Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Виждал съм Грейс Гън. Дори съм стрелял от него - в Дей Ъф дифит. Не ми хареса, М1 е по-добър! 8)
    Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

    Comment


      #77
      Тука говорят хора с реален опит с тия оръжия, затва аз си мълча
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #78
        Намек понял
        Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

        Comment


          #79
          Лека полека ще се помъча да ви изясня предимствата и недостатъците на различните оръжия.За лятото съм намислил да пусна една статия със заглавие "Картечните пистолети".Ще опиша и сравня тези оръжия от годините на Втората световна война.

          А колкото до 11,43 мм, ще ви кажа, че специално за амерканският пазар немците пускат "Парабелум" с такъв калибър.Едно наистина впечатляващо оръжие.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #80
            НАГАН обр.1895


            През 1895г., в руската армия се приема модерният за своето време револвер “Наган” обр.1895 г.Той носи името на фамилия оръжейници от белгийският град Лиеж-до 1900 г. Това са Леон и Емил, а след това Шарл и Морис.Фирмата им съществува до 1928г и произвежда оръжия и автомобили.Може да се припомни, че Емил Наган в сътрудничество със Сергей мосин внася свой дял в конструкцията на пушката “Мосни-Наган”обр.1891г., известна още като трилинейка.
            Към историята на конструирането на нагана би трябвали да присъединим и известният белгийски оръжейник Анри Пипер,известен у нас с револверът си приет на въоръжение в българската армия в ограничено количество.като използва някои дотогавашни идеи,Пипер изработва няколко подобрения в револверите си,едното от които е подвижността на барабана с цел по-добра обтурация.Братя Наган купуват тези идеи и ги патентоват във Франция-1892г и в Англия 1894 година.
            За да завърша кратките бележки по конструирането,би трябвало да спомена, че наганът е представител на едно цяло семейство револвери разпространени във френската и швейцарската армия.
            Рамата на револвера е цяла,а зареждането и изхвърлянето поединично.Задната част на Корпуса е съставена от две надлъжно прилепващи се части,което е оригинален отличителен белег за споменатото семейство револвери.
            Движението на барабана напред е едно съзнателно замислено конструктивно решение с цел да не се допусне прорив на барутните газиве между изхода на камерата на барабана и началота на цевта.За да се постигне замисълът, се използват три основни въведения:
            - Придвижването на барабана напред е под въздействието на механизъм,задвижван от ударно-спусковият механизъм.
            – Цевта,навита в корпуса се подава навътре с около 3мм, с конусно скосен ръб.В предната част на барабана са издълбани гнезда в патронниците за прилепване към тази част на цевта.
            – След изстрел барабанът се връща назад под въздействието на спирална пружина,разположена между остта му и метална втулка.
            През 1910г е направен опит за усъвършенстване на нагана,който не достига повече от етапа на техническо решение-барабан подобен на този на френският револвер обр.1892г.Издаден е и патент за този т.нар. “Специален образец” от 16 юни 1913г.Произведена е и малка серия, но започва Първата световна война,новостите слизат от работните маси,за да отстъпят място на масовото производство на известните образци.
            От “Наган”обр.1895г са се произвеждали две модификации-за войници и офицери.Между тях има само една разлика-револверът,предназначен за войници, е с просто действие/сингъл екшън/.Трябва да се опъне петлето с ръка и след това да се натисне спусъкът.Офицерският наган е с двойно действие.С него може да се стреля и чрез натискане на спусъка,при което се взвежда и спуска ударникът
            В годината на приемане на нагана руската армия е в процес н превъоръжаване с трилинейни винтовки обр.1891г.Затова първото количество от 20 000 броя револвери е произведено в Белгия до 1898г.От същата година започва производството в Императорският тулски оръжеен завод,като за 5 години-1898-1902 са произведени 180 000 броя.През 1903г са произведени 5000 екземпляра,а през 1904г-3392.По време на руско-японската война количеството значително нараства:1905-64 830,1906-62 917 броя.През периода 1908-1910 са произведени 38 133 броя офицерски и 5200 войнишки.
            Според руският мобилизационен план от 1910 и допълнен през 1912г., се предвиждат 436 210 револвера в армията.На 20 юли 1914 те са 424 434.цената им е средно 27 рубли.За да се покрият загубите на руската армия,на 18 септември 1914 е заповядано да се произвеждат по 25 000 броя на месец.През 1915 производството достига 131 842.
            Освен в Белгия и русия наганът е произвеждан и вПолша.








