Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Peoples Tactics 2 (Advanced Tactics) - Great AAR!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Peoples Tactics 2 (Advanced Tactics) - Great AAR!

    линк
    Страхотен AAR за война на източния Фронт (Барбароса) между двама доста опитни играчи (seille беше ако не се лъжа един от първите тестери на играта).
    В момента съм стигнал до есента на 42година ( 22 ход) и буквално тръпна в очакване да видя какво ще се случва по-нататък. Чете се като истинска история!
    Мисля че този AAR е най-добрата реклама за играта.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    #2
    Ех...трябва да призная, че за първи път мисля, че правилата на Виктор съдържат крайно нереалистични неща ( при положение, че най-голямата сила на играта е абсолютното реалистично симулиране на оперативно ниво.
    Та става дума за 'статегия на мобилната артилерия": използваш я за стрелба от упор по фронта след което я изтегляш, но не изпозлвайки нейните movement points, ами изпозлвайки капацитета на главната ти квартира (все едно ги пренасяш на друг фронт).
    Друго нещо - една цяла група армии загуби щаба си, с всичките си щабни офицери, но беше в състояние да атакува и да разбие разположената срещу нея армия без предварително да и бъде прикачен някакъв щаб. Не става дума за някакви полкове или батальони, ами за цял фронт армии. Без щаб....къде отиде триенето не мога да разбера.
    Освен това в класическия си вариант Вик май е пресилил бонуса за концентрирана атака от различни посоки. Но по меннието на хората това лесно се променя.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      Това, според мен, е неизбежно следствие на стремежа му да държи правилата и цялата система достатъчно абстрактни, което, разбира се, създава подобни "вратички". Положителната страна е добрата възможност за модифициране на почти всичко.

      Comment


        #4
        Албиеро, това не беше честно - снощи до 3 часа съм висял да им чета нещата и точно когато стана интересно с атаката във фланг на ГА Център си легнах, оставяйки най-сладкото за сега. Ставам, отварям и виждам че има постнат само още един ход. Ужас...

        А играта не съм я виждал преди и изглежда интересно, малко ми напомня като вкус Томания срещу Аркания в една игра на Воланд отпреди известно време... Как ми се играе пак това. Беше кратко, но с такъв божествен хаос
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          И аз имах подобно разочарование, когато открих, че края на темата е едва ход 43... и остават цели 17 до края.
          Иначе според мен немският играч много се разпиля ...може би трябваше да вкара СС към сталингард вместо да ги мотка из фронта - и ония напъни към Курск-Гомел и Орел бяха напълно излишни. От центъра където са тия укрепени линии ала ПСВ, можеше да изтегли малко части, които да прехвърли на юг. I с такива сборни части + СС, може би трябваше да разчисти Севастопол по-рано. И сега щеше да ги изпозлва към Харков и да пази фланга на AG Юг.
          бе....то след играта и баба знае
          Last edited by albireo; 18-12-2008, 16:21.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #6
            Не зная какво става, но някак при Сталинград не виждам как може да се постигне стратегическа победа, особено с толкова отслабен северен фронт. Всъщност освен Москва друг начин за победа не виждам...

            Северът на немеца според мен просто се срива в момента много по-катастрофално от всичко въобще, а най-добрите му сили - ГА Румъния са забити в центъра на нищото. Според мен той загуби при опита за офанзива на юг, просто започна твърде слабо. Нямаше някакви стратегически цели, по-скоро тактически които доразвива според обстоятелствата (грешен подход за мен поне).
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Т.е. репликира немския подход от реалността
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Да запитам аз, това нещо от типа на "The operational art of war" ли е ?
                "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                Comment


                  #9
                  For all those people who find it more convenient to bother you with their question rather than to Google it for themselves.


