Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    13-ят войн бил лош филм?!? Тия критици са някакви дебилни сноби. Филм като "13-ят войн" излиза веднъж на десетилетие.

    В "Windtalkers" нямало сюжет и актьорска игра?!?

    Критиката не била във възторг от (Treasure Planet) – 2002 г.

    Симпатичен филм като "John Carter" пък бил утрепан от публиката. Тя и публиката явно е тъповата като критиците...

    Мдаа "Final Fantasy: The Spirits Within" бил на загуба защото "се оказва прекалено скъп и твърде безинтересен за масовата публика проект". Ами да им раздават програми преди да влязат в киното, и вътре да пише какво се случва. Трябва си рестартиране на цивилизацията. Тая прекалено изтъпя

    Между другото ако някой случайно не е гледал "Островът на главорезите" (Cutthroat Island) който е в същата класация от провали, непременно да го гледа. После ще ми благодари!
    Last edited by Amazon; 27-07-2015, 23:07.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Нач'

      Класацията е за най-губещите филми, не обезателно най-лошите. Голяма загуба може да се постигне и с посредствен филм в комбинация с огромен бюджет, който няма как да се избие. Има такива примери в списъка. Или други организационни провали, не само качеството на самия филм. Между другото, и на мен ми хареса "13-ят войн", както и "Джон Картър", но критиците не ги обичат тези филми и ги оплюха. Това, в комбинация с разни недомислия и прекалено големите бюджети, е направило тези филми много губещи. Не че са толкова лоши сами по себе си. Така мисля.

      е ТЕ ЗАТОВА СА и загуби, някой са ис останали неизвестни ако ид а с абили хубави.
      Имах предвид, че като се наливат огромни средства, обикновенно има и огромна реклама. Т.е. дори филмът да е пълен провал, все си чувал за него и ти остава някакъв спомен.

      Най-интересното е, че не е споменат "Воден свят" (1995), а навремето се водеше за най-големия касов провал в историята на киното; което ме кара малко да се съмнявам в достоверността на списъка...
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Най-интересното е, че не е споменат "Воден свят" (1995), а навремето се водеше за най-големия касов провал в историята на киното; което ме кара малко да се съмнявам в достоверността на списъка...
        Да, и аз се учудвам че го няма. Навремето се спрягаха загуби от порядъка на 200 милиона. Костнер отново е продуцент.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Да, губещи и лоши са различни категории. Има много филми, които си възвръщат средствата и излизат на печалба (често благодарение на добра маркетингова кампания), но само след броени години никой не ги помни вече (и най-често не са хубави като филми). Обратното, лесно ще намерим филми, които сега се смятат за "класически" или "култови", но които или са се провалили (не са възвърнали дори вложеното в тях) или почти не са донесли печалби. И за друго съм съгласен с двама ви - често такива класации се съставят колкото да се запълни някаква дупка и не са особено достоверни.

          ПП 13-тия воин и на мен ми допадна, не че не нещо особено, но определено ставаше за гледане. Нещо, което не мога да кажа за доста от скорошните касови филми, на които съм попадал (т.е. филми, котио са донесли големи печалби).

          Comment


            Масовата публика не иска да мисли!
            Затова успешни филми са Трансформъри и разни комиксови герои.

            Същото е и в сериалите. Качествените сериали се спират, а вървят такива за зомбита, вампири, вещици и тн.
            Има и малки изключени, които затвърждават правилото.
            Като цяло - нищо качествено и запомнящо се, не е излизало последните няколко години.
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Според това, което съм изгледала голяма част от американските филми са страшно повърхностни и нескопосано направени. Френското кино ми е фаворит.
              Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. https://www.keranova.org/

              Comment


                Bone Tomahawk (2015)

                Тъп е като гадулка, но на тая суша става за едно гледане.

                Comment


                  Споменах го преди няколко седмици. Що да е тъп? Че е фентъзи е ясно, не става дума за реализъм.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    На места имах усещането, че ги боли, като играят. Толкова не им се играеше. Сюжета беше някакъв странен, пълен с дупки. Може би всъщност става дума за особен вид сюжетен арт, но аз като не разбирам - седи доста малоумно. Колко е фентъзи не знам, някак не усетих полет на фантазията.

                    Comment


                      Ми канибали в Щатите през 1895 г., сюреалистично градче с 5 души население и шериф, фентъзи.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Е да, в този смисъл е фентъзи, по-точно художествена измислица. А градчето беше с 268 жители, на табелата го пишеше.

