Страница 6 от общо 17 ПървиПърви 123456789101116 ... ПоследноПоследно
Показване резултати 126 до 150 от общо 414

Тема: Снайпери

Прогонен
    Регистриран
    Jan 2009
    Потърсих в темата и забелязах , че изпускате нещо съществено , а именно - дишането.
    Хайде , разгледайте го и него , бива ли?

ветеран ValBo's Avatar
    Регистриран
    Aug 2003
    Дишането или по точно недишането, се усвоява далеч преди да ти дадат СВД-то (или нещо подобно) в ръка.
    Учи се още на първите уроци.
    Всеки опитен стрелец (дори да не е снайперист), го прави инстинктивно, както и обирането на мекия спусък. Като втория, при някои системи, даже се регулира като килограми според нуждите на стрелеца.
    За капак - имам една молба.
    Много те моля, пиши в темата, когато имаш да кажеш нещо стойностно. Глупавите асоциации с електроните игри, нямат място тук
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

Прогонен
    Регистриран
    Jan 2009
    Цитат ValBo написа Виж мнение
    Дишането или по точно недишането, се усвоява далеч преди да ти дадат СВД-то (или нещо подобно) в ръка.
    Учи се още на първите уроци.
    Всеки опитен стрелец (дори да не е снайперист), го прави инстинктивно, както и обирането на мекия спусък. Като втория, при някои системи, даже се регулира като килограми според нуждите на стрелеца.
    За капак - имам една молба.
    Много те моля, пиши в темата, когато имаш да кажеш нещо стойностно. Глупавите асоциации с електроните игри, нямат място тук
    Не бъди толкоз , впечатлителен , пък ти. Въпроса за дишането не е от електронни игри за които само веднъж се изказах.
    Не търся увеличаване бройката постове , че имам Форуми Бойна Слава за направо свещено място и така.
    Моля този уточнителен пост да се изтрие в последствие.
    Със здраве!

Нередовен Amazon's Avatar
    Регистриран
    May 2006
    Цитат Smart_Patriot написа Виж мнение
    Потърсих в темата и забелязах , че изпускате нещо съществено , а именно - дишането.
    Хайде , разгледайте го и него , бива ли?
    Това за дишането се учи още на стрелбището с въздушната пушка. Истинските снайперисти, когато стрелят на дистанции над 2000 метра, стрелят между два удара на сърцето!

Нередовен Amazon's Avatar
    Регистриран
    May 2006
    Цитат кало написа Виж мнение
    СВД е равна по точност на М24 и М110, ако се ползва със 7Н1. На 300 метра - съответно точност от 1,24 МОА (при стъпка на нарезите 240мм), 1,04 МОА (при стъпка на нарезите 320мм)
    Това 1.04 МОА за Драгунов със снайперисткия патрон, го бях чел и в руската Уикепедия и малко ме съмнява. Вярно, че става въпрос за 300 метра, но все пак това отклонение е в сферата на болтовите пушки/и то на много малко от тях/, а не на самозарядните. Повечето източници в интернет дават 2 МОА за румънският вариант/различен затвор/ и 1.5 за руския. Това за армейски снайпер е повече от добре, особено на фона на повечето самозарядни снайпери - за сравнение Берет с болтов затвор дава 3 МОА, за самозарядния вероятно е повече. Така че 1.04 ми звучи като различни стандарти за измерване. Ако не се лъжа немците имат автоматичен снайпер с МОА близко до единица, но той като цена е аналога на Ф22 сред пушките, което го прави безмислен за масово използване. Ще се опитам да намеря линк за него, защото все пак е интересна пушка.

