Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    http://handguns.g00net.org/Para/FrameSetPara.htm
    may the Force be with you

    Comment


      картечниците БАР:ми американците си нямат друга лека картечница през ВСВ
      Всъщност, не е точно така. По-правилно ще е да се каже, че нямат на отдельонно ниво друго автоматично поддържащо оръжие, освен БАР (който е създаден през ПСВ и за тогава е доста впечатляващо оръжие, разбира се, скорострелността и балистиката му не са на ниво в сравнение с останалите леки картечници) - на взводно ниво използват станочна картечница 0,303 калиброва "Браунинг" (7,62 мм). Т.е., ако сравним даречем с немската пехота, последната притежава ясно изразено огнево преимущество на отдельонно ниво за сметка на ръчните картечници MG-34 или MG-42 и донякъде сходна огнева мощ на взводно ниво. В ротите тежко въоръжение на армията на САЩ има на въоръжение и големокалибрени станочни картечници 12,7 мм, докато в немските няма оръжие с подобен калибър (освен към края на войната, когато се преработват за сходни цели авиационни 15 мм и 20 мм картечници).

      Comment


        Schwarzlose написа
        Аз малко късно видях темата ама мисля да се включа.Относно картечниците БАР:ми американците си нямат друга лека картечница през ВСВ и това е едно смотано и неудобно оръжие откъдето и да го погледнете даже и след модификацията му, ако някой не вярва или иска да спори да ми дойде на гости и ще сравним на живо поне четири системи леки картечници от ВСВ като конструкции и т.н.ще ги разглобим огледаме и пак ще говорим.По прицип картечниците ми са слабост и се интересувам доста от тях :fire:
        С удоволствие ще поспоря с теб за оръжия, но картечниците не ги разбирам-боравил съм с Мг-34,42 , БРЕН Шварц-лозе и Максим-Шпандау. БАР ми е непозната като система
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          T.N.F. написа
          Така, не можах да прочета абсолютно всичко, обещавам, че все пак ще го направя. Искам само да добавя нещо, мисля, че го нямаше в информацията на Parabellum. Ставя дума за нещо, много важно поне според мен - въпросният пистолет Люгер Парабелум, използван през ВСВ, е "родоначалник" на масово използвания и в наши дни калибър 9х19 мм. А създаването на ПМ след войната води до създаването на уникалния калибър 9х18 мм. Макаров, което се води отцепничество от стандартите, абе общо взето типично за братушките
          Пистолетът не е родоначалник на патрона . Просто Георг Люгер маха бутилковидността на 7.65х19 и така прави 9х19.
          Колкото до Макаров-не си прав.Патронът 9х18 е създаден през 1938 година и ссе нарича 9х18 Kurtz , просто започналата война попречва на немците да го доразвият.Те са придвиждали да го вкарат в полицията, защото той запълва празнината, която се получава между 7.65 Браунинг и 9х19.Първият вече е бил слабичък, а вторият прекалено мощен. На полицаите им е трябвал лек пистолет с мощен патрон-за скрито носене. 9х19 не може да се приложи за пистолети със свободен тип затвор, защото е прекалено мощен, затова те правят 9х18.
          След войната руснаците прибират всичко-машини и заводи, харесват патрона и правят техният си Макаров
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            messire Woland написа
            Пистолетът, който наричаме "Парабелум" не е ли още от времето преди или около Първата световна война? Аз поне съм държал в ръцете си такъв, на който беше гравирана годината "1916".
            В моята статия в предните страници на тази тема аз съм обяснил кога е произведен този пистолет за първи път.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              Re:parabellum

              БАР ми е непозната като система
              Ми като си дойдеш в България ела ми на гости ще я видиш на живо ,ще я разглобим и ще се запознаеш с нея като система.
              Last edited by Imperial; 14-03-2005, 06:26.
              No one can guarantee success in war,but only deserve it.

              Comment


                Schwarzlose написа
                Цитат:БАР ми е непозната като система

                Ми като си дойдеш в България ела ми на гости ще я видиш на живо ,ще я разглобим и ще се запознаеш с нея като система.
                То хубаво думаш, но за съжаление нямам път към Варна, и пак се очертава да съм зает тотално , бахти кога ще изкарам една отпуска като хората .Обаче ще бъда на сбирката в Полтава на 7 май, ако искаш там да се засечем, че отдавна не сме се виждали, какво ще кажеш?
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  Re:parabellum

                  Ми аз ходя на почти всяка сбирка в Полтава така,че сигурно ще се видим тогава.
                  No one can guarantee success in war,but only deserve it.

                  Comment


                    Schwarzlose написа
                    Ми аз ходя на почти всяка сбирка в Полтава така,че сигурно ще се видим тогава.
                    Значи се разбрахме .7 Май в Полтава.Тъкмо ще видя пазарът как върви в България.Вече три години откакто не съм посещавал това място. Винаги когато си идвам в България пропускам сбирката, но сега ще я хвана.
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      Не съм сигурна дали избрах правилно темата, но попаднах на два линка (може би - с еднакво съдържание), които може да представляват интерес - 'exploded' firearms drawings:

                      на Urban Armory

                      на Guns World
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        C4 написа
                        Njamam kirilica i shte stoi kato garga pri ljastovici pokrai drugite temi!!!
                        ..............Rodna rech omaina sladka......... ne ne stava na latinica!!!!! :lol:
                        Интересна тема, но недопустимо е колега да се пише така...грозно е та противно чак!
                        Ще опитам да ти помогна ето постинга ти преведен от тук http://forum.abv.bg/ в дясно има бутон с дребен шрифт Latinica/Кирилица напиши текста тук копирай го цъкни това бутонче там преводачката го превежда и превода и го пусни тук. Преводачката остава отворена, а страницата може да я затвориш..
                        Има и програмки за писане на фонетика не флекс тайп, а тази качих я в постинга си ако имаш интерес свали я и я инстални може да я ползва всеки идеална е.

