Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японските зверства

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Къде е определението за "зверство" и "военно престъпление"-няма го. В Япония обезглавяването с меч е било рутинна форма на екзекуция. Както до скоро беше в Саудитска Арабия. Та ако един ден кажат, че екзекуцията с ток е престъпление, то сега то такова ли е? И като говорим за японците-ами те възприемат противника който се е предал, без да премине на тяхна страна като човек без господар, т.е. безлична личност. Това вече сме го писали мисля :roll: А и те не създават специални подразделения за екзекутиране на цивилни. Разбира се всяка война малко по малко се ожесточава, но до екзекуция на цивилни японците не стигат. Разбира се те са екзекутирали китайци, но само тези, които са участвали в съпротивата. Да не би англичаните да са жалили индийците?
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #17
      съгласен съм че трябва да се дефинира "военно престъпление", макар че отново пишете неща от сорта на "ами вие що биете негрите"
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        Imalo e specialni bakteriologicheski otriadi edin ot nai izvestnite e -Spec.otriad #731

        Comment


          #19
          Ми пишем, ама ти започна темата
          Всяка държава е имала екипи за изучване на бактериологическото оръжие. Ама стига с това японците така направили-направили са го не за да измъчват определени хора ей така. В техния мироглед това си е в реда на нещата-сражаваш се, губиш и понасяш каквото ти е отредила съдбата. Някой японец да се оплаква от американската окупация-не съм чувал. Водят дела да се махнат базите в Окинава заради изнасилванията на няколко малолетни. И окинавците не са съвсем японци. Другите протестиращи са японските другари, но на тях си им върви по дневен ред.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #20
            Originally posted by "Odzava"

            Ми пишем, ама ти започна темата
            Всяка държава е имала екипи за изучване на бактериологическото оръжие. Ама стига с това японците така направили-направили са го не за да измъчват определени хора ей така. В техния мироглед това си е в реда на нещата-сражаваш се, губиш и понасяш каквото ти е отредила съдбата. Някой японец да се оплаква от американската окупация-не съм чувал. Водят дела да се махнат базите в Окинава заради изнасилванията на няколко малолетни. И окинавците не са съвсем японци. Другите протестиращи са японските другари, но на тях си им върви по дневен ред.
            Temata mai beshe za Iaponskite zverstva -Ne te ne go praviat za da izma4vat opredeleni hora ami za da ubiat kolkoto se moje pove4e po pogaden na4in.))

            Comment


              #21
              Ili pak da osavarshenstvat Bakteriata nezavisimo koia .Da e po efektivna ,a pri biologi4eskoto orajie psiho faktora e na parvo miasto t.e. ne se raz4ita na goliam broi zarazeni ami na efekta ot zaraziavaneto i smarta sled tova kolkoto po bavna i ma4itelna tolkoz po dobre

              Comment


                #22
                Ами вчера си говорех с един приятел за ВСВ и какво стана дума за японците и веднага се сетих за тема и реших да го попитам дали знае нещо по въпроса (макар че той по-малко се интерисува от ВСВ) и ми каза че и той гледал по Discovery знам какво си мислите ама какво да се прави ах тази телевизия Та той ми каза че японците карали китайските момчета да правят свирки на бащите си или да се снушават с майките си или да умрат естествено почти всички избирали смърта пред позора.Аз лично се съмнявам в тези работи, ама така ми каза човека едва ли ще ме е излъгал.Иначе Ramazai кажи малко повече за тези биологични опити на японците би било интересно да споделиш с нас за тези работи и също така кажи какво знаеш за отряд #731?
                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                Comment


                  #23
                  Първо, тая работа с китайците ми се струва чиста проба пропаганда, от американската такава. Може някои тук да не знаят, но на Изток отношението към секса е съвсем различно. Карай ...

                  За отряд 731 - да, наистина има такъв. И да, занимава се с точно това, но няма кой знае какви успехи. Повечето е комунистическа пропаганда (лагера го завладяват съветските войски), имаше даже един доста слаб съветски филм по въпроса. Приличаше на поговорката "крадеца вика "дръжте крадеца"". Като става дума за оръжия за масово унищожение, мисля всички знаем за това, че именно СССР хвърля атомна бомба върху две свои дивизии. В Щатите също експериментите са доста свободни.

