Страница 1 от общо 3 123 ПоследноПоследно
Показване резултати 1 до 25 от общо 72

Тема: Японските зверства

Мошенник Imperial's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003
    Някои твърдят че те са били дори по-страшни от тези на Einsatzkommando... коментари? Не съм добре запознат, но съм чувал все мрачни неща... Така и така обърнахме повече поглед в тази насока.
    Цитат albireo написа Виж мнение
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

- messire Woland's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003

Японските зверства

И аз съм чувал различни неща. Но, ако наистина беше така, щеше да се разгласи - американците (тези, от края на ВСВ) щяха със сигурност да го разгласят.
    Едно от главните обвинения към японците е за смъртността във военнопленническите лагери (там е и имало и цивилни пленници всъщност). Че количеството храна което давали било такова, че пленниците умирали от глад. Всъщност, дажбата на един японски пехотинец е почти същата - проблемът идва главно от различните хранителни навици на две съвсем различни цивилизации.
    И като отворихме дума за зверствата - бомбардировките, при които японските цивилни жертви са повече от всичките жертви на войната в САЩ взети заедно, мисля говорят достатъчно за това, кой е вършил главните зверства. Струва ми се, че всичко в тази война бледнее в сравнение с последиците на атомните бомбардировки.

Адмирал Odzava's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003

зависи

Тъкмо се бях запалил да пиша за "зверствата" и разбрах че няма какво толкова да се напише, т.е. вече сте го казали. Само искам да добавя следното:
    1. Въпреки подготовкато си за война Японската Империя не планира стратегически бомбардировки, т.е. не се готви да воюва с цивилното население.
    2. Японските подводници потапят американски търговски кораби ЕДИНСТВЕНО в зоната на контакт на японските с американските сухопътни сили.
    3. Вярно е извършването на военни престъпления от страна на японското командване-бомбардировката на Рангун и болниците в Сингапур, но самите японци винаги са разглеждали тези действия като атака на тактическия тил на противника.
    4. ЧОВЕКОЛЮБЦИТЕ извършват следното:
    -Затварят в концентрационни лагери цялото американско население от японски произход, без доказателства за сътрудничество с Токио.
    -Разстрелват корабокрушенци в лодките, "защото те се съпротивлявали и обстрелвали подводницата"-без коментар.
    -Водят неограничена подводна война, без да спазват законите на призовото право, срещу всички кораби с японски флаг, включително буксири, траулери и джонки.
    -Няколко пъти бомбардират Токио, като само при една от бомбардировките през 1944 г. загиват над 100 000 души.
    -Воюват с еднаква жестокост срещу армията и цивилното население на Япония (последните дни от битката за Сайпан, Окинава)
    -Накрая при вече изчерпала средствата си за съпротива Япония използват оръжие за масово унищожение.

Е, и ако все пак японците са извършвали зверства, по чия ценностна скала ще ги оценяваме?

Регистриран
    Jan 2003
    мисля че за други неща става дума. Примерно за нещата извършени срещу китайско и друго население в концлагери. Трябва да се ровя...
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

Адмирал Odzava's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003
    Ама моля Ви се Там се води война все пак :evil:

TEUTONIC ZWQRA's Avatar
    Регистриран
    Nov 2003
    Възраст
    37
    Абе те американците никога не спазват международните спорузумения.
    Сега например не признават Международния Военен Трибунал, а да не говорим за втората световна. Там например те започват първи неограничената подводна война, това чистосърдечно си го пизнава адмирал Нимиц. А ми как предизвикват войната с германците през 1941, с морска провокация.

А за японските зверства, навремето четох една книга и там ставаше дума за "ОТРЯД 501" и опити с бактериологично оръжие с руски военно- пленници. Няма да коментирам, това беше художествена книга.

Крънкоман Parabellum's Avatar
    Регистриран
    Mar 2003
    Възраст
    38
    Това което аз знам е следното.През войната Корея е доставяла на японската армия сексуални робини.Общият им брой е бил над 1 000 000
    Преди няколко години японското правителство официално се извини на Корейският народ.Какво е ставало в Азия аз мога само да гадая,но че е имало ексцесии имало е.Война е било все пак!

Регистриран
    Jan 2003
    "Война е все пак" не е никакво извинение. Както не е извинение за извършеното от немците, руснаците и съюзниците, така не може и да е за японците. Моля ви проявявайте повече историческа обективност.

Крънкоман Parabellum's Avatar
    Регистриран
    Mar 2003
    Възраст
    38
    Кажи ми една война,която да се е водила по "правилата"?
    Няма такава война.Нас са ни е....ли и ние тях сме е...ли.След ВСВ Сърбия праща в България окло 50 000 копелета,които трябва да изхраним и отгледаме.Ха познайте,кой е направил тези дечица?