                  За всякакви компютърни и настолни симулационни игри
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Чета им дневника, стигнах до края на '41г. Тоя дето е с немците е пълна тиква . Направо немея ... ти как може да си прецакаш самолетите в центъра, по времето когато руснака има преимущество? И виж само колко му е акъла - какво му пречат руските изтребители в центъра? Ми че те нямат достатъчно бомбардировачи, тогаз какъв му е дерта? Защо изобщо предприема тъпия рейд и приема руския маньовър? И какво кухо обяснение - не се бил усетил, че зимния бонус касаел и самолетите - дрън, дрън нали не е новак? Той си го признава. Ама го прави от пълна безидейност - то се видя още в началото как се разпиля и колко глупости натвори на практика по всички фронтове. А какво трябваше да направи ли? Много просто - да си изнесе целокупната авио-армада от центъра и да я базира на юг - в Киев ли, или някъде от където да може да достигне Крим. Ами артилерията ли? Нея спокойно можеше да си я изнесе на север, тя така и така я използва само в нападение и не му трябва за да си дъжи центъра. Какво става на следващия ход? Ами руснака си атакува наземните цели ... с изтребителите - смеееех, смееех - освен някой немец да умре от смях, друго няма да има - видяхме ги предния ход колко са ефективни бомбардировачните удари с изтребители . Руската "бобмабрдировка" ще е като буря в чаша с вода. А в същото време - в същото време нашите самолети ще тряснат руснака дето си е излязал от окопите в Крим, а танковете ще се изнесат назад така че да се масират тайно за удар в посока Москва - тъй като следващия руски ход ще е последния с бонус, то следващия немски ще е вече "равен". Артилерията от центъра през това време ще атакува масирано руските позиции северно от Смоленск в подготовката за нанасяне на дълбок обхващащ удар ... ужким. Защото артилерията трябва да се разположи така, щото да удари само стика между Белоруския и Балтикйския фронт през този ход, тъй като ние на практика искаме да я използваме за нанасяне на фронтален удар по Белоруския фронт през първия ход на "равенство" - атака, която да скове максимално руски сили. Докато в този момент съкрушителния удар ще дойде от юг - само че не както биха си помислили руснаците в посока на Севеастопол, нееее - ние само ще го направим да изглежда така, за това и самолетите ще ударят през кофти периода там, а не на север, на където трябва да се нанесе истинския удар при "равенството". Това само на прима виста ... Ама онзи тип много повече неща обърка, жалко наистина, комплименти за руснака - доста смислено действа. Знае си силите и слабостите и се съобразява, комплименти .
                    "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                    Comment


                      #11
                      Фашо, не си много наясно с особеностите на играта. Дори и само изтребители могат да направят големи поразии, ако няма с какво да прикриеш единиците (да речем, с флак). Може и да не "убият" много, но ще намалят готовността им и ще ги направят неефективни.

                      Comment


                        #12
                        И аз се присъединявам към Голъм. Вземи първо да се пробваш на играта, пък после давай акъл. И какво е това "нашите" ))))))))
                        а и междудругото играча с немците е холандец, а играча с руснаците - немец.
                        Това сигурно ще ти облечки наранената от поражения душа
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          #13
                          Добре Голъм, дори и така е да - какво толкоз ще стане? Те ще ударят по една еденица, която няма да е на 100% боеспособна за колко време?, един търн. А играча с немците така или иначе явно не може да се сражава на равни нога срещу руснаците през тези 3 хода. Не е ли по-добре тогава да използва силите си конструктивно? На мой взгляд едно от най-пагубните неща е да се оставиш на маньовъра на противника и пасивно да отговаряш на ходовете му, изоставайки по този начин все повече и лишавайки се от инициативата. А концентрацията на съветската авиация в центъра ясно показва, че това е станало за сметка на останалите фронтове. Ето защо намирам за по-удачно да се удари противника там, където той явно в момента не би могъл да противодейства на действащата в този случай с подавляващо числено превъзходство немска авиация, компенсирайки по този начин и зимня хендикъп.
                          "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                          Comment


                            #14
                            Това е просто гениално - нямаш си и представа от нещата, но се изказваш компетентно, при това с един език ... яко, направо си е да се сложи в рамка. А и тази думичка, "нашите" ... явно ВСВ все още се води по някои бойни полета тук-там из нечии глави и не всички привърженици на обгорелия труп на Хитлер© са измрели ...
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              "Какво толкова ще стане" може да означава пробив и загуба на цяла група единици. Стига противникът да използва разумно авиацията си, може да намали боеспособността на 5-6 единици в ключови позиции, да ги елиминира (което е лесно в такъв момент) и да реализира такъв пробив, че после на немеца ще му се стъжни окончателно. Недей да проектираш историческите реалности върху играта, защото тя е игра и нещата са доста по-различни в чисто тактически или ако щеш - системен план.

                              Comment

                              Working...
                              X