Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карти на военните действия през Втората световна война

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Карти на военните действия през Втората световна война

    12 томната "книжка" за ВСВ не е достъпна за всеки, а картите са много нагледно и добро нещо, та аз реших да ги сканирам. Воланд, всъщност ще го качи и се надявам да пусне връзка насам. Воланде, ако решиш, че поста ми е глупав - трий Самата тема е проба от моя страна да рекламирам Лично аз от тук научих неща, за които не бях чувал. Та картите са мой скромен опит да покажа в картинки ВСВ, подобно на колегата Император (структурата на германските роти).

    #2
    Прекрасно, темата стартира оттук, ще слагаме картите
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Да, идеята определено е добра. Ако има нужда то помощ за обработката на файловете - пишете на ЛС.

      Comment


        #4
        Сканирах всичко, до том 4. За съжаление, има откраднати карти. Утре пак е работен ден и ще изкарам и другите

        Comment


          #5
          Подготвителни мероприятия за оказване на помощ на Чехословакия през 1938 година. Учудва ме, че Съветите са се готвели за такова нещо. Click image for larger version

Name:	1 001.jpg
Views:	1
Size:	475.6 КБ
ID:	538213

          Comment


            #6
            Мисля да слагам обяснения само на картите на които не се виждат оригиналните Click image for larger version

Name:	2 001.jpg
Views:	1
Size:	458.3 КБ
ID:	538214

            Comment


              #7
              Ей чудни са картите, чуд-ни точно такива са най-редки в нета - с точно разположение на войските и по части - така че давай смело не е нужно и обяснения да даваш, по границите лесно ше се ориентираме кое от кога е, а подразделенията са си маркирани и номерирани на самите карти.
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #8
                Приятели, съжалявам че се бавя (в болница съм), но ви пожелавам весело посрещане на новата година. Дано следващата донесе здраве и щастие на всеки от вас, и дано България да се развива. Дано все така се срещаме макар и виртуално и да обсъждаме темите и нещата, които ни вълнуват

                Comment


                  #9
                  Ето картите, за които говорите.


                  Така че, няма за какво да съжалявате за евентуално откраднати карти. Всички карти, за които говорите, отдавна са качени в нета. За тези, които не могат да се ориентират бързо - ето картата от пост ¹5 http://hamster02.narod.ru/011.jpg А ето и картата от пост ¹6 http://hamster02.narod.ru/019.jpg
                  Last edited by ; 04-01-2014, 10:46.

                  Comment


                    #10
                    Все още съм малко неадекватен, но продължавам Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	1
Size:	232.8 КБ
ID:	538312

                    Comment


                      #11
                      Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	1
Size:	261.1 КБ
ID:	538313

                      Comment


                        #12
                        В книгата за Ромел (мисля) се споменава, че в Норвегия е имало близо 300 хиляди войска - немска. И че Ромел е вярвал, че е можело да му бъдат прехвърлени 2-3-4 дивизии точно от там.

                        Comment


                          #13
                          Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	269.0 КБ
ID:	538314

                          Comment


                            #14
                            Само че нека има повече коментари към картите. Примерно карта, текст за какво става дума, примерно операция, участващи страни, поне бегло сили ... такива неща.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              Военните действия във Франция от 5 до 24 юни 1940 г. От немска страна участват съответно групи армии "Б", "А" и "Ц" - от север на югоизток по направлението на фронта. От френска стра са съответно "3-та", "4-та" и "2-ра" групи армии - пак от север на югоизток по направление на фронта.
                              Click image for larger version

Name:	7.jpg
Views:	1
Size:	377.7 КБ
ID:	538343
                              Забелязва се, че въпреки че периода е от 5 до 24 юни, не са отбелязани действията на италиянските съединения, при положение, че Италия обявява война на Франция на 10 юни ако не се лъжа - по памет го пиша

                              Comment

                              Working...
                              X