Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Daemon от Daniel Suarez - тоз ще дойде нещо като Жул Верн за сега. Т.е. - пише технотрилъри с маалък фантастичен елемент. Малко повече компютърна практика не излишна за разбирането на книжката. Още съм към средата, но май единственото нещо, дето е фантастика, е гъвкавостта на АИ-то на оберстлейтенант Бьорнер - мноого зло НПЦ.
    "FBI: Just shut down the Internet.
    The others gave him a patronizing look."

    Новата му книга, преведена на български - "Прилив" - била за гравитационни вълни и една лоша група, дето иска да ги скрие от обществеността.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Доктор Живаго. Ама че книга! Брей!

      Comment


        "Белое солнце пустини " , ама на роман ! Оживяват сцените пред очите ми !

        Comment


          А, романът е по-добър от филма (както често става), защото образите са доста по-развити, а и историята на Сухов и жена му е доста по-различна (не че тази история би могла да мине тогава на филм), линията на Саид е доста по-добре развита, а антагонистът също е значително по-развит (и не е толкова ясно кой лош, кой добър). Аз го хванах още като го издадоха на български преди няколко години и много го харесах. Естествено, вече няма как да ги виждам иначе, освен с образите от филма, но това е друг въпрос. И филмът все още е класика - един от двата любими (за мен) ийстърна .

          Comment


            Кой е другият ийстърн , любопитно е ?

            Comment


              Еее, как - "Свой сред чужди, чужд сред свои", също толкова добър, поне според мен. Впрочем, сигурен съм, че не са само тези двата (като дете и младеж съм гледал и други), но тях съм ги запомнил до сега (впрочем, и двата от време на време ги "въртят" по телевизията, та съм ги гледал и по-скоро и определено издържат проверката на времето).

              Comment


                Благодарско, свалям го моментално !

                Comment


                  http://coollib.net/b/132236 Ленинградская бойня. Страшная правда о блокаде. Владимир Бешанов.
                  http://coollib.net/b/261011 Шестьдесят сражений Наполеона. Владимир Бешанов

                  Comment


                    Днес получих превода на три повести на Джеймс Шулц на руски език и сега ги чета.
                    Не са публикувани още, ама преводачите ми ги изпращат предварително.
                    Last edited by Blackwolf; 25-02-2015, 20:53. Причина: допълнение

                    Comment


                      Изчетох първите три книги от фентъзи поредицата на Ейдриън Чайковски "Сянката на умелите". Зарибих се доста. Молбата ми е , ако някой може да помогне с останалата част от поредицата - вършат ми работа ми линкове на английски и руски...!
                      Извинявам се за офтопика.

                      Comment


                        "Летопис на смутното време" - Вера Мутафчиева.
                        Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                        Comment


                          Хронобандити на Зелазни (ударно начало и първа половина и не толкова значим финал)
                          Анархист-Диктатор

                          Comment


                            ''22 ноември 1963'' на Стивън Кинг. От години не бях подхащал негова книга. Тази засега е сравнително увлекателно четиво. Алтернативна история и без капка хорър.

                            Comment


                              Слънцето на мъртвите от Иван Сергеевич Шмельов на руски http://www.tululu.org/read75045/
                              и "Окаяни дни" на Иван Алексеевич Бунин с превод на български http://www.slovo.bg/old/litforum/105/ibunin.htm

                              Comment




                                Книга 1ва от една от най-известните военнофантастични поредици, по някаква причина я избягвах досега.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X