Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не знам, досега не съм видял да ползват срещу бунтовниците 29 и 25-ци, както и СУ-24. Пазят ги. А що се отнася как една ситема може да действа при ембарго, обърни внимание, Иран още ползват F-14, купени от шаха. 40 години близо, от тях 35 "ембаргови"/от към САЩ/.

    Comment


      Не знам, досега не съм видял да ползват срещу бунтовниците 29 и 25-ци, както и СУ-24. Пазят ги.
      Може да не сме ги виждали, а да са използвани. Може да ги пазят. Може да нямат достатъчно резервни части, т.е. това да е причината да ги пазят. Възможности много. Отделно не виждам защо ще ползват 29-ките да си призная - в тази роля какви предимства имат? Въпросът е, че е възможно в хаоса на гражданската война да загубят част от инфраструктурата си, включително и запасните части и общите възможности да поддържат авиацията си.

      Що се отнася до аргумента за Ф-14 - аз си спомням, че бях чел точно за проблеми с резервните части, заради които не ги ползват, когато са имали нужда от тях. Но може би за отделна тема, че тук ще е офтопик. Така или иначе, Иран сега не води гражданска война, т.е. не е в същото положение, а и силно се съмнявам, че Ф-14 летят с такава интензивност (дори и да ги ползват активно, в което също се съмнявам).

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Може да не сме ги виждали, а да са използвани. Може да ги пазят. Може да нямат достатъчно резервни части, т.е. това да е причината да ги пазят. Възможности много. Отделно не виждам защо ще ползват 29-ките да си призная - в тази роля какви предимства имат? Въпросът е, че е възможно в хаоса на гражданската война да загубят част от инфраструктурата си, включително и запасните части и общите възможности да поддържат авиацията си.

        Що се отнася до аргумента за Ф-14 - аз си спомням, че бях чел точно за проблеми с резервните части, заради които не ги ползват, когато са имали нужда от тях. Но може би за отделна тема, че тук ще е офтопик. Така или иначе, Иран сега не води гражданска война, т.е. не е в същото положение, а и силно се съмнявам, че Ф-14 летят с такава интензивност (дори и да ги ползват активно, в което също се съмнявам).
        Много офтопик, но иранците наистина са имали голям проблем с резервните части за Томкат и продължават да имат, но някои от тях са почнали сами да си произвеждат, естествено, не по лиценз.
        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

        Comment


          Само да добавя към темата че су-24 се използват вече активно във конфликта. В интернет се появиха доста клипове в които се виждат су-24 ,ВВС на Сирия мисля че започнаха да ги използват преди месец а преди това незнайно защо използваха миг-21.Миг-29 и Миг-25 не ги използват не поради това че резервните части са кът ами просто не са предназначени за това.Друга причина за да не ги използват може би е че ги пазят за евентуален конфликт срещу Израел или Турция.

          Comment


            Kramer написа Виж мнение
            Не знам, досега не съм видял да ползват срещу бунтовниците 29 и 25-ци, както и СУ-24. Пазят ги. А що се отнася как една ситема може да действа при ембарго, обърни внимание, Иран още ползват F-14, купени от шаха. 40 години близо, от тях 35 "ембаргови"/от към САЩ/.
            Ами не са подходящи за тази работа; Су-24 е твърде сложен, пък и с доста над необходимия бомбен товар за унищожаване на единично бунтовническо укрепление. И руснаците почти не ги ползваха в Афганистан. Вероятно го пазят за пробив на Турската или Израелската ПВО при нужда; а Миг-25 и 29 са чисти истребители; Су-22 е точно самолета за удари по наземни цели (ако имат на въоръжение Су-25 - още по-добре).

            Comment


              МиГ-25 не е изтребител а скоростен прехващач. Може да носи тежки неуправляеми бомби, но точността е от порядъка на няколкостотин метра.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                МиГ-25 не е изтребител а скоростен прехващач. Може да носи тежки неуправляеми бомби, но точността е от порядъка на няколкостотин метра.
                Знам какво е МиГ-25, бяха на въоръжение в поделението в което служих!

                Comment


                  Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                  Видео - използване на преносими зенитни ракети срещу сирийските хеликоптери.
                  27.11.12
                  http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                  Comment


                    Една нашенка твърди че миналата година (преди гражданската война да стигне Алепо) посетила Сирия. Разказът е интересен и правдоподобен:

                    град Алепо, гледка от Цитаделата   Поздрав за ценителите на хубавата музика и филми - http://www.youtube.com/watch?v=et4QtggkagA То...
                    Truth will save the world

                    Comment


                      Хубав разказ, но мисля че в тая страна такива свободни пътешествия вече ще са само мечта.

                      Comment


                        Сирийските бунтовници свалиха правителствен хеликоптер



                        Сирийските бунтовници са свалили хеликоптер на правителствените сили с ракета земя-въздух, предадоха информационните агенции.
                        „Бунтовниците за първи път успяха да свалят хеликоптер с ракета земя-въздух." - заяви пред агенция „Франс прес" Рами Абдурахман, оглавяващ базирания в Лондон Сирийски център за наблюдение и спазване на човешките права (OSDH).
                        Това не е първият случай на свален правителствен хеликоптер, но в предишните съобщения не се посочваше какви оръжия са били използвани.
                        Last edited by Henry Sinclair; 28-11-2012, 07:44.
                        Войната е лека за зрителите...

                        Comment


                          Наличието на модерни ПЗРК обръща донякъде фокуса на конфликта.................Башар Асад губи ВВС като оръжие за крайни мерки когато сухопътната офанзива не е достатъчно ефективна.Едва ли ВВС на Сирия може да си позволи да губи по 2-3 апарата на ден...........Да не говорим как ще се отрази това на и без това ниския морал на войската.

                          Comment


                            Самолет был сбит ракетой "земля-воздух". Истребитель рухнул на землю вблизи сирийско-турецкой границы, после чего взорвался. Оба пилота успели выпрыгнуть с парашютами, о судьбе одного из них ничего не известно. Накануне зенитной ракетой мятежники сбили правительственный вертолет.

                            Comment


                              http://www.newsru.com/world/02dec2012/runassadrun.html - Пак пропаганда на ССА.

                              Comment


                                Както знаете, последните два дни интернетът в Сирия беше изключен. Предполага се, че това е работа на правителството, което по този начин пречело на координацията на бунтовниците и конкретно в района на Дамаск ги принудило да ползват радиостанции в места, които са били засичани и позволили да им бъде нанесен удар. Като цяло май има локална победа за Асад в района на столицата.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X