Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен самата концепция на 22160 ми се вижда малко странна-1300 тонен("Смели" е 1600-1800 тона),с оръжие като на фрегата(чудно ми е къде ще го поберът) а е предназначен за 60 дневно патрулиране в 200 милната зона.За "Стрегуший" дет е 2 пъти повече по тонаж казват че нестава за дълъг патрул а този как го виждат 60 дена в открито море,и при всичкото това джепане къде ще сложат припаси за 60 дни при 80 човека екипаж,че и гориво за дизелите и газтурбината трябва за 60 дни автономка.

    Comment


      Ами патрулка, като L'Adroit. И двата кораба имат опции за повече оръжия, но екипажа нараства, а автономността силно спада.

      Comment


        Аз вчера като четах характеристиките му се учудих-там дават с 16 възела-макс 6000 мили а това е 15 дни ,айде да речем че с 10 измине 8000(20 дни) пак нещо не се вързва с 60 дни автономност.Пък и патрул на 1300 т "корвета" с 10 възела -честито на морячетата.

        Comment


          Наистина 60 дни са множко. Сигурно става дума за този вариант



          Но тези 80 души екипаж са смущаващо много - може би е максималния брой хора във вариант "ракетен крайцер", но тогава автономността ще падне значително.
          Според мен дават максималните стойности смесвайки вариантите. Пък и този натоварен с НУРС-ове хеликоптер не знам какво ще прави на патрулката.

          Comment


            Не, това е вариантът за БО,

            Патрулният кораб за открито море е следният, сравнен с горния.




            ПУ на Калибр е зад хеликоптерна та площадка, на мястото на катера, зад оръдието е ПУ на ЗРК Штиль-1

            Comment


              Да знам, нали тук някъде дискутирахме дали капаците върху пусковите ще издържат хеликоптер.
              Мисля, че на една платформа създават различни по предназначение и въоръжение кораби, което е много разумно и ТТ данните са обобщени.
              Затова са и расъжденията кое за кой вариант се отнася, базирайки се на подобни по тонаж кораби.

              Comment


                хеликоптерът не каца върху капаците.

                Comment


                  komuso написа Виж мнение
                  Аз вчера като четах характеристиките му се учудих-там дават с 16 възела-макс 6000 мили а това е 15 дни ,айде да речем че с 10 измине 8000(20 дни) пак нещо не се вързва с 60 дни автономност.Пък и патрул на 1300 т "корвета" с 10 възела -честито на морячетата.
                  Според мен тези две величини - далечина на плаване и автономност - се задават независимо една от друга. Далечината на плаване зависи от горивото и маслата, а автономността се определя от битовите условия (вкл. "качка"), медицинското обслужване и припасите. Затова например фрегати с една и съща автономност (стандартно 30 дена) могат да имат далечина на плаване от 4000 до 8000 морски мили, в зависимост от нуждите на съответния флот.

                  Comment


                    Кухилин, мисля, че проблемът беше друг - ако се движиш твърде бавно или прекарваш патрула на дрейф, то:
                    1. Не покриваш район и не си полезен.
                    2. Ако времето е кофти не е приятно за екипажа да няма добър контрол над кораба.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Пилот написа Виж мнение
                      Не покриваш район и не си полезен.
                      Това вече е въпрос на конкретика - каква задача му е поставен, в какви условия. А по принцип - винаги можеш да заредиш ГСМ в морето.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Това вече е въпрос на конкретика - каква задача му е поставен, в какви условия. А по принцип - винаги можеш да заредиш ГСМ в морето.
                        Да но е сложно. Самолетоносачите например имат специални системи за това, специална команда на която само това и е работата и пак се води за една от най-опасните операции. Знаеш че имат специален снабдителен кораб в рамките на АУГ, като и на двата кораба има лебедки със стоманени важета по които се прехвърля шланговете. Прави се само в тихо време. За малък патрулен кораб на мен поне ми се вижда сложновата такава работа.
                        Нека морските във форума да кажат дали са го правили и колко е сложно, но на мен ми се вижда опасно.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Сигурно е сложно и опасно, но ако задачата го налага?

                          Мисълта ми беше, че не е необходимо автономността да корелира с далечината на икономичен ход. Може горивото да свърши, преди да е окапал екипажа - примерно на някакви дълги преходи. Може екипажа да окапе, преди да е свършило горивото - разни блокади, висене на рейд и т.н.

                          Comment


                            Предаването на товари/гориво на ход е едно от най тренираните упражнения(поне ние го тренираме винаги като излезем 2 или повече кораба).Но реално нямам спомени да сме прехвърляли гориво повече от 7-8 пъти и то само с практическа/учебна цел а не да заредим в морето 200 тона нафта."Атия" затова и ходеше с нас в Средиземно море но после се оказа,че е по-ефтино да зареждаме в Суда или Акзас и нуждата от ВТР отпадна.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Прави се само в тихо време. За малък патрулен кораб на мен поне ми се вижда сложновата такава работа.
                              Не се прави само в тихо време, но наистина е сложна операция. И двата кораба трябва да поддържат еднакъв курс и скорост, а приемащия горивото трябва да спазва и постоянна дистанция до танкера. По-малките, патрулни, кораби не се занимават с такова бункероване, просто защото на тях не им е работа да ходят толкова навътре из морето/океана. Иначе, в тихо време и те биха могли да зареждат по този начин.

                              Click image for larger version

Name:	USS%20Blue%20DD-744.jpg
Views:	1
Size:	139.9 КБ
ID:	540050

                              Click image for larger version

Name:	USS%20Blue%20DD-744%202.jpg
Views:	1
Size:	142.8 КБ
ID:	540051

                              Click image for larger version

Name:	USS%20Blue%20DD-744%203.jpg
Views:	1
Size:	198.1 КБ
ID:	540052
                              Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                              Comment


                                Тия лебедки се използват в случай, че не е наличен хеликоптер, който да свърши работата

                                Comment

                                Working...
                                X