редовен .38 Super's Avatar
    Регистриран
    Apr 2009
    Цитат lokko написа Виж мнение
    американците със сигурност не са открили топлата вода при тежките снайперови пушки , а руснаците въпреки че използват основно евтиния СВД имат и доста други оръжия . Като говорим за калибри по-големи от 7.62 в България има известно количество В-94 стрелящи със стандартните руски патрони 12.7х108 използвани при някои тежки картечници , за специални снайперови патрони под този калибър поне в България аз не съм чувал . Не виждам защо подобни оръжия да не са на въоръжение и в руската армия , а това ако не е аналог на М-82 , здраве му кажи
    Предполагам не репликираш никого, но от чисто любопитство - кой е открил топлата вода когато говориме за голямокалибрени снайпери ?
    Нещо друго -аз също не виждам защо руснаците да нямат аналог на Берет, не мисля също, че някой тука се опитва да постави американците преди руснаците (по-скоро в този форум има обратната тенденция) макар че от американска страна има много по-голямо техническо разнообразие от по-добре обмислени системи(само като пример при сравняваните две системи под ~.50кал - Берет в повечето си разновиднсти е почти половин метър по-къса от руските си "еквиваленти" и е самозарядна, докъто повечето или, да не объркам - всичките голямо-калибрени руски ситеми са на болт).
    Всъщност руските снайперски ситеми в никакъв случай не са лоши, може би просто отразяват концепцията им за нагаждане към оръжието, не оръжието към използващият го и ситуацията. СВД е прекрасно оръжие, Винторез също е много добро за предназначението си. Личното ми мнение е, че заглушителите им малко куцат след световните тенденции, но пак - да не забравяме, че руснаците макар и все още да развяват лозунгите за най-великата бойна техника, не публикуват много материал за последните си разработки. Друго нещо което не всеки иска да приеме е, че американците се бият от години в активни, мащабни военни операции, използващи абсолютно всички възможни армейски подразделения и това им дава възможност непрекъснато да пробват техника, разработки, да ги да анализират и променят ако трябва. От друга страна руснаците нямат това, "предимство", макар и с голям военен опит и ресурси за тестване, те нямат този мащаб на военни действия който би им дал реална база дани за години използване на която и да е система, което малко или много афектира това което използват. Когато имат нужда, сигурен съм че ще се изнесат на предна линия много по-модерни оръжия отколкото модификации на стари системи.
    Що се отнася до визираните по-нагоре голямокалибрени оръжия - може би не трябва да забравяме, че руският патрон е по-мощен от .50BMG и е бил разработван ако не се лъжа специално за противотанкова пушка, от където идват и по-късните разработки на руснаците. От друга страна, без да съм се ровил да сравнявам данни за ускорение, енергия и точност, Берет не е единственият американски пример за система използваща .50BMG, всички са гледали, предполагам фалшивите видеа във Тубата за "канадските снайперисти свиткащи талибани в А-стан" но за да отделиме истината от стрелянето на гризачи - Мак Милън под .50BMG е регистрирал убийство на 2400м и то нееднократно на дистанция над 2км, така че тея приказки за редките случай когато това става не са много верни. Освен това Берет не покрива американските стандарти за "снайперска" пушка - тя няма да прави суб-МОА групи но на 300м. ще е ако не по-точна, поне на същото ниво със СВД (неправилно е сравнението, но някой по-нагоре спомена такива цифри и понеже съм гледал стрелби с Берет и съм стрелял със СВД, лично аз не мога да се съглася с това)
    Бъди здрав.

Регистриран
    Apr 2009
    Цитат Amazon написа Виж мнение
    ... Ще се опитам да намеря линк за него, защото все пак е интересна пушка.
    Предполагам говориш за това: AMP DSR No. 1 .338 Lapua Mag

ветеран кало's Avatar
    Регистриран
    Feb 2006
    Това 1.04 МОА за Драгунов със снайперисткия патрон, го бях чел и в руската Уикепедия и малко ме съмнява.
    чрез съмнението се ражда истината. чакаме цифрите.

Ако не се лъжа немците имат автоматичен снайпер с МОА близко до единица
    Е, става дума за снайпер и съответния боеприпас. Второ - такъв е и М110 и неговите вариации, подобна точност имат и М21, Г3, ПСГ-1.

