Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Професор KALO,със своята сериозна теоретична и практическа подготовка защо реши,че далечната дистанция за СВД денем е 700м
    защо ли така съм решил??? някакви предположения?


    Това,за което ти се опитваш да обясниш нещо,в руски източници се нарича "действителна или бойна дистанция", а други употребяват термина "оптимална" и т.н..
    пак се налага да те помоля - недей да ни описваш фантазиите си. предполагам, на всеки вече е ясно, че нямаш нищо общо със стрелковото оръжие, ако изобщо си пипал такова.
    Бъди реалист и повече практика, пък може и да излезе нещо от теб!...
    . драги ми, когато навършиш 18/върнеш се реалния свят, което и от двете да е вярно, ще можеш да даваш съвети. Дотогава - седни, чети, намери хора, които да ти помогнат, ако ти е интересно - иди - пипни някое оръжие, гръмни с него...
    Last edited by кало; 23-07-2009, 09:51.

    Comment


      tconiotconev написа Виж мнение
      Гад ни гад/ така ти казвам чеме дразниш с предстояща покупка на играчка/ , като го вземеш искам снимки на пушкалото:
      Цяло; разфасовано на карантии т.е. на части; снимка на мишена и задължителен клип със стрелба на стрелбище, като искам да видя как пукаш ама чак на "волуме на мах" , чак да почне да пари за да може да му излезе ръждата/ ако има такава/ и след това полято с обилна доза смазка за да пуши от кеф дето са му разтрили дулото, а мен да ме е яд, че не съм ми притоплил аз чучура, като аз си знам .......... - зверски.
      Заповядай по Коледа на топло при мене, ще го пробваме заедно

      Comment


        Kramer написа Виж мнение
        38-ми, понеже изразяваш съмнение
        "Ирак:
        автомат «Табук» — выпускаемая Государственным арсеналом копия 7,62-мм АКМ с откидным рамочным прицелом, небольшими изменениями формы цевья, приклада и пистолетной рукоятки, вес 3,7 кг, длина 900 мм; имеется 5,56-мм вариант весом 3,2 кг под патрон 5,56х45 НАТО ???;
        укороченный автомат «Табук» — отличается от базового укороченным на 100 мм стволом, компенсатором-пламегасителем, расположением мушки на газоотводном узле; магазины на 20 и на 30 патронов;
        легкая снайперская винтовка «Табук» — «снайперский» вариант автомата под патрон 7,62х39 с длиной ствола 600 мм, измененным компенсатором-пламегасителем, рамочным прикладом со съемной щекой. Длина оружия 1100 мм, вес 4,5 кг, эффективная дальность стрельбы до 800 м."
        "Зарубежньие копии автомата "Калашникова", http//arms2.narod.ru//info/Vintavto/Russia 0,7htm
        Kолега, за да не се съмнява никой в достоверноста на информацията която така упорито защитавате, трябва да се научите да работите с нещо което е проверено от няколко източника, публикувано в реномирано издание (което пак означава проверка) и посочва точно кой и от къде е дал информацията и всичко това в достатъчно посещаем сайт за да може ако някой има възражения да бъдат проверени, приети, сайта - поправен или отхвърлени. Това не се прави от безименни автори в сайта който ми предлагаш а от хора с които можеш да се свържеш и оспорваш ако решиш. Определено не мога да се съглася с дадената от източника ти информация която явно е в грешка. Както казах, дори като човек който не е запознат много с руското оръжие, за мене беше очевидно, че затворните кутии на Табук и АКМ са коренно различни, докъто Табук и ПРК са почти идентични като размери, форма и нитове на затворната кутия и дължина на цевта. Освен това посоченият размер на натовски патрон при копие на калашник и то от Ирак малко ме смущава...Може би ще ми дадеш някоя връзка до повече информация за този модел, за предпочитане поне от две места и да не са форуми.
        Мисля,някъде вече писахме за това, има руски ловни пушки базирани на НАТОвски патрон, но ако не се лъжа ти говориш за бойно оръжие.
        Една много често срещана грешка която се прави от хора които само четат и никога не са пипали нещата за които пишат в ръцете си е например "автоматиката" на АК. Може би от там идва объркването на автора на информацията ти - автоматиката/механиката на работа и на АКМ, и на РПК и на Табук е "Калашников тип" и макар и неправилно е нормално от там системите за които говориме да се нарекат "копия" на АК. Лично намене не ми се рови в момента да търся, но ако си направиш услугата да погледнеш снимки на Табук РПК и АКМ ще видиш разликите и приликите и м-у кои точно системи ги има.
        Всъщност, дали за тебе Табук ще са копия на АКМ а за мене на РПК, не мисля, че има нещо общо с темата, това за което говоря беше, че Табук ми харесва макар, че бих предпочел да е под по-малкият патрон поради съображения които Цоньо вече представи доста подробно и ясно по-напред. Може би за това, когато дойде реда на купуване на съветско оръжие, сигурен съм, че ще е РПК74.
        Бъди здрав.

