Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Арабско-израелските войни от 1967 и 1973, както и Ирано-иракската ми се струват достатъчно сериозни.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Thorn написа Виж мнение
      Арабско-израелските войни от 1967 и 1973, както и Ирано-иракската ми се струват достатъчно сериозни.
      Участие арабов в любой войне делает е¸ не достаточно "серьезной". ИМХО
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Eguo написа Виж мнение
        Очень мало на форуме раскрыта тема РЭБ.
        Хотя РЭБ одна из интереснейших тем, и во многом
        именно наличие средств РЭБ позволяет государству
        чувствовать себя достаточно защищенным.

        Российские различные системы Алабуга/Красуха2 (или4)/ Москва1
        покрыты тайной и окутаны мифами (впрочем как и положено) по различной информации с помощью новых перспективных систем
        можно нанести вероятному противнику достаточно сильный урон.
        Наверняка и в НАТО и у армии КНР есть подобные системы.

        Я далеко не специалист в этом вопросе, и у меня все же возникает серьезные сомнения в эффективности средств РЭБ.
        Наверняка возможно защитить от воздействия средств РЭБ современную военную технику.
        Иначе практически не имеет смысла в современных самолетах, системах ПВО и даже в элементарных транспортных средствах
        снабженных например электронной системой зажигания.
        Ведь при полномасштабных военных действиях вероятность воздействия на технику электромагнитными импульсами от ядерного оружия и полномаштабное применение средств РЭБ практически равняется 100%.
        В таком случае останется возможность использовать технику на уровне первой мировой войны.

        Буду признателен, если кто нибудь из знатоков представит свою точку зрения об эффективности и перспективности средств РЭБ.

        РЕБ е много сериозен елемент в изграждането на всички развити армии. По двата въпроса:

        1. Защитата от РЕБ, но в какъв вариант? Авиация срещу ПВО, ПВО срещу авиация, или авиация срещу авиация?

        2. Защитата от електромагнитния импулс е измислена отдавна, нарича се Фарадеев кафез...

        Comment


          кало написа Виж мнение
          Мобилна система за борба с БПЛА

          http://www.military-informant.com/in...lotnikami.html

          Ново предложение за развитие на ПУ-12М7, което има АФАР с 4 платна. В старите версии, които ги презентираха по разни изложби, се предлагаше с РЛС с ФАР, която се върти, или пък в комплектация от РТР, оптико-електронна с-ма и собствен БЛА, който да удря противниковите.

          Comment


            Моля да не разваляме темата!.... ПВО - ДА, друго - НЕ!
            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
            И. В. Сталин

            Comment


              piston написа Виж мнение
              Моля да не разваляме темата!.... ПВО - ДА, друго - НЕ!
              Тоест, използването на макети, спец. защитни и маскировъчни комплекти, с-ми от типа на "Газетчик-Е", "КРТЗ-125", с-ми за управление, както и различни комплекси за РЕБ, нямат нищо общо със с-те за ПВО?

              Comment


                Super_Hornet написа Виж мнение
                РЕБ е много сериозен елемент в изграждането на всички развити армии. По двата въпроса:

                1. Защитата от РЕБ, но в какъв вариант? Авиация срещу ПВО, ПВО срещу авиация, или авиация срещу авиация?

                2. Защитата от електромагнитния импулс е измислена отдавна, нарича се Фарадеев кафез...
                1. ПВО против авиации.
                2. Клетка Фарадея... у ЭМИ очень широкий спектр, а сетка отражает только определенную длину волны

                ----

                ПВО это не только ракеты. Любые средства борьбы с авиацией (воздушные цели) это тоже ПВО.
                Хотя конечно, лучше бы создать отдельную тему по РЭБ.
                Тема интересная.
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  Eguo написа Виж мнение
                  1. ПВО против авиации.
                  2. Клетка Фарадея... у ЭМИ очень широкий спектр, а сетка отражает только определенную длину волны

                  ----

                  ПВО это не только ракеты. Любые средства борьбы с авиацией (воздушные цели) это тоже ПВО.
                  Хотя конечно, лучше бы создать отдельную тему по РЭБ.
                  Тема интересная.

                  1. Авиацията срещу ПВО, но в какъв вариант?

                  2. Не е само, той беше посочен за илюстрация.

                  Comment


                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Тоест, използването на макети, спец. защитни и маскировъчни комплекти, с-ми от типа на "Газетчик-Е", "КРТЗ-125", с-ми за управление, както и различни комплекси за РЕБ, нямат нищо общо със с-те за ПВО?
                    Хорнет, не се прави на гламав, виж последните 2 страници и ми кажи колко поста са по темата и колко не....
                    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                    И. В. Сталин

                    Comment


                      piston написа Виж мнение
                      Хорнет, не се прави на гламав, виж последните 2 страници и ми кажи колко поста са по темата и колко не....

                      Пич, съветвам те да си смениш тона...

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Пич, съветвам те да си смениш тона...
                        Разбира се, веднага след като отговориш на въпроса ми....
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          piston написа Виж мнение
                          Разбира се, веднага след като отговориш на въпроса ми....

                          На кой въпрос?

                          Апропо, толерират ли се флейм и обиди като горните?

                          Comment




                            Информация за ЗРС С-400 "Триумф", верно, от рекламните брошури е, но пък има много интересни данни.

                            Comment


                              Super_Hornet написа Виж мнение

                              Информация за ЗРС С-400 "Триумф", верно, от рекламните брошури е, но пък има много интересни данни.


                              Вероятно оригиналът: http://liuqiankktt.blog.163.com/blog...0104259759686/
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                Какво общо имат резултатите от изпитанията на С-300ПМУ-2, проведени в КНР с моя пост в темата, че си ме цитирал?!?

                                Comment

                                Working...
                                X