Съобщение

Collapse
No announcement yet.

възможно ли е това

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Е така си е. Ако искаме ефект батальона трябва да се състои от 36 такива танка, 6 Тунджи, 4 Тунгуски и 500 кашици, танкисти и минометчици+ още 20 шофьори, монтьори и други такива и 6 камиона, ама като залепиш на три такива и дивизион с 18 МСТА-С и си става чудничка бригада
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #62
      кало написа Виж мнение

      Toва на снимката е Т-72 _купола от Булат (4 са в кубинка, 5 в украйна, последният забравих къде беше, май в тагил) + тенекии, не че нещо му пречи да е функционален. но посмъртно ен може да се сравни с булат, при него габарита на челният лист е 1,1 м (метъ и десет) плюс за разлика от всички други бордовете са копозит (има снимка + чертеж) и не само това но и дебели екрани...изобщо изключителен танк.

      Comment


        #63
        Излъгах, не е функционален, при Булат/Молот боекрипасите са на изчанчено място, не може просто да се кичне куполата.

        Comment


          #64
          Gaden Gogi написа Виж мнение
          Toва на снимката е Т-72 _купола от Булат (4 са в кубинка, 5 в украйна, последният забравих къде беше, май в тагил) + тенекии, не че нещо му пречи да е функционален. но посмъртно ен може да се сравни с булат, при него габарита на челният лист е 1,1 м (метъ и десет) плюс за разлика от всички други бордовете са копозит (има снимка + чертеж) и не само това но и дебели екрани...изобщо изключителен танк.
          глупости на търкалета, до н-та степен абсурд. на снимката е об. 195. никъв купол от никъв Булат и прочее простотии. недей да замърсяваш темата с абсурди. ето още малко от малкото достъпни снимки на прототипа на об. 195:








          "Булат" е името на предлаганата украинска модернизация на Т-64 - Т-64БМ, нямаща АБСОЛЮТНО нищо общо с об. 195, който е на снимките.




          Ясно е, че не вдяваш грам от материята, ма поне не пиши тъпотии от типа на "Toва на снимката е Т-72 _купола от Булат", та да не ти се смеят и тия, дето от танкове не отбират изобщо. Трябва да си буквално абсолютно сляп, за да видиш на снимките, постнати от мен, корпус на Т-72...

          Отгоре на всичко Булат няма НИЩО ОБЩО с об.477 Молот:



          отдавна (преди 20 години) зарязан проект.

          С две думи - не цапай темата с простотии.


          А това е опитен купол с А283 на корпуса на базата на Т-72:

          Last edited by кало; 19-08-2013, 23:24.

          Comment


            #65
            Горкият нашмъркан Кало, лапнал по някакви мурзилки от нета (това на картинката почти нищообщо няма с истинското) и дошъл да се ежи. Почти се бях навил д ати покажа заводските чертежи на нещото, ама като си толкова отворен чети си мурзилките.
            Там от където си я взел тази хората показват снимки на ходовият макет на 477, може да видиш конфигурацият ана корпуса, която няма нищо общо с мурзилата, там е чист 477, има и 477А с елементи от шаси на Т-80.
            И просто за сведение - проекта не е зарязан, проекта е подготвян за серийно производство, но съюзът взема че се разпада. Съревновавали са се Молот и Бунтар. Молот печели заради 152 мм оръдие, Бунтар е със 125, Общо на мен с ами попаднали 11 снимки на трите, в цяло състояние от периода на изпитанията, има един Молот на полигон до Харков, но в бокса е тясно и не е сниман добре.
            Last edited by gollum; 09-05-2014, 11:32.

            Comment


              #66
              кало написа Виж мнение

              А това е опитен купол с А283 на корпуса на базата на Т-72:

              Това е купол от Молот кичнат на т-72 но щом ти е приятно вярвай си че е нещо убер специално и невиждано

              Comment


                #67
                Click image for larger version

Name:	DSC_0028.jpg
Views:	1
Size:	1.03 МБ
ID:	537107
                В случай че на нормалните хора им е интересно- за този пакет композит по бордовете говорих, 190 мм е според чертежите +80 също композитни екрани, това от ръба на челният пакет до задният край на бойното отделение.

                Comment


                  #68
                  Click image for larger version

Name:	1373099603_03-obekt-477-molot.jpg
Views:	1
Size:	19.6 КБ
ID:	537108
                  ето това е сравнително достоверна картинка, само дето не е Молот а бунтар..даже знам от къде са е скалъппили, това е завазан разрез на тестовото шаси, серийния е малко по-дълъг и с темо кожух на оръдието+ дистанционно управляема картечница над конандирската панорама.

