Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това изглежда като някакъв макет, сглобен за показухата... абсурд са тия открити кабели, някои така стърчат, че просто ще се закачат в тях разни неща като клони и пр.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      1951, признавам си, че ме изненадаха всички тези открито разположени кабели, свързващи различни елементи от оборудването. Не знам доколко са съществени тези елементи (и, предполагам, самите кабели са в някаква степен бронирани), но ми се струват доста уязвими.
      Част от кабелите са на системата за предупреждение за облъчване от лазер. Не са чак фатални.
      Безумно грубите заварки, кривите ламарини, боядисването през пръсти и противоатомната защита са по-страшните в случая.

      Иначе, нещо приятно от тия дни:
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Какъв е смисъла на лек танк, когато в съвремието дори разни партизански/терористични групи имат в напоителни количества ПТУР, РПГ, тежки картченици, тежки противоматериални снайпери, специализирани бронебойно-запалителни амуниции и т.н? Виждаме какво се случва с БТР, МТЛБ, БМП и т.н. на бойното поле. Преимуществото на лекият танк ще е оръдието и може би малко по-сериозна броня.
        Вероятно е предназначен за западните военни окръзи (Ланжоу и Ченгду), където теренът е пустинно-планински. В западна Кина терористите не разполагат с "напоителни количества" от противоброневи системи - няма как да разполагат. Индийците, обаче, разполагат. Но логистиката свързана с разполагане на тежки танкове в Хималаите би била умопомрачаваща (теренът и пътната инфраструктура, мисля, не биха позволили разполагане на значителен брой тежки машини). Иначе, БМП-та кинезите си имат предостатъчно. Предполагам че този лек танк, в производствения си вариант, ще разполага както с по-мощно оръдие от нарезното 100мм, така и с по-голям брой/разновидности муниции.
        Аз не задължава никого със свое мнение.
        По-добре късно, отколкото още по-късно.

        Comment


          Може би, най-ясната публично налична снимка на Обект 195

          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            Мдаааа. Интересно, какво има под брезента. Дали е с РЛ-прицел, например.
            Размерите рвечатляват - ако се преведат в габарит на защита, то е още по-впечатляващо, особено отпред. Бордовата ДЗ при Армата, обаче, ще е от нов тип.

            Comment


              Преснимах една общообразователна статия за Leopard 2A7
              Click image for larger version

Name:	IMG_4758.jpg
Views:	1
Size:	1.03 МБ
ID:	547237Click image for larger version

Name:	IMG_4759.jpg
Views:	1
Size:	1.01 МБ
ID:	547238Click image for larger version

Name:	IMG_4760.jpg
Views:	1
Size:	1.02 МБ
ID:	547239
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                Габаритите на един от прототипите на об. 195 до Т-72Б - направо хамбар. Ама знае ли се кво има под платнището...

                Comment


                  Тази румънска самоделка, мен лично, много ме радва







                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      Алжир ще сглобява по лиценз Т-90

                      Заключен контракт по лицензионному производству танков Т-90 в Алжире
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        Главният конструктор на Уралвагонзавод говори за арабската версия на Т-90СМ показана на IDEX

                        Танк Залива
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          Лек сюреализъм, но такава е днешната реалност в Ирак. Иракски М1А1М и Т-72С от Иран в съвместна атака по Тикрит

                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            За първи път много ясна снимка на Обект 195:
                            Click image for larger version

Name:	Ò-95.jpg
Views:	1
Size:	133.9 КБ
ID:	547485
                            С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                            Comment


                              30мм автоматично 2А42 направо невинно малко изглежда на тоя купол

                              Comment


                                Това прилича на внука на КВ-2
                                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                                Comment

                                Working...
                                X