Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Проиграни победи"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Имам я сканирана на български, но е около 500 мб. Сега ще търся начин да ѝ намаля размера.

    Comment


      #17
      Тука имаше едни хора, дето се изказваха презрително за руския

      Утерянные победы


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #18
        benjamin написа Виж мнение
        Имам я сканирана на български, но е около 500 мб. Сега ще търся начин да ѝ намаля размера.
        Пробвай на Гугъл драйв да я качиш,не знам дали ще стане обаче.

        Comment


          #19
          KOCMOHABT написа Виж мнение
          Силно заинтригуван съм от темата, но не мога да намеря двата тома на това четиво никъде. Има ли някой идея дали може това да се свали отнякъде онлайн? Доколкото съм прочел тук-там, мемоарите на Манщайн ги има в .pdf формат, но до момента търсенето ми не се увенчава с успех Благодаря за всеки линк или инфо предварително!
          Имам я на инглизки в електронен вариант (с илюстрации). Размерът е, около, един-два мб. Пиши ако се интересуваш.
          Аз не задължава никого със свое мнение.
          По-добре късно, отколкото още по-късно.

          Comment


            #20
            Рамбо, много благодаря, все пак е някаква опция, но определено искам да си доставя удоволствието да я прочета на БГ. Все пак може да я имам на английски, не е голям файл

            Comment


              #21
              Рамбо Амадеус написа Виж мнение
              Имам я на инглизки в електронен вариант (с илюстрации). Размерът е, около, един-два мб. Пиши ако се интересуваш.
              Аз се интересувам да я видя и на този език Да се уговорим на ЛС ако искаш?
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                @КОСМОНАВТ - Имайки предвид, че дори и да съществува бугарско издание, то задължително ще да е публикувано след избухването на демокрацията. А от преводачите на "новото време" добри впечатления нямам - ама ич. Ако си в Швабия, предполагам, че най-добре би било да се прочете в оригинал на швабски.

                @Воланд - моля, кликнете тук.


                Поздрав,

                Рамбо
                Last edited by Рамбо Амадеус; 21-07-2014, 13:04.
                Аз не задължава никого със свое мнение.
                По-добре късно, отколкото още по-късно.

                Comment


                  #23
                  Благодаря
                  Аз съм го чел на руски, някога, българското издание (някой беше казвал, че има) не съм го виждал, но и аз смятам, че е малко вероятно да е добър превода.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    messire Woland написа Виж мнение
                    Благодаря
                    Аз съм го чел на руски, някога, българското издание (някой беше казвал, че има) не съм го виждал, но и аз смятам, че е малко вероятно да е добър превода.

                    Е, за нищо - радвам се да помогна.

                    Що се отнася до бугарския превод на тази книга (ако въобще има такъв) - ами, задавам си въпроса "колко военни историци, специалисти по ВСВ, има в Бугария, които да владеят отличен швабски?" - едва ли са много. Но, предполагам, по разбираеми причини, има читави руски преводи. Ама пък, руският изведнъж се оказа тотално неразбираем за хората на "новото време" - абе, няма ни угодия, ни оправия :-)
                    Аз не задължава никого със свое мнение.
                    По-добре късно, отколкото още по-късно.

                    Comment


                      #25
                      Ето два линка от гугъл драйв за книга на български, не знам кой ще стане. 1 2
                      Някой страници са размазани, но се чете (добре, че е сканирана на висока резолюция).
                      Имам и още някои подобни книги на български (спомените на Бисмарк и на Гудериан). Относно руския и англиския, не съм видял досега книга, която да я има на руски и да я няма на англиски из нета (но пък аз не съм търсил кой знае колко специфични неща, нито пък си играя да търся каквото и да е на руски).

                      Comment


                        #26
                        Изключително съм благодарен за тези линкове и нямам търпение да изям всяка буква от тях Големи благодарности! Можеш ли да споделиш също спомените на Гудериан на български? Предполагам също биха били доста интересни за мен... Още веднъж благодаря!

                        Comment


                          #27
                          Извинявам се за забавянето. Ето го и Гудериан, ако не си го намерил вече. (още един линк)

                          Comment

                          Working...
                          X