Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Wargame Red Dragon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Wargame Red Dragon

    Изненадах се , че никой в този форум не е забелязал тази игра:

    https://www.youtube.com/watch?v=lw3az0LsKc0

    Това е продължение на Wargame Airland battle, но тук вече има и достойно представени морски или комбинирани десантни операции. Трейлъра е почти само от играта, тя наистина изглежда феноменално, а странното е, че не е много тежка, аз поне я играя на лаптоп. За сравнение ето и клипче само от играта:

    https://www.youtube.com/watch?v=qge-sF4b4IU

    Също така и геймплея е отличен, откакто съм почнал да играя, преди около седмица, не мога да спра, дори и на работа Има дори и севернокорейски специални части, с които правя десант във Владивосток през 1979 .
    Толкова ми хареса, че си я купих от Steam, за да мога да играя и мулти.
    Надявам се някои стратези тук също да я харесат.

    #2
    Аз я видях преди доста време, но не съм много по реално-времевите варианти - вече съм стар за тях. От време на време се колебая дали да не я пробвам, но нещо малко "геймърска" ми "стои" от това, което съм виждал. Може ли по-подробно да опишеш (ако имаш време и желание) впечатленията си?

    Comment


      #3
      Чиста RTS , но не е особено "геймърска", доколкото всички единици са много детайлно разработени, с доста подробни ТТ данни, които на обикновения геймър нищо не му говорят. Основното е, че няма никакво строителство, както и RD. В зависимост от кампанията и участващите в конфликта страни се налага да се разучават много различни единици, действащи към съответната година. Само ще дам за пример че някои от самолетите имат защита от топлинно насочвани ракети, а по-старите не и много трябва да се внимава при планирането, на стратегическата карта, какви единици ще се ползват в зависимост от предполагаемите на врага, терена, скоростта и радиуса на завиване на самолета. За наземните единици също така особеностите на терена оказват влияние и гледайки от голяма височина, нещо като сателитен изглед, да не се разбере защо не стреля някой боец или мех.единица. Друг пример - горите горят и ако е скрит командния център в някоя гора, при съответното "поръсване" с напалм от самолет всичко свършва. Също така сградите се разрушават от HEAT снаряди, но горят по-бавно от напалм и има време да се премести пехотната единица, ако не се е паникьосала.

      Битките са ограничени по време - 20 минути, целта е да се завземат или задържат различните провинции, в района на съответния конфликт, които дават политически точки, водещи до стратегическа победа. Може целта да бъде заемането на определена територия и задържането й. В Airland battle се командват комплектовани бригади, а в Red dragon може да се подбират до отделение. Друго характерно е , че единиците трупат опит и загубена единица не се възстановява. Може да бъде заменена в последствие, но трябва да бъде на собствена територия, съответно стил на игра " женските пак ще народят" на тактическо ниво води до много стратегически проблеми.

      Всъщност мога да пиша много, но ще е излишно детайлизиране, а и ме засърбяват ръцете да играя . Затова само ще кажа, че горещо препоръчвам Wargame Airland battle да се пробва от всеки любител на реалистичните военни стратегии . За нея съм сигурен, че я има в замунда, и е предшественик на Red Dragon.
      Last edited by Alfex; 01-03-2015, 18:06.

      Comment


        #4
        Сега осъзнах как се става военопрестъпник... от мързел да пращам през цялата карта наземни части засипах цял един сектор със селца с напалм и касетъчни бомби, за да очистя последния им командирски джип. Като зумнах да видя пораженията се замислих за това.
        Да кажа де- реализма е голям

        Comment


          #5
          Wargame сериите (от Еuropean Еscalation) ги следя така да кажа, но никога не съм я играл. Доколкото разбрах е нещо като World in Conflict, но по-сложно и в по-голям мащаб. Изглежда интересно, но нещо си мислех, че малко в повече ще ми дойде макро- и микромениджмънта в реално време при по-големи битки.

          Comment


            #6
            Ами аз харесвах World in Conflict, но по едно време се оказа, че е необходимо да еволюирам в октопод и се отказах...
            "Далеч съм от мисълта си"

            Comment


              #7
              Spellbreaker написа Виж мнение
              Ами аз харесвах World in Conflict, но по едно време се оказа, че е необходимо да еволюирам в октопод и се отказах...
              По време на кампанията имаше ситуации, където трябва да командваш много единици, но на мултито мисля, че бяха до 6 единици (ако си избереш топ сетъп, примерно 6 ейбръмса при танковете).

              Comment


                #8
                Още я имам на лаптопа изтеглена от Замунда, определено ме радва повече от World in Conflict и мисля ако падне цената в Steam да си прибера поне European Escalation защото 80лв за последната не ми се дават. Airland определено няма да я купувам защото съм обиден от присъствието на Дания и Норвегия /Швеция ОК, те са интересни/ и липсата на поне още една държава от Варшавския .
                Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

                Comment


                  #9
                  Дания и Норвегия ги има, защото са част от конфликта. И те си имат специфични единици

                  Comment


                    #10
                    Привет!
                    Аз имам Airland battle и доста я харесвах, но след като излезе Red Dragon, повечето хора се преместиха там и мултиплейъра затихна. Бих си купил и нея, но 40 евро ми се струва просто прекалено!

                    Comment


                      #11
                      Alfex написа Виж мнение
                      Дания и Норвегия ги има, защото са част от конфликта. И те си имат специфични единици
                      Че те спец. единици имат, да ... ама я погледни тоя пич от форума на играта каква красива листа с оборудване е направил. С кеф съм я чел.

                      Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

                      Comment

                      Working...
                      X