Болтовите снайпери в стандартен калибър (7,62х54, 7,62х51) в наши дни имат точност от 0,6 до 0,4 МОА на посочената дистанция при равни други условия

ветеран ValBo's Avatar
    Регистриран
    Aug 2003
    @.38 Super
    Имат и два самозарядни, като единия е с интегриран заглушител
    http://world.guns.ru/sniper/sn72-e.htm
    Другите също са там.
    Патрона е доста стар, но не е за противотанковите им пушки.
    При тях мисля, че нямаше по нисък калибър от 14,5 - но трябва да проверя

ветеран кало's Avatar
    Регистриран
    Feb 2006
    Боеприпасът 12,7х108 е създаден през 30-те с куршум Б-30 именно за стреба по бронирани цели от ПТ-пушки и най-вече - големокалибрени картечници (бъдещата ДШК).

За снайперска стрелба в наши дни се ползва:

12,7 мм снайперски патрон, индекс 7Н34 (максимално разсейване на 300 метра - 8,5см, бронебойно действие по 10мм брониран лист на 800 метра - 80% )

ветеран ValBo's Avatar
    Регистриран
    Aug 2003
    Кало, Б-30, 32 и БЗТ са разработени като цяло за крупнокалибрените им картечници - наземни и авиационни
    Това, че има бронебойни качества е защото при тогавашните условия е можел да се справи с почти всичко бронирано и това им е било почти основна роля. Идентична роля са играли подобните им калибри в западните съюзници
    В момента Б-30 отдавна е загубил това си качество като основно. И затова вече на по съвремените лекобронирани машини има далеч по мощни огневи средства.
    .38 Super говореше за противотанкови пушки от втората световна - те са два вида, като и двата са 14,5 мм
    Имало е някакъв английски вариант, 13 цяло и нещо му беше калибъра, но 12,7 като противотанково оръжие никога не са имали

ветеран кало's Avatar
    Регистриран
    Feb 2006
    Е, че кой твърди обратното?

Това, че има бронебойни качества е защото при тогавашните условия е можел да се справи с почти всичко бронирано и това им е било почти основна роля.
    Това, че има бронебойни качества е защото с тази цел е създаден. И за времето си е изпълнявал тази си роля. Поради бързата еволюция на броните, се налага обаче 14,5х114.

ПП - Мк1 - 13,9мм е британското пушкало.

Регистриран
    Apr 2009
    Цитат ValBo написа Виж мнение
    Кало, Б-30, 32 и БЗТ са разработени като цяло за крупнокалибрените им картечници - наземни и авиационни
    Това, че има бронебойни качества е защото при тогавашните условия е можел да се справи с почти всичко бронирано и това им е било почти основна роля. Идентична роля са играли подобните им калибри в западните съюзници
    В момента Б-30 отдавна е загубил това си качество като основно. И затова вече на по съвремените лекобронирани машини има далеч по мощни огневи средства.
    .38 Super говореше за противотанкови пушки от втората световна - те са два вида, като и двата са 14,5 мм
    Имало е някакъв английски вариант, 13 цяло и нещо му беше калибъра, но 12,7 като противотанково оръжие никога не са имали
    Руснаците имат два вида противотанкови пушки (означени като такива) които в никакъв случай не могат да се нарекат "снайпери". Тея джелеза са по близо два метра дълги и са към 20тина кила а патрона не мисля, че има характеристики за "снайперски". И двете ако не бъркам са правени в хода на воината и са били просто опит за противопоставяне на тежко бронираната германска техника. Птрона им дупчи почти всичко на 100-200м. Мисля когато казваме "противотанкова" пушка/система, всички тук визираме снайперска система която поразява и лека техника, освен персонал. Повечето модерни снайперски, голямокалибрени системи, било руски, било други, са базирани малко или много на такива пушки или тежки картечници. Двете руски пушки от ВСВ са общо взето overkill ако трябва да се използват като снайпери...Там където ще можеш да поразиш танк с тях, ще можеш със същият успех да го направиш и с 12,7 (.50BMG) като системата е по-мобилна заради по-малкият габарит и тежест. В този смисъл руснаците имат "противотанкови" системи, макар и да не са наречени така - всичко което стреля горните два калибра може да се счита за такова. После, в днешно време не можеш да обезвредиш един танк като просто го пробиеш с голямокалибрен куршум... Повече смисъл има да го обездвижиш а това става достатъчно успешно и с 12.7 или .50BMG и то от по-безопасно за стрелеца разстояние отколкото с двата посочени по-горе, чисто "противотанкови" пушки. Времената са други, и тактиките а оръжията за които говориме са директно отражение на това.
    (лично мнение)