Регистриран
    Jan 2003
    Аз питам, каква е стойността на такива извинения? Никаква. Военните престъпления са си военни престъпления, без значение немци, руснаци, японци, американци, сърби или българи ги извършват.

Адмирал Odzava's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003
    Абе я ми дайте определение за "зверства"! Иначе само клатим гората. Като се говори така- тоя правил зверства, оня правил зверства, всъщност за него това престъпление ли е. Едно е да наречеш бомбардировката на Ковънтри зверство и после да изпепелиш Лайпциг и ред други градове, друго е да знаеш и да заявиш, че тоталната война си е тотална- ще рече срещу всички. СССР например не е подписвал различните конвенции но не разстрелва немците наред. Същото е и с японците. А самите конвенции за "цивилизовано" водене на войните кой ги писа? Ами тия дето най-много ги нарушаваха след това.

TEUTONIC ZWQRA's Avatar
    Регистриран
    Nov 2003
    Възраст
    37
    Originally posted by "Odzava"

. СССР например не е подписвал различните конвенции но не разстрелва немците наред.
    СССР пленява близо 120 000 германци при СТАЛИНГРАД, след войната в германия се връщат по-малко от 5 000, това сигурно се нарича хуманно отношение?

Германия пленява близо 5 000 000 руски войници, германския плен преживяват повече от 3 000 000, които след войната са изпратени в ГУЛАГ. Чудя се от там да ли излиза жив някой изобщо?

От нацистките военно престъпници бе поискана отговорност и те бяха осъдени на смърт - колко Руски военно престъпника бяха осъдени?
    Ами разтреляните Полски Войници и Офицери от Славната Съветска Армия през 1939? И това е хуманно руско отношение?
    ХАХАХАХА

Та темата беше за японските "зверства". Като говорим за тях нека имаме предвид и специфичното японско мислене за войнско достойнство и чест.
    Нещо неразбираемо за англо-американския начин на мислене.

Brigadefuehrer Shelenberg's Avatar
    Регистриран
    Jul 2003
    Aми това което знам за японските звертсва е коментара на един японски ветеран а той гласеше (предупреждавам че този коментар съм го гледал по Discovery просто казвам защото доста сме коментирали тази ТВ и до колко са достоверни нейните военни филми) :"Един от наште командири ни накара да отрежем главите на китайците,но тъй като до сега никои от нас не го беше правел той каза ей вие от Токио гледайте как се прави и хоп отряза главата на един от китайците без да трепне" та това знам само.Но както казаха повечето това е война и всяка държава по един или по друг начин нарушава Женевската конвенция за водене на война.Мисля че всяка държава е извършвала зверства по време на война.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

Регистриран
    Jan 2003
    Само имайте предвид, че японските военни са съдени след войната по-строго отколкото колегите им в Германия. И там има много смъртни присъди (някои от които само за това, че са били на бойното поле другаря МакАртър). Така че, платили са си за престъпленията. Което не ги оневинява, разбира се.
    Струва ми се, че няма държава през двете световни войни, която да не извършва под една или друга форма действия, които се квалифицират като военни престъпления.

ветеран
    Регистриран
    Jul 2003
    Възраст
    73

японски

Praveli sa opiti s biologi4esko orajie varhu hora.

Адмирал Odzava's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003
    Къде е определението за "зверство" и "военно престъпление"-няма го. В Япония обезглавяването с меч е било рутинна форма на екзекуция. Както до скоро беше в Саудитска Арабия. Та ако един ден кажат, че екзекуцията с ток е престъпление, то сега то такова ли е? И като говорим за японците-ами те възприемат противника който се е предал, без да премине на тяхна страна като човек без господар, т.е. безлична личност. Това вече сме го писали мисля :roll: А и те не създават специални подразделения за екзекутиране на цивилни. Разбира се всяка война малко по малко се ожесточава, но до екзекуция на цивилни японците не стигат. Разбира се те са екзекутирали китайци, но само тези, които са участвали в съпротивата. Да не би англичаните да са жалили индийците?

Регистриран
    Jan 2003
    съгласен съм че трябва да се дефинира "военно престъпление", макар че отново пишете неща от сорта на "ами вие що биете негрите"

ветеран
    Регистриран
    Jul 2003
    Възраст
    73
    Imalo e specialni bakteriologicheski otriadi edin ot nai izvestnite e -Spec.otriad #731

Адмирал Odzava's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003
    Ми пишем, ама ти започна темата
    Всяка държава е имала екипи за изучване на бактериологическото оръжие. Ама стига с това японците така направили-направили са го не за да измъчват определени хора ей така. В техния мироглед това си е в реда на нещата-сражаваш се, губиш и понасяш каквото ти е отредила съдбата. Някой японец да се оплаква от американската окупация-не съм чувал. Водят дела да се махнат базите в Окинава заради изнасилванията на няколко малолетни. И окинавците не са съвсем японци. Другите протестиращи са японските другари, но на тях си им върви по дневен ред.

