Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант на Риск - настолна походова игра

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вариант на Риск - настолна походова игра

    Дано тук да има фенове и на настолните военни, тактически, стратегически, картови и други игри, защото не видях да има започната тема за Риск, а тя е една от най-масово играните (поне за САЩ). Повечето компютърни походови стратегии са с първоизточник от бордови игри от 60-те и 70-те години със зарчета, карти и пулове.Например гейм студиото Slitherine са направили в PC вариант много бордови военни игри. Аз не съм кой знае колко компетентен в областта на настолните, защото съм играл само на Риск, Монополи и Не се сърди човече
    Както и да е направих вариант на играта Risk-Balance of power, по изцяло мой проект във Photoshop и 3ds Max. Имам познат програмист и евентуално някога мога да я подкарам и виртуално. За момента е в настолен вариант, и е готова на 90%, като само зарчетата не са правени от мен. Пускам снимки от проекта, сега оформям правилата и ще пусна и реални снимки от играта, след празниците. Танковете са изрязани лазерно от плексиглас. Разликата с основния Риск е, че е вариант за двама души, с трета неутрална сила и възможност за подреждане на сценарий при започване на играта.














    #2
    Добро начинание, браво! Бързо ще установиш, че тук има хора с идеи и интереси в областта
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      И от мен браво, аз също (както можеш да видиш от подписа ми) имам интереси в областта и постепенно увеличаваща се колекция от настолни игри. В момента разработвам две, но не са баш по тематиката на форума, а и са в ранен етап на развитие. Но поради професията си аз съм повече в областта на картона и хартията, т.е. всичко е на принципа разпечатай си, изрежи си и залепи .

      Comment


        #4
        Всъщност имам 2-3 снимки на това което е готово. Принтирах основното поле на пластичен филм, главно за да не се наводнява с бира Картите са с матов ламинат, нещо като луксозни визитни картички. Мисиите са от залепващо се фолио и съм ги залепил върху мокава. Пионките са по мой дизайн и ги изрязвах при едно момче от Техническия университет с лазер. Заради матовия ламинат ще принтирам някои неща наново, малко по-светли. По-натам ще пусна малко по-читави снимки.. Иначе става много добра игра. Базата на битките е на основния Риск, но от избитите войски можеш да формираш бонуси. Аз го определих като "Олтар на героите" и от там със "Сила на пропагандата", все едно настройваш държавата ти да финансира сформиране на нови войски. Освен че в началото единият играч нарежда целия сценарий на войските, интересното е, че може да подпомагаш неутрални сили, в определен район, с цел подривна дейност, които обаче в по-късен етап може и да ти попречат. Има и допълнителни бонуси и територии с друдно досъпен планински или заблатен терен.

        Това е снимка на оригиналната игра (с превод на руски) от нета, по-долу е моя вариант







        Comment


          #5
          Изцяло е готова вече:

















































          Comment

          Working...
          X