Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Метеоритната опасност

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да използвал съм неправилен термин. Може би поне приемането на отразеният сигнал от сателити, би спестило едно пътуване на сигнала през атмосферата.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Тука се заформи някаква много сериозна инженерна мисъл. Бистатичния радар май ще дойде идеално решение

      Comment


        Не е като да няма избор Радари за наблюдение на космически боклук
        (тук има и споменатите от теб бистатични)

        И:
        НАСА използва наземен радар, за да следи астероид на 27 000 км от Земята

        Наземните радари могат да виждат на разтояние границата на Слънчевата Система и до обекти над 7.5 метра големина. При определяне треакторията и големината на обектите, най-добрият подход бил комбинация от мощен радар и оптични системи, както се спомена и в темата:
        Това от Викито

        И още нещо ми хрумна. Ако има спътници като част от бистатична радарна система, то те не е нужно да са на геостационарната орбита на съществуващите, нали ще гледат "навън" а не към Земята. Може вместо на 400 километра от Земята да са на 4 000, или 40 000...
        Last edited by Amazon; 20-02-2013, 18:51. Причина: флуктуации на мислата
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          bsb, говоря за това ограничение, то е подчинено на това колко далече искаш да гледаш - http://en.wikipedia.org/wiki/Pulse_repetition_frequency
          Frequency hopping доколкото разбирам е всеки пулс примерно да ти е на леко различна честота, като колко леко различна е е псевдо-произволна променлива. Когато пуснеш някакъв сигнал напред трябва да се подготвиш да го получиш, като знаеш, че за определеното разстояние това става между примерно 0 и 0.01секунди. За това време антената от която си излъчил става на приемник и миксерите и осцилаторите са настроени за този си сигнал, тоест ще са слепи за следващият пулс, който идва на друга честота. Поне това са ни учили 4 курс, но радарите бяха споменати доста отгоре отгоре.

          Както казах вече - според мен с радар да търсиш нещо на големи космически разстояния ако не знаеш, че е там е много загубена работа. Има си по-ефективни методи.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Пилот написа Виж мнение
            За това време антената от която си излъчил става на приемник
            Това е вариант при доста радари с ФАР, но другия вариант е с отделни елементи за излъчване и за прием. Такъв е и нашия случай:

            The receive antenna is a tapered array with a diameter of 58 m containing 19,500 crossed dipole elements on a square grid, forming a circular aperture 152 elements in diameter.[7] There are 4660 active receive modules.

            Пилот написа Виж мнение
            миксерите и осцилаторите са настроени за този си сигнал, тоест ще са слепи за следващият пулс, който идва на друга честота.
            Елементите от горния цитат са разпределени в 4660 модула, примерно по 4 елемента в модул. По принцип във ФАР всеки модул е със собствени настройки, оттам и предимствата.

            Comment


              При големите радари приемникът и предавателя са различни по по-различни съображения май - най-вече защото се получава твърде нагъчкана история да са заедно. Проблемът си остава същият по същество - слушаш за специфичната честота от време А до време Б.

              Те хубаво са си и 92349242 на брой елементи, това помага да фокусираш лъча/да го въртиш електронни, да ги подменяш и оправяш един по един и т.н., но реално проблемът е в това, че ако половината модули слушат за един сигнал, а другата половина за друг - все едно си смалил приемникът два пъти, тоест ако искаш да работи като преди ти трябва два пъти по-голям приемник, оттам и все едно си построил два радара.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment




                Ако на някого му е интересна нашата тема - линкът има интересна дискусия между другото.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  В момента май нямаме друга космическа тема, така че пускам тази статия тук



                  Аз съм на същото мнение от доста време, всичко, което правим в момента в космоса, е преходно и общо взето залъгалка. Трябва да се стъпи най-сетне на здрава икономическа основа, и то възможно най-скоро, иначе ще се стигне до момент в който не само сме изчерпали ресурсите си на Земята*, а и същевременно не можем да си позволим да започнем изграждането на космическата инфраструктура, необходима за експлоатацията на космическите ресурси. А веднъж като има базова инфраструктура, всичко останало е в пъти по-лесно.

                  * разбира се не говоря за 100%-ово изчерпване, а за момент, в който поради намаляването на добивите цените нарастват все повече и повече и изведнъж ежедневни удобства, с които сме свикнали сега или ще свикнем в бъдещето, ще станат недостъпни.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Доста интересна тема и най-вече мненията към нея. Ето една кратка новина по темата, но това което е най-интересно са коментарите под нея

                    Comment


                      Dark, massive asteroid to fly by Earth on May 31
                      Реално ще мине на около 5.7-5.8 млн километра от Земята, но пък е твърде масивен - около 2.7 км е дълъг.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Comment


                          Смени Путин с Лавров, защото последният искаше Американо-Руски щит за метеоритна отбрана. С моите любими 100 мегатона. И защо тази снимка тук? Тук важни неща си приказваме - екзистенциални...
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment




                            Коротченко бистри въпроса между 0:10 и 11:15

                            Comment




                              L. A. на фона на ядрото на кометата Чурюмов-Герасименко.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Бях я забравил тази хубава тема. Ако мащаба е верен, това парче скала е дълго някъде между 20 и 60 километра. Доста 100 мегатонови удара ще му трябват, за да го отклонят ако се насочи към Земята
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X