Съобщение

Collapse
No announcement yet.

open general (open PG2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    open general (open PG2)

    Понеже си спомням, че тук се намират хора, които си падат по 5-звездната серия на SSI, а в частност и по panzer general, та бързам да споделя нещо, на което попаднах (може и други да са попадали, но не са споделяли тук ). Все още не съм го пробвал, самият проект очевидно е в процес на развитие, но вдъхва много надежда. Особено като се има предвид, че няма откъде да се очаква тези идеи да получат развитие (като оставим настрана АТ и АТ2, който може би ще излезе тази година). Та става въпрос за пресъздаване на Panzer General 2 (от Луис Гусман (за всеки, играл серията името трябва да говори нещо ), явно и някои други хора са задействани) - кодът е писан отново, - като са включени различни положителни неща от PG и от PacG, PeG, както и други полезни добавки. Явно ще има развитие в бъдеще с добавяне на нови възможности.
    Ето и страницата: Open General.

    #2
    Пробвах го, макар и съвсем за кратко. Open General е само основният "двигател" на играта, трябва освен това да се качат карти, сценарии и е-файлове. Много добре е направен: изчистен интерфейс с повече данни, много удобно начално меню за зареждане на е-файлове и сценарии, т.е. вече могат лесно да се поддържат много версии, без да има нужда от копиране и преименуване. Поддържа и много резолюции и най-важното (за мен) върви без проблем под ХР. Аз лично го комбинирах с адлеркорп (има комплект от над 3600 карти и огромен е-файл).
    Останалите разлики с класическата игра трябва да се въведат ръчно в избрания е-файл, защото засега няма готов такъв, както и в сценариите. Но възможностите са огромни. Най-после има истински отбранителни сценарии в кампания, има въ0можност артилерията да прави баражи, за съжаление все още няма контра-батареен огън, но има надежда, че ще се появи. Най-съществената разлика е въвеждането на гориво за самолетите, което на практика връща нещата към pg, което е много хубаво. Инженерните части могат да строят и разрушават пристанища, градове и летища.
    Типовете единици са върнати към pg, т.е. имаме нов клас самолети - стратегически бомбардировачи, два класа зенитки - отново като както в pg. Допълнително има възможност да се купуват фортификации и всички видове кораби.
    Проектът се развива и е предвидено да се появят още доста интересни възможности. Както и нова система за въздушните единици, която може да се окаже доста интересна.
    За мен същественото е, че можем да възпроизведем част от сценариите от PG и да се играят дуелно като сценарии, при това, съчетаващи положителните страни на двете системи. Сега остава да си направим един дуелен клуб .

    Comment


      #3
      Аз само да се освободя малко и тези дни ще сваля играта да я видя, звучи много обещаващо. При липсата на форумни игри ще е много хубава замяна
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #4
        Аз предлагам да си направим един подходящ е-файл и няколко сценария и да почнем дуели . Другото ми предложение пак за същото е АТ - много е подходяща за такова нещо. Ще трябва да помислим кой сценарий - може и такъв от PG, -да възпроизведем. За АТ също ще е добре да се направи една модификацийка (аз преди време се бях хванал). Впрочем, докато намеря време може би ще е излязъл втория АТ .

        Специално за Одзава можем да направим някоя морска баталийка .
        Last edited by gollum; 25-06-2010, 11:01.

        Comment


          #5
          Можете ли да ми кажете какво е значението на тонажа на бомбите, който го пише в профила само на някои от бомбандировачите и артилериите.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            #6
            За bomber size ли питаш, че оттук няма как да проверя? Ако е то, значението му е двойно: първо, позволява да се прави бараж (за артилериите - ако е разрешено в сценария), второ, определя вероятността при обстрел да се разруши мост, град, летище (а предполагам, че може и да се отнесе малко от престижа, както правят тежките бомбардировачи).

            Comment

            Working...
            X