Съобщение

Collapse
No announcement yet.

USAF Boeing X-37

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    USAF Boeing X-37

    Американците, си имат един автоматичен космически кораб, който прекарва по 1-2 години в орбита, и никои не знае какво прави.
    Намирам това за много интересно..







    Едни казват шпионира земята, други шпионира китайската космическа станция, трети смятат че разработват орбитални системи за масово поразяване..
    War, war never changes..

    #2
    Има и версия че "пленявал" вражески шпионски спътници. Иначе истината вероятно е точно тази която се тиражира официално. Малки (8м) и сравнително евтини тестови платформи.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      #3
      Да приемем, че е така. Защо тогава мисиите са по 400-600дни?!
      Той докато се върне, те технологиите вече са остарели..
      War, war never changes..

      Comment


        #4

        Да приемем, че е така. Защо тогава мисиите са по 400-600дни?!
        Той докато се върне, те технологиите вече са остарели..
        Според мен този космически кораб (или по-точно космически самолет) е тест на концепцията. Със сигурност американските въоръжени сили биха намерили за полезен космически кораб, който може да прекарва година-две в орбита и да прави най-различни "неща", но за да се стигне до там, трябва първо да разработят технологията за подобен апарат, след това ще направят и реален космически кораб, който ще се ползва за задачите, които са си решили.

        До колкото знам да създадеш космически апарат, който безпроблемно да оперира в земна орбита толкова дълго време и да е многократно използвам въобще не е тривиална задача. Например много от материалите губят качествата си изложени на екстремните условия в космоса. Това обикновено не е чак такъв проблем за обикновена космическа сонда (въпреки, че и там са необходими сериозни усилия за поддържане на работните температури на някои агрегати), защото не им се налага да навлизат отново в земната атмосфера и да се приземяват. Нещо повече, за разлика от капсулите, този космически кораб представлява самолет и има много повече неща, които могат да се счупят - например контролните повърхности трябва да работят, плочките от топлинния щит трябва да са си на мястото и сума ти други неща. Понеже този апарат ще трябва да маневрира между най-различни орбити, трябва да има двигател, който да може да се рестартира многократно (отново нещо, което също не е тривиално) и да работи надеждно - до колкото разбрах изискването за делта V е около 3 км/с, което ми се струва доста.

        Поради тази причина мисля, че x-37 е технологичен демонстратор и това, което правят е, че изпипват дизайна и тестват какви са възможностите му.

        Comment

        Working...
        X