        Comment


          .38 Super написа Виж мнение
          Заповядай по Коледа на топло при мене, ще го пробваме заедно
          несъм започнал още да получавам депутатска заплата от станишевото време на ниво партиен олигарх от ДПС и да има сарай, като тях зада си позволя да скокна при теб само за една проба. Инак на драго сърце и дори ако си взел рашан играчка щети я наглася чак Моцарт да изпълниш с нея

          Comment


            tconiotconev написа Виж мнение
            и задължителен клип със стрелба на стрелбище:
            Не е от мене ама да те подразни малко - става. Иначе е и за всички почитатели на напълно автоматичното оръжие :

            full auto M14 DMR и Full auto M14

            Имаше една СОКОМ в магазина, днес ходих да я олигавя малко, оказа се че е продадена ... ... На всякъде другаде само взимат поръчки но ги няма в наличност... Абе, сг0%ни се положението с тоя Мубарак ама до Коледа все ще намеря нещо.

            Comment


              .38 Super написа Виж мнение
              full auto M14 DMR и Full auto M14

              ...................
              M14 DMR е създадена един вид като лека картечница. При нея цевта е малко по - дебела и тежка. Има по голяма точност. Отделно с цел подобряване удобството, а от там и точността вместо шийка на приклада е с ръкохватка.
              Тази дето е на клипа са и махнали двуногата.
              Ако някой проявява интерес мога да ви дам един адрес от където да си изтеглите една книга за снайпинга. В нея са описани много неща, като подготовка на снайпериста, тактика и др.
              Last edited by tconiotconev; 25-07-2009, 11:29. Причина: добавяне на текстова информация.

              Comment




                Много добро четиво.
                "Foolish people — when I say "foolish people" in this contemptuous way I mean people who entertain different opinions to mine. If there is one person I do despise more than another, it is the man who does not think exactly the same on all topics as I do." - Jerome K. Jerome

                Comment


                  tconiotconev написа Виж мнение
                  M14 DMR е създадена един вид като лека картечница. При нея цевта е малко по - дебела и тежка. Има по голяма точност. Отделно с цел подобряване удобството, а от там и точността вместо шийка на приклада е с ръкохватка...
                  М14 има толкова много модификации, че аз отказвам да ги следя и да се задълбочавам в тях. Имам доста книжки за тях, онзи ден грабнах една за NM - като гледам как ги правят, то са стандарти, то е мерене на цевите, изисквания за спусъци, патрони, щуротии...сложна работа, не ме учудва, че са толкова скъпи.Ей тея ги правят в Щатите: Rock Island Arsenal иначе те продадоха лиценза за М14 на времето на някаква филипинска компания, дано да не бъркам и те също ги произвеждат. Спрингфилд в момента само взима поръчки за нормалните модели, онея от по $3000 и нагоре ги доставят но пак трябва да чака човек. DMR не ме впечатлява много, аз няма да ставам снайперист обаче Скаут-а много ми харесва защото е по средата м-у пълният размер цев и СОКОМ-ската модификация-става за всичко на нормални дистанции. Проблема е, че изчезнаха от пазара - всичко купува като лудо. След Август, към края на лятото, майче ще се успокоят нещата но определено ще мине доста време докъто презапасилите се решат да налеят обратно оръжията в пазара... Абе, ще се опитам да намеря една за Коледа - ако всичко е наред, това ще ми е подаръка за тази година, нали съм бил добро момче ужким

