Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    за мен филма беше за добър 4 по шестобалната. Малко в повече идваше там историята с Елинор Рузвелт, дето станаха първи приятелки с Павлюченко и си правиха кулинарно реалити как се готви борш

    Comment


      Admiral-Michiel de Ruyter - холандски. Много хубави морски битки!

      Comment




        Good Kill (2014)



        Не е някакъв шедьовър, но за пръв път ми попада филм специално за пилотите на дрони. Итън Хоук е депресиран бивш пилот на Ф-16, текущо управляващ дрони над Близкия Изток от контейнер в Невада.
        Невероятно е колко бързо се развиха технологиите - когато четох "Вечният мир" на Джо Холдеман през 90-те, се впечатлих много от книгата. А само няколко години по-късно, тази война е вече реалност.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment




          Полски, за боевете в Кербала през 2004 г.

          Comment


            " А утрините тук са тихи" от тази година. Много добър римейк, добра актьорска игра. Има го даже онлайн с много добро качество.

            Comment


              Филмът "Падение Берлина" 1949 г.. Отлично показателен исторически филм от няколко гледни точки - извън самия филм - като абсолютен пример за сталинската пропаганда например, и като филм за войната, направен съвсем малко след нея (ползвани са истински Пантери, например). Интересното е, че е заснет на пленени германски цветни ленти . Спрян е след сталинската епоха, появява се отново през 90-те в Русия.

              Comment


                Тоя филм наистина е бясна сталинска пропаганда.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Kramer написа Виж мнение
                  https://www.youtube.com/watch?v=q4_0ch29xlQ

                  Полски, за боевете в Кербала през 2004 г.
                  Чакам от бая време да го видя офицерът Хр. Шопов ... къде го има ?

                  Comment




                    Не казвам, че не съм гледал и добри азиатски филми, но в тях винаги има един дразнещ момент на театралничене, който ми пречи да ги взимам насериозно. Е, този филм не е такъв. Този филм е. просто. неописуем. Не съм вярвал, че азиатците могат да създадат такова кино. Бях чел за събитията в Нанкин през 1937г., но не очаквах, че ще бъдат пресъздадени с такава ужасяваща, вцепеняваща достоверност. Актьорската игра е добре премерена. Черно-бялата визия е безупречна. Няма идеологически залитания. Във всеки персонаж, без значение от коя страна, прозира човешката страна, което привлича зрителя и го прави пряк свидетел, почти участник в действието.

                    Comment


                      Гледах го още преди няколко години. Мен ме депресира.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	onesheet.jpg
Views:	1
Size:	87.9 КБ
ID:	548034


                        Силно препоръчвам. Актьорската игра е много добра, но по-важното - защитните способи, отличното развитие на образите на "пиратите", нещо, за което съм склонен да се доверя, както и сравнителната безпомощност на "голям и силен" екипаж срещу няколко въоръжени 50-килограмови рибари. С две думи - отличен 6 от мен.
                        Last edited by Pendergast; 28-07-2015, 12:08.
                        Stupidity is an elemental force, and I respect it.

                        Comment


                          Добре е филмът, Том Ханкс е класа както винаги, "пиратите" също се справят добре. Не знам дали точно така са се развили събитията, но определено пиратската лодка няма как да догони контейнеровоза след няколкочасовия престой заради повредата - нито може да го стигне, да не говорим да го открие без радар.

                          Comment


                            Преди година го рекламирах в съответната му тема .

                            Comment


                              Тийзър на полският филм "KARBALA" посветен на полският и българският контингент и и битката за Кербала през 2004г.
                              От кадрите с Христо Шопов усещам, че филма ще е силен и добър.

                              Войната е лека за зрителите...

                              Comment


                                Видях информация за филма и се чудех дали ще има нещо и за нашите....Явно има. Да благодарим на поляците, че все пак ще има нещо по темата.

                                Comment

                                Working...
                                X