Съобщение

Collapse
No announcement yet.

At the Gates

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    At the Gates

    Нова игрица, обявиха я пак тези дни, финансира се през кикстартър. Лично на мен ми звучи доста интересно - дано да се получи. Човекът зад проекта - Джон Шафър (Jon Shafer), беше главен дизайнер на "Цивилизация V", след това работи в Стардок (над някакъв все още необявен проект), има много добър блог за гейм-дизайн. Историческа стратегия, разположена в едно доста интересно време - падението на Римската империя.

    #2
    Историческа стратегия, разположена в едно доста интересно време - падението на Римската империя.
    Ще видим. Навремето имаше подобна игра за периода на Philippe Thibault - Great Invasions.


    Не беше лоша, но не стана хит като Еuropa Universalis (чиито автор на концепцията между впрочем е точно Thibault, a не шведите от Paradox, въпреки че те развиха успешно бранда като компютърна игра)
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      О, да, тепърва има да се види какво ще се получи (играта е планират да излезе някъде през 2014 г.). Струва ми се, че все пак ще е доста по-"лека" откъм историческа част, особено в сравнение с "Европа Универсалис". Това, което ми харесва е простотата и изчистеността - както на концепцията, така и на останалите елементи на играта (включително графичния стил). От статиите на човека личи, че разбира нещата и най-вече проблемите на жанра (и въобще на създаването на игрови системи). Интересно ще е да се види какво ще се получи от това разбиране .

      ПП Иначе за "хитовостта" - не ми се вярва, да се получи, определено не е такъв тип игра. По-скоро ще е донякъде като с игрите на Вик - много добри, но нишови.

      Comment


        #4
        Играта няма да излезе тази година (която вече приключва), а по-скоро някъде през следващата. Но концепцията доста се е променила за тази около година (ако не е и повече), през които играта е в "алфа" статус. Едно игрово видео с коментари от дизайнера, ако на някой му е интересно. Плюс едно обяснение на промените в концепцията на играта (сравнително дълго е и на английски).
        Лично на мен ми допада много - както в стилистично отношение (много добър избор на стилизация и много добре реализиран), така и като развитие на началната концепция (в доста по "икономическа" посока, както изглежда).
        Last edited by gollum; 01-11-2014, 11:48.

        Comment


          #5
          Все още не е ясно кога ще излезе играта (може би тази година по някое време), но междувременно има нов, доста подробен пост върху развитието на концепцията (предимно икономическата част, но не само), както и ново (към два часа) видео с геймплей. Изглежда все по-добре. На мен ми напомня за онази доста древна и много добра игра "Империализъм".

          Comment

          Working...
          X