Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не е ясно дали е ударен, единственото ясно е, че не е свален. Не се видя дали ракетата не гръмна преди да го достигне, ако пък се е взривила в непосредствена близост - може да е засегнала само единия двигател. Но пък нямаше дим, нито огън.

    Comment


      Аз също невиждам да е свален хеликоптера. До колкото се вижда май е или МИ-8 или МИ-17.

      Comment


        Най-вероятно руснаците са снабдили сирийските хеликоптери с "ловушки" за Стрела-2м и Игла, които модификации са вече над 30 годишни. Вижда се, че и двете ракети се взривиха няколко десетки метра преди това. Най-вероятно някакво специално у-во води до срив на бойната глава на ракетата или това е някакво у-во, което създава един вид "сянка" на където и се насочва ракетата. Някакво особенно РЕБ-с-во, което въздейства инфрачервен канал по топлинната глава на ракетата.
        Поне така си мисля, защото не се видя вертолета да пуска някакви топлинни капани, които имат характерни визии.

        Comment


          Две коли бомби избухнаха в Дамаск

          Comment


            Rockets from Syria hit northern Lebanon
            One person reportedly killed and several injured after 10 rockets hit northern border town of Hermel.
            One person reportedly killed and several injured after 10 rockets hit northern border town of Hermel.


            Интересни кадри от тренировки на бунтовниците: http://www.aljazeera.com/video/middl...829360450.html
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              http://www.aljazeera.com/news/middle...143535185.html

              Интересни кадри от тренировки на бунтовниците: http://www.aljazeera.com/video/middl...829360450.html
              На всеки са му сложили тухла, да знае къде да залегне

              Comment




                Заглавието също е провокативно, но като цяло статията привлича внимание. Най-силно впечатление ми направи сравнението с Бжежински, което се подкрепя от факта че с пристигането й в Белия дом, от там започнаха да обмислят доставки на оръжие от САЩ за сирийските бунтовници.
                Truth will save the world

                Comment


                  Изключително ми е интересно какви ще са тези доставки на оръжие от САЩ или от където и да е, които могат да преобърнат войната в полза на бунтовниците/терористите? Все си мисля, че каквото и да е преносимо оръжие нищо не може да направи срещу авиация, танкове и артилерия. Надали и досега "опозицията" не е получавала модерно такова за проба.

                  Comment


                    Симеонов написа Виж мнение
                    Изключително ми е интересно какви ще са тези доставки на оръжие от САЩ или от където и да е, които могат да преобърнат войната в полза на бунтовниците/терористите? Все си мисля, че каквото и да е преносимо оръжие нищо не може да направи срещу авиация, танкове и артилерия. Надали и досега "опозицията" не е получавала модерно такова за проба.
                    "Стингър" и АТ-4 би им свършило чудесна работа.... Е, виж "Игла"-та хакна вертолета, а той не пада, мамка му!...
                    Всъщност, оръжието няма да е американско, просто те ще финансират сделката...
                    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                    И. В. Сталин

                    Comment


                      "Стингър" и АТ-4 би им свършило чудесна работа....
                      Стингъра е остаряла технология. Съмнително е, че може да доведе до прелом във въздуха над Сирия в момента. Едно е да стреляш по хеликоптер, друго е по изтребител-бомбардировач, който се движи доста бързо и маневрира. Не случайно се изгражда ПВО с тежко оборудване. То ако ставаше само с леко преносими антивъздушни средства, никой нямаше да се занимава да разработва Пейтриъти и С-300-4000 и т.н.

                      Comment


                        С пленено, контрабандно и самоделно оръжие превзеха половината страна. Наистина интересно какво биха постигнали с редовни доставки на муниции и по-съвършени противотанкови и противовъздушни оръжия.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          С пленено, контрабандно и самоделно оръжие превзеха половината страна.
                          Хм, Динаин, значи тотално отричаш, че досега външни сили не са помагали на бунтовниците/терористите? Даже няма и чужди помагачи от целия арабски свят, които се бият срещу правителството? А какво ще кажеш за изявленията още от преди година, че ще им се плащат заплати?

                          Comment


                            Симеонов написа Виж мнение
                            Хм, Динаин, значи тотално отричаш, че досега външни сили не са помагали на бунтовниците/терористите? Даже няма и чужди помагачи от целия арабски свят, които се бият срещу правителството? А какво ще кажеш за изявленията още от преди година, че ще им се плащат заплати?
                            Този въпрос щеше да бъде смислен ако асадистите бяха независими от външна помощ. Но истината е съвсем друга - Асад не може да оцелее без оръжието което получава от геополитическите си крепители + хилядите бойци от Хизбулла, от Иран и др. страни.
                            Truth will save the world

                            Comment


                              Симеонов написа Виж мнение
                              Все си мисля, че каквото и да е преносимо оръжие нищо не може да направи срещу авиация, танкове и артилерия.
                              Ти може да си мислиш много неща, но истината е че баш срещу танковете на Асад дори остарелите съветски РПГ се представят добре. Прави му сметка какво ще стане ако количеството модерни комплекси като Милан, Крал Густав, АТ-4 и др. се увеличи.
                              Truth will save the world

                              Comment


                                ndragostinov написа Виж мнение
                                Крал Густав
                                Всъщност Карл наистина е крал...
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X