                  Това всичко доказва, че на практика разлика между победени и победители няма - и двете страни вършат почти еднакви неща, разликата е само в мащабите - руснаците убиват свои сънародници без никаква жал в големи количества, а на Запад количествата са по-малки (обществото е чувствително към жертвите все пак), но ситуацията е сходна.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    отряд 731

                    Ima i kniga po vaprosa -"Specialniat otrqd #731" na X.Akiqm.Moskva.1958-Eto i kartina ot tam
                    Voenno prestapnik-Tosihide Nisi si spomnia: "Prez ianuari 1945 godina v moe prisastvie na poligona na otriad #731 na gara Anda na4alnika na vtori otdel podpolkovnik Ikari zaedno s nau4nia satrudnik ot sashtiat otdel Futaki napravi opit nad 10 voennoplenici kitaici.10 plenici biaha privarzani za stalbove na razstoianie 10-20 metra edin ot drug, sled tova s elektri4eski tok beshe vlazplamenena bomba,v rezultat na koeto vsi4ki 10 dushi biaha raneni ot shrapnelite, zarazeni s gazova gangrena,i sled edna sedmica te uriaha pri tejki ma4enia."

                    Comment


                      #25
                      Е, да, но това в никой случай не е точно масово, а и това не върши работа - може лесно да се лекува при наличие на медикаменти. Просто японците не преуспяват в създаването на такива оръжия. За разлика от СССР например, където книгата е написана с явно пропагандна цел. Мисля, всички знаем колко народ затрива Сталин в лагерите си. И колко малко военнопленници (включително японски, както знаем СССР разгромява квантунската армия, за която каквото и да се говори, но си е доста голяма) се връщат обратно по домовете си.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #26
                        е

                        Napqlno si prav za sajalenie.Mnogo dobre znaem 4e v Sibir ne e imalo Pionerski lageri no tuk govorim za Japan.Ta nedei si misli 4e nqkoi se opitva da natopi Japanite vav vsi4ki smartni grehove .Ne prosto i te sa u4astvali v igrata i sa si izcapali racete.

                        Comment


                          #27
                          Някаква странна птица написа нещо за Сталинград и военопленниците.
                          Първо , германските военопленници при Сталинград са 91 хиляди. Важното е друго. В германски плен загиват над 2,5 млн. съветски военопленници, а в съветски плен - 450 хиляди германци, при общо почти равно количество за цялата война- 4,559 млн. за Германия и 4, 376 за СССР("Россия и СССР в войнах ХХ века"). Затова Одзава е напълно прав.

                          И все пак , тъй като темата е за Япония, мисля, че трябва да се концентрираме най-вече върху войната в Китай. Там японците наистина извършват много престъпления, но по-конкретно, след като попрелистя някои книжчици.
                          "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                          Wette

                          Comment


                            #28
                            Гледах по телевизията един японски ветеран, който разказваше какво са правили в Китай.Отначало, влизайки в някое село са завързвали жените и децата и са ги разстрелвали, след това офицерът им наредил да не хабят куршуми и да ползват мечовете си.Самият японец призна, че е убил около 100-тина китайски цивилни.
                            He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

                            Comment


                              #29
                              Значи ето нещо конкретно:

                              В края на '37 столицата на Република Китай, Нанкинг, пада в ръцете на японците. За следващите 4 месеца между 300,000 и 400,000 китайци са избити в града, изнасилени са 80,000 жени. Масови разстрели на цивилни са се извършвали безогледно и безпричинно, а града е разграбен в най-буквалния смисъл на думата. Всичко това пред очите на западни журналисти. Това, господа, не е война. Това е изнасилване и гавра с победения народ от победителя. Освен това Япония до днес не се е извинила на Китай официално и много японски историци отказват да приемат фактите.

                              Не се вдига толкова шум, защото го няма еврейското пропагандно лоби дето пищи при всеки минимален опит даже да се критикува тяхната политика...

                              ако ви се говори за съюзническите престъпления, може да си отворим тема за престъпническата организация RAF Bomber Command.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                е, сега, като постнах факти и млъкнахте :|
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X