                  Comment


                    .38 Super написа Виж мнение
                    М14 има толкова много модификации, че аз отказвам да ги следя и да се задълбочавам в тях. Имам доста книжки за тях, онзи ден грабнах една за NM - като гледам как ги правят, то са стандарти, то е мерене на цевите, изисквания за спусъци, патрони, щуротии...сложна работа, не ме учудва, че са толкова скъпи.Ей тея ги правят в Щатите: Rock Island Arsenal иначе те продадоха лиценза за М14 на времето на някаква филипинска компания, дано да не бъркам и те също ги произвеждат. Спрингфилд в момента само взима поръчки за нормалните модели, онея от по $3000 и нагоре ги доставят но пак трябва да чака човек. DMR не ме впечатлява много, аз няма да ставам снайперист обаче Скаут-а много ми харесва защото е по средата м-у пълният размер цев и СОКОМ-ската модификация-става за всичко на нормални дистанции. Проблема е, че изчезнаха от пазара - всичко купува като лудо. След Август, към края на лятото, майче ще се успокоят нещата но определено ще мине доста време докъто презапасилите се решат да налеят обратно оръжията в пазара... Абе, ще се опитам да намеря една за Коледа - ако всичко е наред, това ще ми е подаръка за тази година, нали съм бил добро момче ужким
                    Понеже малко оспамвам темата ще прехвърля това твое писание в разделчето за М14

                    Comment


                      tofo написа Виж мнение
                      http://arch07.narod.ru/potapov/

                      Много добро четиво.
                      Добро но рехаво, това е по добро.



                      Модель Feinwerkbau Mod. 700 Universal. Крутится и настраивается все что можно, количество степеней свободы и видов регулировок не поддается подсчету. После знакомства с 700 Alu пару дней не мог в себя прийти, но вот разница в цене с 700 Universal


                      пише си всичко и то много добре е поднесен материяла. Смата книге излиза компресирана, след което се иска да я разархивираш и приятно четене.

                      Comment


                        Кало отново си политически неясен. Все пак се уточнявай дали говориш за прицелна далекобойност или за допустимата ефективна дистанция на огъня със съответното оръжие... Но направи справка и ще установиш,че изпитната дистанция за стрелба със СВД от засада /за офицери,курсанти и сержанти от РА/ е 500-400м денем и 350-250 нощем...
                        "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                        Comment


                          ей , голям спор е това , много суха теория се изля за СВД , Разбира се че може да има попадения на 700 м , разбира се че може да се уцели нещо и на 1000 че и повече с доста късмет и случайност и разбира се че е добро оръжието , но наистина силата му е на дистанции от около 500 м където определено превъзхожда щурмовите пушки и не засипва противника с олово като ПК . Има и по-добри разбира се и то много , но не и по евтини , прости и надеждни , а и на кой му е притрябвало да разстрелва врага на два километра ? За това има гаубици все пак

                          Comment


                            За да говорим за гарантираност на попаденията - за СВД на практика дават глава -300, тяло 600м. ,като това не изключва естествено попадения на далеч по-голяма дистанция. При положение, че по ттх дават точност над 2,5 МОА /8см. на 100м./ има причина да се зачудиш дали въобще е снайпер.
                            "Foolish people — when I say "foolish people" in this contemptuous way I mean people who entertain different opinions to mine. If there is one person I do despise more than another, it is the man who does not think exactly the same on all topics as I do." - Jerome K. Jerome

                            Comment


                              lokko написа Виж мнение
                              ... а и на кой му е притрябвало да разстрелва врага на два километра ? За това има гаубици все пак
                              В стрелянето на 2 км. има много смисъл, когато трябва да се очисти само един генерал например без да се разруши цялото здание и когато е трудно да си домъкнеш гаубицата на гръб или например имаш 2 км. м-у тебе и тези които се чудят от къде си стрелял...

                              Comment


                                В стрелянето на 2 км. няма много смисъл, защото попаденията от такава дистанция са до голяма степен случайност. Говоря за един изстрел. За втори изстрел, вече с много по-точната корекция няма шанс, защото целта вече е предупредена. На тази дистанция проектилът губи скорост, и точността пада със силна нелинейна прогресия.
                                "Foolish people — when I say "foolish people" in this contemptuous way I mean people who entertain different opinions to mine. If there is one person I do despise more than another, it is the man who does not think exactly the same on all topics as I do." - Jerome K. Jerome

                                Comment

                                Working...
                                X