #9
                  Прави ми впечатление че във всички модове има тенденция към окепазяване на човешката раса, а те и без това си е доста калпава. много станно, е моят няма да е така, сега умувам над един скрипт за търговия, нещо което не е предвидено в играта, но пък има възможност за скриптиране и смятам че ще се справя, само балансът трябва да премисля.

                  Comment


                    #10
                    Е, зависи - аз пробвах един много добър мод, който променяше тотално играта. И бих казал, че човешката раса никак не е слаба, а в тоя мод бе по-скоро засилена (той по-принцип бе насочен по-скоро към спецаилизация на всяка раса - т.е., засилване на акцента).

                    Comment


                      #11
                      хм, това да се намалят показателите на разните предимно човешки абилитита като стрелба с пистолет по моему е збозясване, да се накичат сума слабости, срещу отрова, магия, огън, също не се отразява по особенно благотворен начин на и без това меко казано посредственната раса.

                      Comment


                        #12
                        Абе хич не е слаба човешката раса, даже напротив. Тежката кавалерия е доста неприятна, а цепелините дават голяма мобилност на по-бавните единици. Моето впечатление е, че расите са горе-долу балансирани.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          Е, във въпросният мод не съм забелязал подобно нещо - там по-скоро се възпоризвеждаше моделът от първия AOW. Иначе расата поначало е "средняшка", което обаче не я парви слаба, поне според мен.

                          Comment


                            #14
                            Хм, средняшка в долната част на средните, а с експандъна тотално я забиха. Защо?
                            1. пистолетът вече го имат още две единици, инженерът на дйудйките, във всяко отношение по-добра единица че и по-евтина и шерифът като последният измества колесницата като най-универсална единица.
                            2. балон вече имат и другите раси, само дето хората остават без свястна 4-ниво единица, като галерата има мизерендифенс и доста лесно пада и без абилитита.
                            3. рицарят си е доста посредствен като при това е направен и бавничък.
                            4. вещицата е заменена сдалеч по-безполезният билкар.
                            5. специална единица със съмнителни свойства, един бард скил не струва толкова пари, а лидършип си имат повечето единици на 3-то ниво
                            И естественно почти пълната липса на специални абилитита в расата.

                            Comment


                              #15
                              Е, това е как стоят нещата в експанжъна, а не в модовете. Впрочем, рицарят дори и в този си вид е бая силен . Инак за замяната на вещицата с билкаря съм съгласен, а капелана не е чак толкоз силен. Но пък това далеч не е едниствената ощетена раса - има и други в по-лошо положение . Аз си изтеглих един мод, в който нещата са определено много по-добри (ще трябва само да порверя как точно се казваше) - променено е развитието на градовете, така че сега е доста по-интересно (а и един развит град струва много повече от един неразвит), а всяка от расите е променена, така че първо и второ ниво единиците да имат място през цялата игра. Самите расови бонуси са така нагласени, че единиците на всяка раса много се отличават от тези на другите. Впорчем, няма какво да го хваля, ето тук има модове:



                              а този мисля бе хубавия:


                              Comment

                              Working...
                              X