ветеран ValBo's Avatar
    Регистриран
    Aug 2003
    Аз, друго не съм и казал
    двете птротивотанкови пушки от втората световна (едната самозарядна) са използвани до около 43г
    После вече не са били с нужните качества. Като снайпери, няма данни да са ползвани.
    и двете са създадени в началото на войната
    Пробивното действие на двата боеприпаса е доста различно
    около 35мм за 14,5 на 300м и около 15 на Б-30, Б-33 около 20мм на 300 метра
    Та даните не са съпоставими кой знае колко. От сегашната величина, няма голяма разлика, но при тогавашните качества на бронята, съвсем не е така

Кало, аз реагирах на на ПТ-пушки. Просто няма такива под този патрон.
    А крупнокалибрените картечници, са създадени да се борят с техника - леко бронирана или не, и с дотове.

БТВ като се рових да проверя калибъра на ПТ пушките, се оказа, че 39 година са приели друга такава - на Рукавишников, пак под 14,5 патрон. За нея сефте чувам

ветеран
    Регистриран
    Mar 2009
    Малко по-горе пуснах пост за 12,7-мм снайперска самозарядна винтовка В-94, разработена от тулските оръжейници и от доста години на въоръжение в руската армия.

Регистриран
    Apr 2009
    Цитат Kramer написа Виж мнение
    Малко по-горе пуснах пост за 12,7-мм снайперска самозарядна винтовка В-94, разработена от тулските оръжейници и от доста години на въоръжение в руската армия.
    Видях го, благодаря. Това е връзката към Братишка, което и Кало пусна.
    Честно казано с много малки изключения, аз не съм привърженик на съветското оръжие и почти нищо не ме впечатлява защото има много по профилирани оръжия с много по-добър дизайн и габарити а и под много по-достъпни патрони. СВ-98 и Винторез изглеждат добре, аз особено харесвам Винторез заради патрона и ергономиката, отговарящи точно на това за което е правен но това са малки изключения от общото правило според моето любителско мнение. СВД също ми харесва ако не беше дължината и ... Знам къде би тръгнал спора отново и не възнамеряван да го поддържам, но руснаците са дървени глави и продължават да правят системи с колкото се може по-дълги цеви и под някакви странни патрони, дето като ги пуснеш в тила на противника, няма от къде да си ги намерят. Четох за тоя новият Ремингтън пак, как е правен за да може да използва по-достъпни муниции във вражеска територия и как е проектиран за да може да се скача HALO и HAHO с него без да се прибира в мешки и подобни глупости и неволно се сещам за СВД с тая цев дето ще ги стабилизира яко ако се метнат с нея...
    Аз бая се оглеждах или за РПК74 (както Цоньо препоръча) или разновидностите му, например това дето тук му викат Табук - леко, просто, стреля с популярен патрон, точно и надеждно. Аз нямам проблем, че не е руско производство, ще стреля точно така както стреляше и китайският ми боклук - винаги.

ветеран
    Регистриран
    Mar 2009
    Ирак произвеждаше изключително удачна версия на Калашников-Табук, версия на АКМ, също така и снайпер на тази база. Автоматът беше, спомням си малко по-дълъг от нашите-900мм, снайперът още повече.
    Последна редакция от Kramer; 21-07-2009 в 19:26

майор tconiotconev's Avatar
    Регистриран
    May 2007
    http://www.youtube.com/watch?v=Dhkd86Hg6u8
    Цитат .38 Super написа Виж мнение
    ...........
    Аз бая се оглеждах или за РПК74 (както Цоньо препоръча) или разновидностите му, например това дето тук му викат Табук - леко, просто, стреля с популярен патрон, точно и надеждно. Аз нямам проблем, че не е руско производство, ще стреля точно така както стреляше и китайският ми боклук - винаги.
    Като намериш РПК 74 свиркай за консултация. Няма да съжаляваш пък ако е с плочка за НСПУ още повече.

