Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    А може ли да използвам да помоля за превод на написаното от неведомият украинец?
    Неизвестният украинец казва, че човек, който не пие водка е или болен, или е подлец.

    Книжката на Прутков ми е в "оборотния" рафт на библиотеката (там, където държа по-често четените книги).
    Attached Files
    Last edited by Nick; 29-08-2015, 04:30.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Амазон, тази пенсилванска фирмичка прави най-известния кетчуп в света. И разни други консерви и т.н.
      Иначе, да, законодателството в Израел относно кетчупа било различно от американското и европейското, където се приемало и по-ниско съдържание на домати... сега трябва да пишат нещо друго на етикета.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Ако се окаже че тоя кетчуп е 70% царевична фруктоза, повече няма да си купувам кетчуп (щото друга марка не продават).
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Според мен, ако Хайнц наистина прави кетчупа именно по тази рецепта от сто и кусур години, значи това е нещото наречено "кетчуп". Евреите ако искат да е с повече домати, да си измислят друго име.

          Comment


            Глупости, кетчупът не е измислен, нито патентован от Хайнц, идва от Китай векове по-рано. Това не е кока-кола.
            В Уикипедия има кратка история и кое как се нарича по различните краища на света, не е еднозначно, няма и някаква общовалидна рецепта.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              кетчупът...идва от Китай векове по-рано.
              Само думата за кетчуп обаче. Щото била означавала някакви сосове /на рибна или соева основа/ в Китай и Индонезия. Наложи ми се да проверя, щото идеята Китай да изобрети доматен сос, евентуално преди Колумб да е внесъл доматите... ме озадачи леко.

              Попълнението от днес:
              Click image for larger version

Name:	reptur.png
Views:	1
Size:	125.4 КБ
ID:	548181
              Рептър! Рептър, Карл.
              Last edited by pnp5q; 29-08-2015, 13:07.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment




                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Thorn написа Виж мнение
                  хе хе, и тука ги има подобни селяни (визирам типа превозно средство) и най-смешното е че каросерията я ползват да возят бутилки защото са на газ......почти същата клоунада като Кайен или Рейндж Роувър на газ....а ги има много....С-класа на газ също, селянин до селянин.

                  Comment


                    А какво му е лошото да сложиш газов инжекцион на скъп автомобил?
                    Запазваш почти на 100% мощността и ускорението, като разходът е с около литър газ по-висок. Новите системи пазят двигателя.
                    А цената на алтернативното гориво е на половина, даже и по ниска.
                    Това, че си си купил скъпа кола, не означава, че не можеш да мислиш икономически
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Извращение - Бентли с газова уредба.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        А какво му е лошото да сложиш газов инжекцион на скъп автомобил?
                        Запазваш почти на 100% мощността и ускорението, като разходът е с около литър газ по-висок. Новите системи пазят двигателя.
                        А цената на алтернативното гориво е на половина, даже и по ниска.
                        Това, че си си купил скъпа кола, не означава, че не можеш да мислиш икономически
                        Моето возило даже е фабрично оптимизирано за етанол. Демек е направено да върви на царевица. Специална бензинова помпа, всички тръбопроводи са специална стомана а не гума и т.н. А е скъп автомобил.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Моето возило даже е фабрично оптимизирано за етанол. Демек е направено да върви на царевица. Специална бензинова помпа, всички тръбопроводи са специална стомана а не гума и т.н. А е скъп автомобил.
                          Трудно ми е да повярвам, че интелигентен човек се е хванал на голямата лъжа, наречена Е85! Не провери ли енергийната диаграма преди да кихнеш допълнителна пара за т.нар. "флекс"?
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Nick написа Виж мнение
                            Трудно ми е да повярвам, че интелигентен човек се е хванал на голямата лъжа, наречена Е85! Не провери ли енергийната диаграма преди да кихнеш допълнителна пара за т.нар. "флекс"?
                            WTF? Защо автоматично реши, че специално е избирал такъв двигател и е плащал нещо допълнително??? В NJ така или иначе почти няма къде да сипеш Е85.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              ValBo написа Виж мнение
                              А какво му е лошото да сложиш газов инжекцион на скъп автомобил?
                              Защото това се нарича "на гол гъз чифте пищови". Отделно въпросните индивиди обикновенно не могат да си позволят да подържат такъв клас кола и като резултата карат с неизправно=опасно возило + обикновенно се мислят за безсмъртни и карат опасно застрашавайки другите. И изобщо колкото по-висок клас е един автомобил толкова по-малък дял от подръжката му е горивото....освен за хората който се опитват да надхвърлят себеси
                              Примерно на мене от години не ми пука колко точно ми харчи колата, дори не гледам колко стува горивото (поради което за малко да спретна скандал че не саме заредили до горе преди няколко месеца като падна пов 2 лв литъра пък аз си мислях че е 2,7) обаче като платя 1500 за преден носач и ми е дискомфортно.

                              Comment


                                прочем това ми припомня темата за електроавтомобилите.

                                Comment

                                Working...
                                X