                        Нямам кирилица и ще стои като гарга при лястовици покрай другите теми!!!
                        ..............Родна реч омайна сладка......... не не става на латиница!!!!!
                        C4 написа
                        Не съм съгласен с теб! Единствените модернизации на АК са просто подобряване на сплавта на цевта! А калибъра е на въоръжение от ВВ2! АК влиза на въоръжение масово след ВВ2!
                        Колкото за т.нар. "дебалансирани патрони" не е добра идеята и в момента се изтеглят or въоръжение масово! Причината е че може да уцелиш в рамото и да го убиеш или пък да се целиш в гърдите и да го раниш просто.
                        А за скороста на 5.45 и 7.62 може да се спори много! Това най вече зависи от оръжието! Вярно е че повечето 5,45 имат добра начална скорост, но ТТ стреля с 7.62 и е най-скоросртрелния пистолет в света! Поразяваща сила не може да се иска от такова оръжие естествено! Дупчи и си заминава! другото нещо е че точноста наистина е по-добра при 5.45, но при 7.62 отклонението е много малко. Естествено за права стрелба се има предвид ако можеш да видиш мишената от такова растояние без оптика(200-300 метра)!
                        Естествено ако искаш да убиваш някои........действаш по стил Мосат! Стреляш с 22 Магнум и само в главата!!! То патрона е тип флоберк като размер и е почти невъзможни за идентификация просто защото пробивната му сила е просто огромна. Вярно е че няма никаква стопираща сила, но ако ще го спираш вече трябва да излезнем от военното въоръжение и да си говориме за 357 Магнум; .50; 44-45 магнум; 9x19 ПАРА......... и т.н.

                        Колкото до бронежилетките....
                        При тезтовете на последната Гюрза, едно от изпитанията беше точно пробиване на такава бронежилетка! Проби 7 полицейски (които са по-сигурни от армейските) и се спря във гърба на 8мая. Е вярно е че това се води за едно от оръжията с най-голяма пробивна сила но все пак аз срещу такова не заставам та ако ще и с няколко бронежилетки да съм!

                        Това което е най-умното според мен по време на войните при руснаците е че повечето от оръжията са им с един калибър! Включва всичко от пистолети (ТТ), автомети (АК), снипери (СВД), че и картечници (ПК)!!!!
                        Това го преведох с преводачката та:
                        Значи писането в оръжеен форум е и как да кажа отговорност все пак.
                        1.Цевта на АК не е сплав а студено кована високолегирана стомана.
                        2.Подобренията на АК 47 до днес са безброй! погледни тук http://www.desant.com.ua/fotovoor/ стрелят вече с фиксирани редове по три!
                        3."ТТ стреля с 7.62 и е най-скоросртрелния пистолет в света!" това шега ли е??? Нито е скорострелен нито е с най-висока начална скорост от КНО изобщо.
                        4.И за Мосад си оплел здарво нещата - да- за екзекуции ползват .22lr - това няма общо с .22mag и нито един от двата няма голяма пробивност...още повече, че .22lr е оловен, но е тих и достатъчен за изстрел в тила.
                        5.Ако Гюрза пробие 7 полицейски жилетки аз ще се застрелям публично и ритуално!
                        6. при руснаците тези калибри дето си изброил са РАЗЛИЧНИ. Иначе размера на цевта е еднакъв прави се с един режещ инструмент.
                        Last edited by Fil; 06-11-2007, 15:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          Ти ъъ такова, не забеляза ли че отговаряш на пост от преди ПОВЕЧЕ ОТ ЧЕТИРИ ГОДИНИ. Да не говорим че съответният форумец от много време си е заминал.

                          На това му се вика некрофилия по западните форуми :mhehe:
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Imperial написа
                            Ти ъъ такова, не забеляза ли че отговаряш на пост от преди ПОВЕЧЕ ОТ ЧЕТИРИ ГОДИНИ. Да не говорим че съответният форумец от много време си е заминал.

                            На това му се вика некрофилия по западните форуми :mhehe:
                            Нищо, нищо...все ще е полезно на някой, а и темата е на първа страница - пълна с неверни неща според мен...може да възникнат интересни разклонения...Току виж вместо некрофилия избухне пълноценен секс.:rock:

                            Comment


                              Fil написа
                              ...1.Цевта на АК не е сплав а студено кована високолегирана стомана...
                              ....6. при руснаците тези калибри дето си изброил са РАЗЛИЧНИ. Иначе размера на цевта е еднакъв прави се с един режещ инструмент.
                              Ама че изказване! Стоманата не била сплав? А какво е тогава? "Размера на цевта е еднакъв прави се с един режещ инструмент" - кой размер? Един само режещ инструмент?
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Nick написа
                                Ама че изказване! Стоманата не била сплав? А какво е тогава? "Размера на цевта е еднакъв прави се с един режещ инструмент" - кой размер? Един само режещ инструмент?
                                Ей...трябва да внимава с тебе човек...разбира се стоманата е желязо въглеродна слав, но така казано в контекста на древният постинг :mhehe: на колегата издава лаика, но да не го упрекваме задочно...може наистина да е покойник!!! :mhehe:
                                За единият режещ инструмент имах предвид, че с каквито инструменти се прави цевта ТТ / свредла протяжки и т.н./ с такъв се и прави картечна цев - унификация...това разбира се е компромис за пистолетен калибър има много кусури 7,62.

                                Comment

                                Working...
                                X