Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Свободното разположение на цевта, с минимум контакт с лафета, намалява до минимум отдаването на колебанията на частите на пушката върху самата цев. Важното е обаче свръзките с лафета да са на правилните места, за да се неутрализират частично собствените колебания на цевта. Това, обаче, не е алтернатива на тежката цев, а заедно с нея едно от средствата за осигуряване на точен изстрел, както и на последваща бърза корекция на мерника.



    Малко по-подробна информация (на руски) - http://airgun.org.ru/books/potapov/index.html

    Comment


      Sailor_Malan написа Виж мнение
      Може би задавам лаишки въпрос но free floating цевите, не водят ли до сходен ефект?
      Мисля, че е различно; Дебелата цев има по-малки вибрации, докато т.н. free floating barrel води до еднаквост на вибрациите и оттам до подобряване на групираността; Общо и двете водят до увеличаване на групираността на попаденията, но по различен начин.

      Comment


        Comment


          Звукът от презареждането е по-силен от този от изтрела. И само 7 килограма. И оръжието е много късо за .50 снайпер. Цялата концепция и изпълнението изглеждат впечатляващо.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Каква е всъщност максималната и далекобойност? Казват "большие разстояния", но не чух цифра повече от 500м?

            Comment


              5-600 метра. Все пак е с дозвукови боеприпаси. За другите разстояния си има други оръжия.

              Comment


                Ще умра от смях - терористите се страхували, западните специални служби гледали със завист Причината никой да не е разработвал такова оръжие е, че никому не е нужен безшумен "снайпер" в калибър 12.7 с далекобойност 500 метра...



                DDD написа
                М24 също не е много представен по света (нещо не го харесват).
                Това не е особено вярно. Американската армия го използва над 20 години вече.
                Users
                M-24 sniper rifle.
                Afghanistan: Afghan National Army[20]
                Brazil: Used by Brazilian Special Operations Brigade [21]
                Hungary: Bercsény László Különleges Műveleti Zászlóalj.[22]
                Iraq: Iraqi Army[23]
                Israel: Israel Defense Forces.[24]
                Georgia [25]
                Japan:[26] Used by paratroopers of the 1st Airborne Brigade.[27] Used by the Special Boarding Unit and the Special Forces Group as its main sniper rifle.[28][29]
                Lebanon[30]
                United States: Used by the U.S. Army.[31] Also used by various police SWAT teams.[32]
                Last edited by Dinain; 05-01-2013, 12:08.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Ммм, в случая .50/12.7мм е малко подвеждащо (най-малкото разликата в кин. енергия е 6-8 пъти спрямо НАТО). Веднъж поне са прави - това наистина е безаналогово, не знам да има друга снайперска система под този боеприпас. Но сравненията са безумни, със същия успех може да се сравнява АК с БМВ.
                  http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                  Comment


                    Причината никой да не е разработвал такова оръжие е, че никому не е нужен безшумен "снайпер" в калибър 12.7 с далекобойност 500 метра...
                    Е, явно е станал нужен някому и са си го разработили. Наистина нишата за употреба на такъв тип оръжие е бая тясна. Минусите са вероятно голямата цена (заради малката бройка произведени), скъпите боеприпаси. Плюсовете, освен силно понижения шум от изстрела - изключително сериозното въздействие върху целта, независимо от това дали е защитена с БЖ. Подозирам, че некви спецчасти са изискали подобно оръжие, както и базирания на него щурмови "автомат", базирано на опита им.

                    Иначе - не виждам къв е смисълът са се обсъждат приказките на репортера и т.н. Все едно да обсъждаме безумните тъпотии на Мак Макоуиц от Future Weapons...


                    Ммм, в случая .50/12.7мм е малко подвеждащо (най-малкото разликата в кин. енергия е 6-8 пъти спрямо НАТО).
                    Тва не го разбрах - калибърът е 12,7мм, но май си казва в прав текст, че става дума за нов боеприпас - със скъсена гилза (намален заряд), при това дозвуков. Какво НАТО - 12,7х99 ли?

                    Иначе - ето това са част от новите боеприпаси (май съм ги поствал тук - тези са за АШ-12,7)



                    И още - 6-8 пъти - едва ли - вероятно 2-3.
                    Last edited by кало; 05-01-2013, 15:17.

                    Comment


                      Е, явно е станал нужен някому и са си го разработили. Наистина нишата за употреба на такъв тип оръжие е бая тясна.
                      Съмнително ми се струва това обяснение, понеже примери за противното има достатъчно - например автоматичната помпа. Създадена, пък приложение не може да си намери. По-скоро желанието да се създаде поредното нещо "без аналогов в мире". Barrett M95 прави същите неща, без да е безшумна, но пък до 1800 метра...
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Тва не го разбрах - калибърът е 12,7мм, но май си казва в прав текст, че става дума за нов боеприпас - със скъсена гилза (намален заряд), при това дозвуков. Какво НАТО - 12,7х99 ли?
                        Да, визирах БМГ. Като прочета .50 армейско оръжие се сещам за БМГ. Тук обаче става дума за екзотичния 12.7 х 54.

                        И още - 6-8 пъти - едва ли - вероятно 2-3.
                        2-3кДж към 18-20кДж.
                        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                        Comment


                          М-да - не бях видял, че на снайперския патрон енергията му е между 2,5 и 3,6 кДж... от друга страна, за разлика от конвенционалните боеприпаси, практически няма загуба на енергия на дистанциите за прицелна стрелба (разлика с конвенционалните боеприпаси в пъти).
                          Вероятно имат нужда от тях, щото доколкото знам, малкото бройки са правени по искане на СпН, а не точно по инициатива на ОКБ. Иначе си имат предостатъчно 12,7-мм снайпери...
                          На мен ми е по-странна идеята за АШ-12,7, щото не знам какво могат да постигнат на автоматична с него. Но вероятно им се ще заради стопиращото действие, малката вероятност от рикошет и намаления звук.

                          Иначе, от бая време по света има и аналог - патроните .500 Whisper и оръжия, базирани на тях.

                          Comment


                            Ммм, да, защото съотнесено към боеприпаса прицелната стрелба е сравнително къса. Както казваш - той запълва ниша. Не е еквивалент на 12.7 (99/108), не е и нещо компактно, леко, с което можеш да водиш свръх-точна стрелба в градски условия. Колко е необходимо такова оръжие...не знам, може да се окаже, че ще е просто хрумване, превърнало се в експеримент и останало в историята. Същото си мисля и за АШ12.7 - нещо не мога да намеря информация за него, но ми е странно как може такова нещо да се нарече автомат/assault rifle (макар че клас май няма...), а и доста странно как може да бъде държано на автоматик в ръцете на нормален човек...

                            12.7х99 е май единствения НАТО-боеприпас под .50. Като изключим руския 12.7, няма аналог (има еквиваленти, но не и в експлоатация).
                            http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              Е, явно е станал нужен някому и
                              Нужен на ловците за лов на едър дивеч без да уплашат останалите .

                              Comment


                                Тук обаче става дума за екзотичния 12.7 х 54.
                                Просто предположение, но вероятно идеята е, да е аналог на .50 Beowulf на Alexander Arms и в това си качество има приложение и извън ловните пушки, щото възможността с пушка да спреш КамАз на 300 метра не е за подценяване
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X