                        Comment


                          Е, да, ама всички заминали някъде, нещо такова имаше - така се обясняваше защо хайка от едва четирима тръгва да преследва племе с неизвестна численост. Така го обясняваха в някакви форуми. Иначе става тотално фентъзи защо не събраха повече хора.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Пети сезон на американска история на ужасите е ужасен - все едно гледате клип на Лейди Гага. Много слаба ракия спрямо предходните....само ако включат персонаж джудже (Лейди Гага не се брои) има някакъв шанс да стане гледаем. Сюжетът и на предишните не беше нещо забележително, но сега е направо зле, още повече при липсата на Джесика Ланг, която привнасяше доста класа
                            Анархист-Диктатор

                            Comment


                              Лоши филми, а?

                              Добре, ясно е, че почти всички нискобюджетни филми ще са лоши... НО... има филми, които просто са Представям на вашето внимание:

                              https://www.youtube.com/watch?v=KrremE8SCQk <<< Birdamic - Shock and terror (този вариант бе с най-добро качество)
                              и
                              https://www.youtube.com/watch?v=_gsVFZRmh8Q <<< Birdamic 2: The Ressurection

                              О Господи, откъде да започна... боя се, че речниковия ми запас не стига, за да опиша филми от такъв калибър. Абсурден сюжет, потресаващо лоша актьорска игра, нескопосан диалог и ефектите... Боже, ефектите... то ефекти ли бяха, че да ги опишеш?! Просто CGI от "най-висока" класа! Ако сложат Стиви Уондър пред някой "Правец" и му кажат да направи някакъв CGI ефект, със сигурност ще се справи по-добре! Само ще загатна леко за какво става въпрос - CGI орли нападат едно малко градче и убиват хората! Друга основна информация няма да давам, с надеждата, че ще се намери човек, който ще изгледа филмите.

                              Иронията е, че... и двата филма ми харесаха! Просто са толкова лоши и зле направени, че няма как да не ти харесат. Има една малка разлика - първият филм е лош по неволя, при него директора си е мислел, че наистина ще се получи някакъв шедьовър и точно това го прави по-добър от втория филм. Има някаква... как да кажа... невинност в него. Актьорите, диалога, звуковите ефекти... всичко е потресаваща злетащина (измислих нова дума!) и на човек не му остава нищо друго освен да гледа и да се смее! Примерно, на едно фирмено събрание директора съобщава някаква радостна новина и всички почват да пляскат, да се поздравяват, да се смеят... и цялата тая сцена продължава няколко минути, през което време ти седиш като гръмнат и си мислиш "Добре... и? И? Давайте следващата сцена!" Но не, сцената продължава ли, продължава... и накрая просто те напушва смях! Всички пляскат като малоумни на новина, която директора е съобщил преди 20 дена (хиперболизирам естествено) и цялата абсурдност на сцената те полива като из ведро и се заливаш от смях!

                              Втория филм, от друга страна, премахва всякакви одежди на претенциозност. Той даже не се ОПИТВА да бъде добър филм. Иска да бъде толкова лош, колкото и първия, и именно това отнема част от чара му. При първия филм никой не си дава зор за нищо и затова е станал шедьовър (поне по мое мнение ), докато тук се опитват страшно много да направят кофти филм и... е, получава се, но не до такава степен. Главните герои от първия филм участват и тук, но имаме и двама нови. Новото момиче, Глория, може и да не става за актриса, но е АБСУРДНО красива и филма си струва само заради нея. Иначе и тук има сцени, през които само седиш и си мислиш: "Is this real life?!", и тук актьорите са мега, гига, ултра дървени (ако е възможно да станат по-дървени, по тях ще накацат кълвачи). Една от върховните сцени във филма - CGI медуза ужилва по крака някаква жена докато е във водата, жената почва да вика за помощ, излиза от водата, ПРОТИЧВА някъде 10 метра и се строполява на пясъка, като целия й крак е в кръв! WTF?!

                              Сериозно, филмите не могат да се опишат, ТРЯБВА да се гледат. Ако имате малко свободно време, изгледайте ги, и двата филма са по 80-90 минути. Поне за мене си струваха гледането и не го считам за загубено време.

                              Comment


                                И категория филми, които са "толкова лоши, че са добри". Т.е. стават за гледане като комедия или просто за забавление. И има такива, които са просто "лоши".
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X