ветеран
    Регистриран
    Jul 2003
    Възраст
    73
    Originally posted by "Odzava"

Ми пишем, ама ти започна темата
    Всяка държава е имала екипи за изучване на бактериологическото оръжие. Ама стига с това японците така направили-направили са го не за да измъчват определени хора ей така. В техния мироглед това си е в реда на нещата-сражаваш се, губиш и понасяш каквото ти е отредила съдбата. Някой японец да се оплаква от американската окупация-не съм чувал. Водят дела да се махнат базите в Окинава заради изнасилванията на няколко малолетни. И окинавците не са съвсем японци. Другите протестиращи са японските другари, но на тях си им върви по дневен ред.
    Temata mai beshe za Iaponskite zverstva -Ne te ne go praviat za da izma4vat opredeleni hora ami za da ubiat kolkoto se moje pove4e po pogaden na4in.))

ветеран
    Регистриран
    Jul 2003
    Възраст
    73
    Ili pak da osavarshenstvat Bakteriata nezavisimo koia .Da e po efektivna ,a pri biologi4eskoto orajie psiho faktora e na parvo miasto t.e. ne se raz4ita na goliam broi zarazeni ami na efekta ot zaraziavaneto i smarta sled tova kolkoto po bavna i ma4itelna tolkoz po dobre

Brigadefuehrer Shelenberg's Avatar
    Регистриран
    Jul 2003
    Ами вчера си говорех с един приятел за ВСВ и какво стана дума за японците и веднага се сетих за тема и реших да го попитам дали знае нещо по въпроса (макар че той по-малко се интерисува от ВСВ) и ми каза че и той гледал по Discovery знам какво си мислите ама какво да се прави ах тази телевизия Та той ми каза че японците карали китайските момчета да правят свирки на бащите си или да се снушават с майките си или да умрат естествено почти всички избирали смърта пред позора.Аз лично се съмнявам в тези работи, ама така ми каза човека едва ли ще ме е излъгал.Иначе Ramazai кажи малко повече за тези биологични опити на японците би било интересно да споделиш с нас за тези работи и също така кажи какво знаеш за отряд #731?
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

Регистриран
    Jan 2003
    Първо, тая работа с китайците ми се струва чиста проба пропаганда, от американската такава. Може някои тук да не знаят, но на Изток отношението към секса е съвсем различно. Карай ...

За отряд 731 - да, наистина има такъв. И да, занимава се с точно това, но няма кой знае какви успехи. Повечето е комунистическа пропаганда (лагера го завладяват съветските войски), имаше даже един доста слаб съветски филм по въпроса. Приличаше на поговорката "крадеца вика "дръжте крадеца"". Като става дума за оръжия за масово унищожение, мисля всички знаем за това, че именно СССР хвърля атомна бомба върху две свои дивизии. В Щатите също експериментите са доста свободни.

Това всичко доказва, че на практика разлика между победени и победители няма - и двете страни вършат почти еднакви неща, разликата е само в мащабите - руснаците убиват свои сънародници без никаква жал в големи количества, а на Запад количествата са по-малки (обществото е чувствително към жертвите все пак), но ситуацията е сходна.

ветеран
    Регистриран
    Jul 2003
    Възраст
    73

отряд 731

Ima i kniga po vaprosa -"Specialniat otrqd #731" na X.Akiqm.Moskva.1958-Eto i kartina ot tam
    Voenno prestapnik-Tosihide Nisi si spomnia: "Prez ianuari 1945 godina v moe prisastvie na poligona na otriad #731 na gara Anda na4alnika na vtori otdel podpolkovnik Ikari zaedno s nau4nia satrudnik ot sashtiat otdel Futaki napravi opit nad 10 voennoplenici kitaici.10 plenici biaha privarzani za stalbove na razstoianie 10-20 metra edin ot drug, sled tova s elektri4eski tok beshe vlazplamenena bomba,v rezultat na koeto vsi4ki 10 dushi biaha raneni ot shrapnelite, zarazeni s gazova gangrena,i sled edna sedmica te uriaha pri tejki ma4enia."

Регистриран
    Jan 2003
    Е, да, но това в никой случай не е точно масово, а и това не върши работа - може лесно да се лекува при наличие на медикаменти. Просто японците не преуспяват в създаването на такива оръжия. За разлика от СССР например, където книгата е написана с явно пропагандна цел. Мисля, всички знаем колко народ затрива Сталин в лагерите си. И колко малко военнопленници (включително японски, както знаем СССР разгромява квантунската армия, за която каквото и да се говори, но си е доста голяма) се връщат обратно по домовете си.

Страница 1 от общо 3 123 ПоследноПоследно

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента има 1 потребители, разглеждащи тази тема. (0 потребители и 1 гости)

Правила за писане

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да добавяте приложения
  • Не можете да редактиране своите мнения.
  •