Регистриран
    Apr 2009
    Ирак произвеждаше изключително удачна версия на Калашников-Табук, версия на АКМ, също така и снайпер на тази база. Автоматът беше, спомням си малко по-дълъг от нашите-900мм, снайперът още повече.
    Tабук е модификация на РПК ако не се лъжа - кутията му е същата а цевта е изчистена от охладителните ребра, УСМ-а е само за единична стрелба, скоро четох нещо за тях, в Уики също има доста информация.
    Иракчаните са купили машините от сърбите - те имат подобна версия, забравих какво и беше означението.

Регистриран
    Apr 2009
    Цитат tconiotconev написа Виж мнение
    Като намериш РПК 74 свиркай за консултация. Няма да съжаляваш пък ако е с плочка за НСПУ още повече.
    Абе аз намерих от къде да го взема - на две крачки от мене е, няма и 30мин. каране ама мисля, че ще похарча тея пари първо за Скаут-а и после за РПК-то
    А когато стигна до момента със РПК задължително ще ти досаждам

ветеран
    Регистриран
    Mar 2009
    Табук за иракчаните е наименованието на всичките представители на "Калашников", тяхно производство. Автоматът си е копие на АКМ. РПК е копие на РПК, снайпера е по лиценз на югославската "застава". С поставен пълнител за 30 или 45 патрона, какъвто е на РПК, спокойно го вземаш за РПК, само дето е без двунога.

Регистриран
    Apr 2009
    Табук за иракчаните е наименованието на всичките представители на "Калашников", тяхно производство. Автоматът(???) си е копие на АКМ. РПК е копие на РПК (???), снайпера е по лиценз на югославската "застава". С поставен пълнител за 30 или 45 патрона, какъвто е на РПК, спокойно го вземаш за РПК, само дето е без двунога.
    Не мога да се съглася с тебе защото не звучиш по-достоверно от тези два ресурса например, освен това не знам кога за последен път си държал РПК, АКМ и Табук за да сравняваш. Аз го правих в Неделя - три различни системи са, специално АКМ няма нищо общо нито със сръбският снайпер, нито с Табук, нито с РПК, докъто и трите посочени оръжия (РПК,Табук и М70) са върху една и съща затворна кутия, бих я нарекъл "идентична" но има много малки различия.освен това аз не бих я взел за РПК от далече колкото и малко да знам за съветските оръжия.
    Бъди здрав:

1. Al-Qadissiya Establishments, based in north of Bagdad took to producing the Tabuk on machinery, which was purchased under Saddam Hussein's watch from then-Yugoslavian President Slobodan Milosevic. Yugoslavia took to license-production copies of Soviet-inspired weapon systems since its post-World War 2 Communist days and did so with their 1970 Zastava M70 series - this based on the Soviet RPK light machine gun. As a result, the Tabuk was in fact a modified and indirect copy of the Soviet RPK via the Yugoslavian M70 series.

2. The differences between the Tabuk and the Yugo RPK are in fact few; The semi auto only internals included with the Tabuk is a visually unobvious difference but perhaps the most important: It is this feature that dictates the rifles role as one of precision fire and not suppressive fire...A more distinguishing difference, and perhaps the most important visual cue, is the fact that the RPK's barrel is finned at the rear near the hand guards and far heavier than a standard AKM (or for that matter the Tabuk). The weight (thickness)of the RPK's barrel exists to facilitate heat distribution via mass and cooling via surface area. Since the option to fire full auto has been omitted (and it is not typical of eastern block long range precision rifles to use heavy barrels for accuracy) the Tabuk, like the SVD and the PSL has a relatively light barrel.
    The Tabuk differs from the M72 in some other ways. It has the provision for mounting optics for one...A third difference and perhaps the most important (though not definitive) visual cue when identifying the Tabuk is the conspicous lack of a bipod. The bipod, which is not detachable from the M72 (though sometimes removed by undisciplined troops), is quite obvious from afar when attached.