            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #81
              Искам да попитам за характеристиките на FG-42, защотго никъде не можах да намеря достъпна информация за това чудо ??
              101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

              Comment


                #82
                Fallshirmjagergewehr 42 Paratroop Rifle


                Caliber 7.92mm
                Cartridge: 7.9mm x 57mm Mauser
                Length: 37 in (940 - n)
                Weight : 10 lbs. (4.5 kg)
                Muzzle Velocity: 2500 ft. (762m) per second
                Effective Range: 660 yds. (550m)
                Rate Of Fire: 750 rounds/min. (cyclic)
                Magazine: 20 round box


                Because German Fallschirmjagers (Paratroopers) often lacked supporting weapons during operations, the FG-42 was developed to give each individual paratrooper more firepower. A cross between a light machine gun and an assault rifle, the gas-operated FG-42 could be fired ingeniously single- shot with a closed rifle bolt or full automatic with an open bolt.

                The FG 42 also featured a bipod, an attachable bayonet, and a 20 round box clip that was fitted above the trigger on the left side of the weapon. The side location for the clip however was found to snag on equipment and to unbalance the gun when it was fired.

                Overall, the FG42 was a brilliant design whose development would lead to the creation of the MP-44 and assault rifles as they are known today. Because of the complex nature of the FG 42, manufacturing the weapon was difficult. Only 7,000 FG 42s were produced before war's end.



                Наистина уникален екземпляр :tup:
                Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                Comment


                  #83
                  самозарядная винтовка FG-42

                  Донякъде е аналог на BAR rifle , но ми се струва, че като цяло е била по-ефективна. Но все пак (както и BAR-а) в никакъв случай не замества отдельонната лека картечница.

                  Comment


                    #84
                    Originally posted by "gollum"

                    Донякъде е аналог на BAR rifle , но ми се струва, че като цяло е била по-ефективна. Но все пак (както и BAR-а) в никакъв случай не замества отдельонната лека картечница.
                    Единствените недостатъци на BAR-а са голямото тегло и голямата разсейка при стрелба....
                    Доколкото знам, има възможност за слагане на оптически мерник на FG-то, или греша?
                    101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                    Comment


                      #85
                      Всъщност недостатъците му са от организационен, така да се каже характер - срещал съм много оплаквания от това, че в структурата на пехотното американско отделение няма щатен картечар, а по два BAR-а (сега не си спомням точно за кои тип пехота ставаше въпрос). Което ги поставяло в много неизгодно отношение, в сравнение с немското отделение с една MG-42. Просто разликата в темпа на огън и реалната скорострелност е много съкрушителна.
                      За оптика - не съм чувал да са слагали. На GW-тата има оптика, но те са за планинската пехота.

                      Comment


                        #86
                        За оптика - не съм чувал да са слагали. На GW-тата има оптика, но те са за планинската пехота.
                        Явно съм попаднал в морето на заблудата
                        За БАР- от една част 10 парашутисти, само двама са с бар, капитана с THOMPSON, а останалите с M1 Carabine i M1 Garand....
                        101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                        Comment


                          #87
                          А знаеш ли как стоят нещата при стандартната пехота (защото не ми се търсят данни - мързел , труден за оправдаване, но лесно е да му се поддадеш ).
                          Защото, доколкото си спомням, при немските парашутисти има по две леки картечници на отделение, което невероятно много повишава огневата им мощ (при стандарт в останалите родове по една картечница на отделение).

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by "101st Airborne"

                            За оптика - не съм чувал да са слагали. На GW-тата има оптика, но те са за планинската пехота.
                            Явно съм попаднал в морето на заблудата
                            За БАР- от една част 10 парашутисти, само двама са с бар, капитана с THOMPSON, а останалите с M1 Carabine i M1 Garand....
                            По принцип сержантът носи Томсън, а капитанът каквото иска.Най-използвана е била М1 Carabine.При стандартната пехота, се ползва повече М1 Garand.Бар-ът наистина се ползва като поддръжка на пехотата и дефакто изпълнява същата функция като МГ-42 в немските редици.Сами си правете изводите кое е по-ефективно
                            He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

                            Comment


                              #89
                              Забрави да кавеш за 30 калибровите картечиници :lol: :lol:
                              101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                              Comment


                                #90
                                Т.е., 7,69 мм картечници. Но дали са на въоръжение само в пехотното отделение на стандартните пехотни дивизии или са като допълнителна взводна поддръжка? В армията н САЩ имам предвид.
                                А иначе - между сержант и капитан има и междинни степени .

                                Comment

                                Working...
                                X