Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японските зверства

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Японските зверства

    Някои твърдят че те са били дори по-страшни от тези на Einsatzkommando... коментари? Не съм добре запознат, но съм чувал все мрачни неща... Така и така обърнахме повече поглед в тази насока.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Японските зверства

    И аз съм чувал различни неща. Но, ако наистина беше така, щеше да се разгласи - американците (тези, от края на ВСВ) щяха със сигурност да го разгласят.
    Едно от главните обвинения към японците е за смъртността във военнопленническите лагери (там е и имало и цивилни пленници всъщност). Че количеството храна което давали било такова, че пленниците умирали от глад. Всъщност, дажбата на един японски пехотинец е почти същата - проблемът идва главно от различните хранителни навици на две съвсем различни цивилизации.
    И като отворихме дума за зверствата - бомбардировките, при които японските цивилни жертви са повече от всичките жертви на войната в САЩ взети заедно, мисля говорят достатъчно за това, кой е вършил главните зверства. Струва ми се, че всичко в тази война бледнее в сравнение с последиците на атомните бомбардировки.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      зависи

      Тъкмо се бях запалил да пиша за "зверствата" и разбрах че няма какво толкова да се напише, т.е. вече сте го казали. Само искам да добавя следното:
      1. Въпреки подготовкато си за война Японската Империя не планира стратегически бомбардировки, т.е. не се готви да воюва с цивилното население.
      2. Японските подводници потапят американски търговски кораби ЕДИНСТВЕНО в зоната на контакт на японските с американските сухопътни сили.
      3. Вярно е извършването на военни престъпления от страна на японското командване-бомбардировката на Рангун и болниците в Сингапур, но самите японци винаги са разглеждали тези действия като атака на тактическия тил на противника.
      4. ЧОВЕКОЛЮБЦИТЕ извършват следното:
      -Затварят в концентрационни лагери цялото американско население от японски произход, без доказателства за сътрудничество с Токио.
      -Разстрелват корабокрушенци в лодките, "защото те се съпротивлявали и обстрелвали подводницата"-без коментар.
      -Водят неограничена подводна война, без да спазват законите на призовото право, срещу всички кораби с японски флаг, включително буксири, траулери и джонки.
      -Няколко пъти бомбардират Токио, като само при една от бомбардировките през 1944 г. загиват над 100 000 души.
      -Воюват с еднаква жестокост срещу армията и цивилното население на Япония (последните дни от битката за Сайпан, Окинава)
      -Накрая при вече изчерпала средствата си за съпротива Япония използват оръжие за масово унищожение.

      Е, и ако все пак японците са извършвали зверства, по чия ценностна скала ще ги оценяваме?
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        мисля че за други неща става дума. Примерно за нещата извършени срещу китайско и друго население в концлагери. Трябва да се ровя...
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Ама моля Ви се Там се води война все пак :evil:
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            Абе те американците никога не спазват международните спорузумения.
            Сега например не признават Международния Военен Трибунал, а да не говорим за втората световна. Там например те започват първи неограничената подводна война, това чистосърдечно си го пизнава адмирал Нимиц. А ми как предизвикват войната с германците през 1941, с морска провокация.

            А за японските зверства, навремето четох една книга и там ставаше дума за "ОТРЯД 501" и опити с бактериологично оръжие с руски военно- пленници. Няма да коментирам, това беше художествена книга.

            Comment


              #7
              Това което аз знам е следното.През войната Корея е доставяла на японската армия сексуални робини.Общият им брой е бил над 1 000 000
              Преди няколко години японското правителство официално се извини на Корейският народ.Какво е ставало в Азия аз мога само да гадая,но че е имало ексцесии имало е.Война е било все пак!
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                "Война е все пак" не е никакво извинение. Както не е извинение за извършеното от немците, руснаците и съюзниците, така не може и да е за японците. Моля ви проявявайте повече историческа обективност.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Кажи ми една война,която да се е водила по "правилата"?
                  Няма такава война.Нас са ни е....ли и ние тях сме е...ли.След ВСВ Сърбия праща в България окло 50 000 копелета,които трябва да изхраним и отгледаме.Ха познайте,кой е направил тези дечица?
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Аз питам, каква е стойността на такива извинения? Никаква. Военните престъпления са си военни престъпления, без значение немци, руснаци, японци, американци, сърби или българи ги извършват.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Абе я ми дайте определение за "зверства"! Иначе само клатим гората. Като се говори така- тоя правил зверства, оня правил зверства, всъщност за него това престъпление ли е. Едно е да наречеш бомбардировката на Ковънтри зверство и после да изпепелиш Лайпциг и ред други градове, друго е да знаеш и да заявиш, че тоталната война си е тотална- ще рече срещу всички. СССР например не е подписвал различните конвенции но не разстрелва немците наред. Същото е и с японците. А самите конвенции за "цивилизовано" водене на войните кой ги писа? Ами тия дето най-много ги нарушаваха след това.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by "Odzava"

                        . СССР например не е подписвал различните конвенции но не разстрелва немците наред.
                        СССР пленява близо 120 000 германци при СТАЛИНГРАД, след войната в германия се връщат по-малко от 5 000, това сигурно се нарича хуманно отношение?

                        Германия пленява близо 5 000 000 руски войници, германския плен преживяват повече от 3 000 000, които след войната са изпратени в ГУЛАГ. Чудя се от там да ли излиза жив някой изобщо?

                        От нацистките военно престъпници бе поискана отговорност и те бяха осъдени на смърт - колко Руски военно престъпника бяха осъдени?
                        Ами разтреляните Полски Войници и Офицери от Славната Съветска Армия през 1939? И това е хуманно руско отношение?
                        ХАХАХАХА

                        Та темата беше за японските "зверства". Като говорим за тях нека имаме предвид и специфичното японско мислене за войнско достойнство и чест.
                        Нещо неразбираемо за англо-американския начин на мислене.

                        Comment


                          #13
                          Aми това което знам за японските звертсва е коментара на един японски ветеран а той гласеше (предупреждавам че този коментар съм го гледал по Discovery просто казвам защото доста сме коментирали тази ТВ и до колко са достоверни нейните военни филми) :"Един от наште командири ни накара да отрежем главите на китайците,но тъй като до сега никои от нас не го беше правел той каза ей вие от Токио гледайте как се прави и хоп отряза главата на един от китайците без да трепне" та това знам само.Но както казаха повечето това е война и всяка държава по един или по друг начин нарушава Женевската конвенция за водене на война.Мисля че всяка държава е извършвала зверства по време на война.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            Само имайте предвид, че японските военни са съдени след войната по-строго отколкото колегите им в Германия. И там има много смъртни присъди (някои от които само за това, че са били на бойното поле другаря МакАртър). Така че, платили са си за престъпленията. Което не ги оневинява, разбира се.
                            Струва ми се, че няма държава през двете световни войни, която да не извършва под една или друга форма действия, които се квалифицират като военни престъпления.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              японски

                              Praveli sa opiti s biologi4esko orajie varhu hora.

                              Comment

                              Working...
                              X