Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Eguo написа Виж мнение
    То същото танк - преди месец.
    В Дарае.
    Почти 100 км. от Дамаск.
    Очевидно сирийската армия е в състояние да е премести
    някои опитни екипажи в различни части на страната.
    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



    Аз по-нагоре бях писал. Това е учебно занятие специално за АННА-НЮЗ.

    Дори района на операцията не е отцепен, минават спокойно цивилни коли по магистралата . Пехотата спокойно седи по пейките. Бронетехниката на равни интервали действа като по схема.

    Comment


      Предполагаемото настъпление на асадистите:



      ===============================================

      Що се отнася до Бжежински, човекът едва ли разкрива цялостната си визия. Режимът на Асад има потенциал да бъде примамка за основните геополитически неприятели на САЩ, които вече се изкушават да нахлуят с армиите си в капана на сирийското блато. А това ще им причини огромни икономически, дипломатически и военни щети.
      Бежежински винаги се е тревожил от реваншизма на Русия и амбициите на Китай, не го интересува поведението на някакво арабско дерибейче.
      Truth will save the world

      Comment


        Kramer написа Виж мнение
        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=vuQgPtS_W_Y


        Аз по-нагоре бях писал. Това е учебно занятие специално за АННА-НЮЗ.

        Дори района на операцията не е отцепен, минават спокойно цивилни коли по магистралата . Пехотата спокойно седи по пейките. Бронетехниката на равни интервали действа като по схема.
        То изглежда като нормалена анти-снайперист операция.
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          Извинявай, Thorn, не съм ги видял тези твои постове. Моя грешка.

          Comment


            Дори района на операцията не е отцепен,
            ммм, как се отцепва район при гражданска война? с какви сили и средства?

            Comment


              ndragostinov написа Виж мнение

              Що се отнася до Бжежински, човекът едва ли разкрива цялостната си визия. Режимът на Асад има потенциал да бъде примамка за основните геополитически неприятели на САЩ, които вече се изкушават да нахлуят с армиите си в капана на сирийското блато. А това ще им причини огромни икономически, дипломатически и военни щети.
              Бежежински винаги се е тревожил от реваншизма на Русия и амбициите на Китай, не го интересува поведението на някакво арабско дерибейче.
              Впечатлен съм. Самият Бжежински казва едно, но на някой си ndragostinov това не му уйдисва и ни обяснява, че всъщност Збигнев има предвид точно обратното на това, което говори публично, а в интервюто си говори празни приказки и даже директно лъже.

              Случайно да ни осведомиш за цялостните визии и на останалите политици, които явно са ти добре известни? И означава ли това, че на интервютата им не трябва да се обръща внимание, защото те, за разлика от ndragostinov не знаят какви ги говорят?


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Трън, ще съм ти благодарен ако не се заяждаш. Едно е да изопачаваш чуждо твърдение - както ти подхождаш сега, съвсем друго е когато споделяш предположение че има нещо премълчано.


                Thorn написа Виж мнение
                Случайно да ни осведомиш за цялостните визии и на останалите политици, които явно са ти добре известни?
                Това пък защо?
                Truth will save the world

                Comment


                  Ами просто е. Бжежински буквално казва, че безредиците в Сирия започват поради сушата и провокации на Катар и Саудитска Арабия, направо се подиграва с представите на някои, че това има нещо общо с борба за демокрация, обяснява, че евентуалните победители могат да са далеч по враждебни за Запада от Асад и казва, че западните медии се занимават с пропаганда, а ти в отговор обясняваш, че нямал това предвид. Кое изопачавам и с кое се заяждам? С троленето ли?


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Режимът на Асад има потенциал да бъде примамка за основните геополитически неприятели на САЩ, които вече се изкушават да нахлуят с армиите си в капана на сирийското блато.
                    Камо ли пък това твърдение, дето идва от някаква паралелна реалност. Защото в нашата има - американски войски в Йордания, ежедневни обсъждания призиви за намеса, първоначално под формата на забранена за полети зона по гнусния либийски сценарий, и изведнъж не САЩ, а геополитическите противници на САЩ се готвели за намеса с армиите си!!!!!!!!!!!!!!! в сирийското блато. Поне да ставаше дума за Иран, тогава ще просто преувеличение, ама ред по-долу пишеш за Русия и Китай. Имаш ли някакви данни за планове на китайската и на руската армии да нахлуят в Сирия?