Черното влечуго майор's Avatar
    Регистриран
    Feb 2007
    Цитат кало написа Виж мнение
    Далечната дистанция е 700 метра, а има и бойно ползване и на значително повече.
    И няма нужда от опити за погрешни лекции . Вече посочих нееднократно, че ти демонстрираш пълна липса на практически и теоритични познания в тази област, така че - недей да ни напомняш за тази липса отново.

Ето четиво, което може да ти предложи първоначално натрупване на знания в тази насока:

http://www.bratishka.ru/zal/sniper/

Полезна е и "Снайпинг" на Владислав Лобаев - http://www.shooting-ua.com/force_sho...ce_book_44.htm
    Професор KALO,със своята сериозна теоретична и практическа подготовка защо реши,че далечната дистанция за СВД денем е 700м, а не 1000м или 1300 например? Изразявай се по-правилно. Това,за което ти се опитваш да обясниш нещо,в руски източници се нарича "действителна или бойна дистанция", а други употребяват термина "оптимална" и т.н... Но при всички случаи за СВД не е 700м. Лобаев е източник на информация,но не единственият. И не натрапвай статий в стил "Комсомольская правда"от "Братишка" - според тях излиза,че съвтските девойки от снайперските школи през ВСВ пробягват с бойно снаражение 70км, след което успешно поразяват: картечен разчет на 1000м, бягаща цел на 800м, гръдна мишена на 500м и стрелят в окуляра на противниковият снайперист на 250м...Голема работа са били тез девойки. Бъди реалист и повече практика, пък може и да излезе нещо от теб!...
    "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

майор tconiotconev's Avatar
    Регистриран
    May 2007
    http://www.youtube.com/watch?v=Dhkd86Hg6u8
    Цитат .38 Super написа Виж мнение
    Абе аз намерих от къде да го взема - на две крачки от мене е, няма и 30мин. каране ама мисля, че ще похарча тея пари първо за Скаут-а и после за РПК-то
    А когато стигна до момента със РПК задължително ще ти досаждам
    Гад ни гад/ така ти казвам чеме дразниш с предстояща покупка на играчка/ , като го вземеш искам снимки на пушкалото:
    Цяло; разфасовано на карантии т.е. на части; снимка на мишена и задължителен клип със стрелба на стрелбище, като искам да видя как пукаш ама чак на "волуме на мах" , чак да почне да пари за да може да му излезе ръждата/ ако има такава/ и след това полято с обилна доза смазка за да пуши от кеф дето са му разтрили дулото, а мен да ме е яд, че не съм ми притоплил аз чучура, като аз си знам .......... - зверски.
    Последна редакция от tconiotconev; 22-07-2009 в 20:42

ветеран
    Регистриран
    Mar 2009
    38-ми, понеже изразяваш съмнение
    "Ирак:
    автомат «Табук» — выпускаемая Государственным арсеналом копия 7,62-мм АКМ с откидным рамочным прицелом, небольшими изменениями формы цевья, приклада и пистолетной рукоятки, вес 3,7 кг, длина 900 мм; имеется 5,56-мм вариант весом 3,2 кг под патрон 5,56х45 НАТО;
    укороченный автомат «Табук» — отличается от базового укороченным на 100 мм стволом, компенсатором-пламегасителем, расположением мушки на газоотводном узле; магазины на 20 и на 30 патронов;
    легкая снайперская винтовка «Табук» — «снайперский» вариант автомата под патрон 7,62х39 с длиной ствола 600 мм, измененным компенсатором-пламегасителем, рамочным прикладом со съемной щекой. Длина оружия 1100 мм, вес 4,5 кг, эффективная дальность стрельбы до 800 м."
    "Зарубежньие копии автомата "Калашникова", http//arms2.narod.ru//info/Vintavto/Russia 0,7htm

Страница 6 от общо 17 ПървиПърви 123456789101116 ... ПоследноПоследно

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента има 1 потребители, разглеждащи тази тема. (0 потребители и 1 гости)

Правила за писане

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да добавяте приложения
  • Не можете да редактиране своите мнения.
  •