Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз бях снаиперист в казармата ама като гледам бая са ни претупали обучението.Ама пак от 10 мишени свалях минимум по 7/2 награди ми дадоха като така и не ги видях....ама иде/.според мене вградения далекомер при ПСО-1 е добра идея особено за масов снаипер като драгунов,правеш го ефективен и в ръцете и на средно ниво снаиперист/хехекато мене например :twisted: /
    Състраданието е слабост...

    Comment


      #17
      Всъщност, руският аналог на патрона .50 12,7х99 browning (12,7х108 рус) е значително по-мощен от американския. Превъзхожда го и в балистични параметри и начална скорост при една и съща дължина на цевта и като дулна енергия на куршума и като време за запазване на кинетичната енергия...а за камуфлажа и методите на действие е писано много и още много ще се напише. Начините са толкова, колкото са снайперистите по света...всичко зависи от индивидуалните способности и находчивост на всеки отделен снайперист. Даже някъде из нета мярнах снимка на снайперист, прикрит в блато, който беше завързал на гърба си пластмасова патка..може да е смешно но...изглежда върши работа
      Valor is of no service,
      chance rules all,
      and the bravest often fall
      by the hands of cowards.

      Comment


        #18
        Логично руският боеприпас да превъзхожда американският. Вижте дължините на гилзите - 9мм в полза на руският
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #19
          а също и теглото на самата пушка - нямам точни данни за американската, но съм сигурен, че не е повече от 12 килограма празна. какво остава за 26 - то това си е цяло оръдие....

          Comment


            #20
            М82А1 Barret
            калибър: .50 BMG (12.7x99 мм)
            механизъм: полуавтоматичен, с кратък ход на цевта
            Обща дължина: 1448 мм
            дължина на цевта: 737 мм
            Пълнител: 10 патрона, кутиеобразен
            Прицел: 10х
            тегло: 12.9 кг без патрони
            Максимална ефективна далекобойност: до 1800 м (в зависимост от размера на целта)
            Групираност на попаденията на 500 м : (1.5 - 2 МОА) при исползване на патрони матч клас МАТСН

            В-94 -
            Калибър: 12.7x108мм
            Механизъм: газоотводен полуавтомат със задръжка на затворния блок
            Цев: 1000 мм
            Тегло: 12,9 кг без патрони и оптически прицел
            Дължина: 1746 мм (1154мм в сгънат вид)
            Пълнител: 5 патрона, кутиеобразен
            групираност на попаденията на 500м 5 изстрела в кръг с диаметър около 12-14 см



            Valor is of no service,
            chance rules all,
            and the bravest often fall
            by the hands of cowards.

            Comment


              #21
              като гледам вида на тая втората пушка и ми се струва, че не произхожда от снайперска винтовка, а от ония пушки, които са използвани през ВСВ за стреляне в 'корема' на танковете.

              Comment


                #22
                хехе..наистина прилича на противотанкова пушка от ВСВ но това е само прототип..кликни на линка за да видиш какво произлиза от нея
                Valor is of no service,
                chance rules all,
                and the bravest often fall
                by the hands of cowards.

                Comment


                  #23
                  Здравейте български войници. Отдавна май не съм се мяркал насам, ама какво да се прави..задължения, проблеми....
                  Гледкам тука, че не сте писали в темата..Не ви е интересна или няма какво да напишете? А ако има нещо което бихте искали да знаете за тези нещица-питайте бе...ще се радвам да ви помогна с отговора си. Смятам, че имам някои познания за съвременното леко стрелково оръжие и ще се радвам да ги споделя с вас.
                  Valor is of no service,
                  chance rules all,
                  and the bravest often fall
                  by the hands of cowards.

                  Comment


                    #24
                    всички се покриха нещо
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      Мен лично много ме интересуват концепциите за използването на снайперистите в различните армии и особено в БА.
                      Все пак, едно е снайперист- свободен ловец, друго е такъв, действащ в състава на отделението.
                      Постнете някой ред ако имате повече данни!
                      Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                      Comment


                        #26
                        В нашата (Българската ) армия няма свободно действащи снайперисти. Винаги са в състава на ротата. А по света навсякъде е различно. Концепции колкото искаш. От опита който имам мога да кажа, че снайперистът е най ефективен като "свободен ловец" в екип с един или двама войници - автоматчик и наблюдател. В руската армия доскоро също нямаше свободно снайперисти ю, но в процеса на войната в Чечения необходимостта от такива се доказа. Там вече снайперистите са освободени от разни уставни глупости като боина униформа, всекидневно бръснене и така нататък. Доколкото знам от лични контакти с американци, при тях след завършване на снайперското училище ги разпределят по поделенията като те са в състава на ротите но имат огромен избор и поле на действие съгласно ситуацията. всъщност на тях повечето задачи им се дават от офицерите, а ако няма такива действат с останалите от взвода или ротата ии в каквато там войскова единица са.
                        Конкретно за концепцията за снайперстите в БА...май няма такава...правиш каквото ти каже старшината или ротния и това е.. ако много мрънкаш ти взимат пушката и я дават на някой който не мърмори...корупция..какво да се прави...как да обясниш че снайперската е стрелба е трудна и изисква какво ли не
                        Valor is of no service,
                        chance rules all,
                        and the bravest often fall
                        by the hands of cowards.

                        Comment


                          #27
                          наскоро четох дискусия за СВД и разбрах, че концепцията на нашите снайперисти е по-различна от тази на запад - при нас (и русия..) снайпериста със СВД е по-скоро за по-точна огнева поддръжка на място на дистанции до 500м и е интегрална част от ротата докато на запад е доста по-индивидуално

                          така ли е или обърках нещо
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            Точно така е. Но според мен тук нещо е объркано..първо те учат , че първата и най важна цел е противниковият снайперист а втората офицерския състав....ама никой не казва дали същите тези противникови снайперисти и офицери ще атакуват с останалата войска в линия и ще чакат да ги намериш.. а и ако дистанцията е над 500 м какво? Трябва да ги изчакам сигурно да се приближат а?
                            хехе
                            Valor is of no service,
                            chance rules all,
                            and the bravest often fall
                            by the hands of cowards.

                            Comment


                              #29
                              http://www.shooterready.com/lrsdemolow.html

                              Comment


                                #30
                                bravo :tup: mnogo interesno.n o6te mi obqsni6 li ,neznam kak go nari4at pomo6nik snipiris ili.....Vijdal sam vtori do snaipirista s binokul i to ne obiknoven.prosto ne znam kakva rolq igrae to4no. :?:
                                уважавай смелите,те са солта на земята

                                Comment

                                Working...
                                X