                  Comment


                    #69
                    Глупости на търкалета пишеш, ма все едно. Кво серийно производство на Молот, кви пет лева? Проектът е концептуален и недовършен по време на закриването му. Оръдието му и куполът са далеч от 2А83, предназначено за об.195, което е на снимките, показани от мен. Замазаното фото на моделче по нечия фантазия, което си постнал, не върви, ша знайш. Разбира се, има сглобени един-два прототипа на корпуса на Молот, но той е ужасно далеч от този на об. 195. Вероятно добър за времето си, но неперспективен - и по компоновка, и по окачване, и по защитеност...

                    ПП - постнатата от мен снимка няма нищо общо с Молот.

                    Comment


                      #70
                      Готов ли си да заложиш пари, че това което съм показал е нечия фантазия? Скиваш ли за разлика от тебе аз имам контакти в бившите съветски танковеи заводи, и не случайно дори ти посочих броя на снимките на реалните танкове. И дори ти посочих къде се намират.
                      Иначе Молот са направени 10, ама от къде такъв като тебе да знае, 10 ЦЕЛИ танка, при това дори ти показах снимка на единия. Компановката е почти класическа, окачването е стандартизирано, част от прототипите са с такова от Т-64 друга с такова от Т-80, тези с Т-64-ково са с вериги от Т-72, което е интересно, и аз имам снимки и на двата вида,
                      Колкото до защитата- предвиди че хал хабер си нямаш каква е била си последният човек който може да съди..впрочем аз показах снимкана бордовата броня, и посочих колко е дебела.

                      Та айде като си такъв отворен, сложи пари на масата че замазаното фото е моделче, пък аз ще сложа че е истинско, и всеки ще се опита да докаже позицията си... ако ти стиска де, което ме съмнява.
                      Last edited by Imperial; 20-08-2013, 01:09.

                      Comment


                        #71
                        сега пък обзалагане за моделчето. Къде остана твърдението, че съм сложил снимки на купола на Молот, че на първата бил корпусът на Т-72 и т.н.?

                        Comment


                          #72
                          Хъм, защо е цялото това мерене на .... знания? Мисля си, че може и по-чистичко да се пише, без заяждания и обиди. И към двамата е насочено.

                          Comment


                            #73
                            Защо моделчета бе пиле, аз ти показах снимка на реален танк, и има още, Щом си толкова сигурен в "знанията" си заложи кинти, може и да се облажиш.Или твърдиш че това от пост 65 е модел?
                            Колкото до твърдението - сключваме облог, даваме парите на уважаван член на форума и на тебе ти бива показана снимка + чертеж на Молот, и после се сравнява с бутафорията която рашките представят за "нов" танк...впрочем доста по-малко бутафорен от Черният Орел...който уж също беше "истински".
                            Аз ти предлагам Голум да е арбитър и ковчежник, хем има опит с графика и няма да има "хъка мъка" че снимките не са истински.

                            Comment


                              #74
                              Драги ми гоги, всичко започна с абсолютно погрешното ти твърдение, че на снимката не бил об.195:

                              Gaden Gogi написа Виж мнение
                              Toва на снимката е Т-72 _купола от Булат (4 са в кубинка, 5 в украйна, последният забравих къде беше, май в тагил) + тенекии, не че нещо му пречи да е функционален. но посмъртно ен може да се сравни с булат, при него габарита на челният лист е 1,1 м (метъ и десет) плюс за разлика от всички други бордовете са копозит (има снимка + чертеж) и не само това но и дебели екрани...изобщо изключителен танк.
                              нямам никакво намерение да се обзалагам с теб за нещо, за което дори не съм спорил. просто признай, че си се пообъркал малко - мешавицата с имената на танковете, която си постнал, е пълна. Първо, Булат няма нищо общо с Молот, да - в Кубинка има няколко варианта на прототипа на Молот (всичките с ляво разположение на механик-водача), плюс един ръждясъл корпус (танкът е доразработван самостоятелно в Украйна през 90-те, след приключване на съветската фаза от работата по него), и да - танкът на снимката, постната от мен, няма нищо общо нито с Т-72, нито с Булат, нито с Молот. Това е един от прототипите на об. 195.


                              Хубаво е да признаеш и другото си абсолютно погрешно твърдение, в което единственото вярно е, че корпусът е от Т-72:

                              Това е купол от Молот кичнат на т-72 но щом ти е приятно вярвай си че е нещо убер специално и невиждано
                              и да се оттеглиш с достойнство от спор, в който демонстрираш пълна липса дори на елементарни познания.

                              Никъде не споря по това колко бройки и в какво състояние са направени от Молот, просто защото не зная. Знам само, че снимка на танка в нета няма. Има това (макет на корпуса):




                              ПП - Оръдието на Молот няма нищо общо с 2А83, показано на снимките и предназначено за об.195. като се започне от унитарните боеприпаси за първия (вероятно, щото и това не е напълно ясно и доказано) и разделното зареждание при Т-95...

                              Comment


                                #75
                                Забавно e.
                                Като нова информация, не знаех че руснаците имат толкова провалени проекти за нови танкове от следсъветско врем - Черен орел, Т-95. Но е доста объркващо и хаотично написано.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X