Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    в-к Шок!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Автоматът "Бакалов" , като и автоматът "Ямаков", нямат нищо невероятно в тяхната конструкция. Просто единственото уникално нещо е, че са Български.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        аз наистина се шокирах от факта, че такива дезинформационни източници биват цитирани тук
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Всеки има право да си цитира всичко тук-стига после да може да защити тезата и твърдението си!
          Колкото до Жълтата преса, то тези които пишат за тези неща-за Бакалов имам в предвид, то никога не са виждали това оръжие.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            Много моля някой ако има картинка със скалата на оптиката на СВД (ПСО-1М) да ми япрати на пощата или да даде линк да си я сваля За да съм по-точен интересува ме това което се вижда кагато се погледне в окуляра на ПСО-1М Благодаря предварително

            Comment


              някой би ли ми казал какви сайперси винтовки сме имали ДО 1944г на въоражение в БГ армия?
              I love fucking army
              and she loves me, fucking me.

              Comment


                [541]reaper каза:
                [B]някой би ли ми казал какви сайперси винтовки сме имали ДО 1944г на въоражение в БГ армия?
                По моя информация снайперите не са били много популярни през 30те . Едва под давление на германците, изпращаме наши бойци в германските в техни школи. От там навлизат германские карабини К 98к.
                Има възпитаници и на Италиански школи по това време, които пък изпозват Италианско оръжие. Вариант н Манлихер-Каркано с оптически мерник.

                ......Тук оставям място да се изяви и Парабелум за Италианските пушкала.

                Comment


                  Първата партида Манлихер-Каркано пристигат през 26-та година 6000 пушки, подарък от Мусолини.Втората партида е от 14 000 броя и те са дадени от Германия през 43-та година, когато е разформирана Италианската армия на Балканите.Повече от половината пушки отиват в полицията, която връща износените "Мосин-Нагант" на армията, която й ги е била дала за временно ползване.
                  Самата система "Манлихер-Каркано" е доста интересна. Пушките са леки и елегантни. Калибърът им е 6.5мм, което ги прави твърде капризни по отношение на боеприпаса, защото основното оръжие в момента е било "Манлихер" М-95/34 с калибър 8Х56. Това е причината тези пушки да отидат в резерва, полицията и пъдарите.

                  Ето я Манлихер-Каркано обр 38 Трупе Специале



                  Сега като се замисля, нищо не зная по въпроса за нашите снайперисти

                  :?
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    Поствам нещо което предполагам, че поне парабелума го вълнува... всъщност, интересно е, enjoy

                    Comment


                      Благодаря за сайтчето Някои снимки си ги запазих, защото са с много добра резолюция
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        Сега снайперистите в БГ армия използват предимно Драгунов.
                        Pro Deo fide et Paria

                        Comment


                          dadga написа
                          Сега снайперистите в БГ армия използват предимно Драгунов.
                          Абсолютно ли си сигурен в това?
                          100% ?
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            закъснял

                            Аз малко късно видях темата ама мисля да се включа.Относно картечниците БАР:ми американците си нямат друга лека картечница през ВСВ и това е едно смотано и неудобно оръжие откъдето и да го погледнете даже и след модификацията му, ако някой не вярва или иска да спори да ми дойде на гости и ще сравним на живо поне четири системи леки картечници от ВСВ като конструкции и т.н.ще ги разглобим огледаме и пак ще говорим.По прицип картечниците ми са слабост и се интересувам доста от тях :fire:
                            No one can guarantee success in war,but only deserve it.

                            Comment


                              Така, не можах да прочета абсолютно всичко, обещавам, че все пак ще го направя. Искам само да добавя нещо, мисля, че го нямаше в информацията на Parabellum. Ставя дума за нещо, много важно поне според мен - въпросният пистолет Люгер Парабелум, използван през ВСВ, е "родоначалник" на масово използвания и в наши дни калибър 9х19 мм. А създаването на ПМ след войната води до създаването на уникалния калибър 9х18 мм. Макаров, което се води отцепничество от стандартите, абе общо взето типично за братушките
                              Винаги готов за България!!!
                              Слава России!!!
                              Че ви е*** мамичку фашистичку!!! :evil:

                              Comment


                                Пистолетът, който наричаме "Парабелум" не е ли още от времето преди или около Първата световна война? Аз поне съм държал в ръцете си такъв, на който беше гравирана годината "1916".
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X