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Thorn написа Виж мнение
                      геополитическите противници на САЩ се готвели за намеса с армиите си!!!!!!!!!!!!!!! в сирийското блато. Поне да ставаше дума за Иран, тогава ще просто преувеличение, ама ред по-долу пишеш за Русия и Китай.
                      Ред по-долу започва нов абзац и различен контекст. Също така нито там, нито на останалите редове има твърдение че някой планира нахлуване в Сирия, че има подготовка за такова действие, и прочее произведения на твоето изопачаване.

                      Предлагам да обърнеш по-сериозно внимание върху темата, вместо да се занимаваш с мен.
                      Truth will save the world

                      Comment


                        Симеонов написа Виж мнение
                        Интересно интервю на Бжежински.



                        Дори и той в прав текст посочва кои са страните виновни за раздухването на конфликта до тези размери и които съответно носят основна вина за сегашните разрушения в Сирия. Мисля, че на Ндрагостинов ще му хареса.

                        По оценке Збигнева Бжезинского, США - страна с крайне упрощенным пониманием дел в мире, с все еще большой уверенностью в своей способности доминировать, при... | 29.06.2013, ИноСМИ


                        Оригинал на английски:

                        http://nationalinterest.org/commenta...ia-crisis-8636
                        Хм. Симеонов чете текст както дявола - Евангелието. Първо, за жалост все още продължава този кръстоносен поход в търсене на мистериозния "външен враг", предизвикал бедите на Сирия. Тази вяра е неизтребима. Остава да се запитаме щом е толкова лесно да сваляш режими отвън, защо не е направено отдавна и защо Сирия и Иран не правят същото с Катар и СА - да платят на някого да почне въстания и там.

                        Второ, интервюто на Бжежински е със съвсем различна тема - критика към външната политика на Обама относно сирийския конфликт, в който само в едно изречение се споменава мимоходом причините за въстанията. Симеонов е избрал да се фокусира точно върху това изречение, да го видим в оригинал:
                        In late 2011 there are outbreaks in Syria produced by a drought and abetted by two well-known autocracies in the Middle East: Qatar and Saudi Arabia.
                        abetted - подпомагали, подстрекавали, окуражавали
                        Разбираемо, дългогодишните съперници на дъгата Иран-Сирия-Хизбула да се възползват от ситуацията и да окуражават протестите срещу Асад. Както Иран например окуражава и въоръжава йеменските шиити да водят въстания срещу правителството и даже да нахлуят в СА, та се наложи да ги изтласкват с армия преди 2-3 години (значи поправям горната забележка - правят го). Оттам нататък кои били "виновни" (забележете, че Бжежински въобще не използва тази дума, то и би звучало нелепо) и "носели вина" за разрушенията - това са вече фриволни интерпретации на самия Симеонов. А кой по начало е отговорен за създалата се ситуация в Сирия, мисля всички знаем: в "early 2011" имаше едни протести, които в "late 2011" прерастнаха в "outbreaks", не заради Катар и СА, а заради реакцията на режима срещу тези протести - опит за потушаването им със сила.

                        Очаквам включване и от Ноам Чомски.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Syrian regime assaults rebel stronghold Homs
                          Jets and mortar-bomb attacks reported as government forces battle rebels for control of crucial central city.
                          Jets and mortar-bomb attacks reported as government forces battle rebels for control of crucial central city.


                          Според мен тече яростна борба за ресурси. И двете страни се опитват да си подсигурят коридори за доставка на продоволствие и оръжие, явно и двете разчитат предимно на снабдяване отвън. Асадистите успяха да прекъснат връзката на бунтовниците към Ливан (Кусайр), те пък незабавно се активизираха около връзката с Йордания (Дераа); асадистите се активизират около Хомс, с цел да подсигурят коридора от Дамаск към районите на алауитите и Средиземноморието. Защо е това според вас? Доставки на руско оръжие в Тартус или коридор за евакуация в случай на нужда?
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            А кой по начало е отговорен за създалата се ситуация в Сирия, мисля всички знаем: в "early 2011" имаше едни протести, които в "late 2011" прерастнаха в "outbreaks", не заради Катар и СА, а заради реакцията на режима срещу тези протести - опит за потушаването им със сила.
                            Значи да очакваме с Турция и Египет да се случи това, което се случи със Сирия и Либия? Или е възможен Бахрейнският сценарий поне за Египет?

                            Comment


                              Чета ви с голямо удоволствие,момчета,намесвам се само инцидентно,защото стана въпрос за медиите и ми попадна ето тази статия по темата http://www.independent.co.uk/voices/...e-8679937.html
                              Аз живея в Ливан,оттам и интересът към вашите анализи за войната в Сирия.

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                ммм, как се отцепва район при гражданска война? с какви сили и средства?

                                Ми поне пътя да бяха затворили

                                Comment

                                Working...
                                X