Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Камери на живо от Алепо (рус.) - тука трябва да са - две камери и 1 безпилотник, но виждам само 1 и безпилотника
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Imperial написа Виж мнение
      Chimpanzees_choose_cooperation_over_competition
      Интересно се репликира с това: Съветските питомни лисици
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        https://www.youtube.com/watch?v=AZcFZUQEV3w - 7-те най-странни битки, за които (може би) не сте чували

        Comment


          Нов подскок на техническия прогрес в посока икономии - вече няма да разхождат тарамбуките, само ще се учат на тях. На видеото - редови тъпанджия опитва новата продукция на специализиран панаир. Много удобно и евтино за вкъщи.
          Drum wiz Gergo Borlai shows off Aerodrums at NAMM 2015. This video is unedited and captures his live performance from the show floor. For details about Aerod...
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Приземяване на Rans S-10 след като си губи витлото в полет: http://www.gizmodo.com.au/2016/09/pi...ler-falls-off/
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              Покана от сирийската държавна туристическа агенция. Язък за града.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Рекламка за катаджии
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  "Треска за злато" във Велес
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Малко етнографски материал:

                    Comment


                      През 2015г в САЩ е продадена пица на обща стойност $38.5 милиарда.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Voynich manuscript

                        How to solve the Voynich Manuscript, part 1: phonetics & alphabet
                        How to solve the Voynich Manuscript, part 2: putting the pieces together

                        Какво мислите по въпроса?

                        Comment


                          Тоест има прогрес?
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Нямам идея.

                            Според статията в уикипедия няма. Има доста други клипове за ръкописа, които не съм гледал. Тези са качени през август. Не знам кой е авторът. Той е прескочил част от стъпките си и е сбутал много информацията си, за да се побере в час и нещо видео. Според него азбуката е извлечена от арамейската, а езикът има някаква връзка с циганския. Може би трябваше да спомена поне това в поста си. Нямам капацитета да го коментирам, но дори и да греши, човекът има известно понятие от лингвистика и дори обясненията, които не са свързани директно с ръкописа, са много информативни. Разбира се, самият ръкопис е страшно интересен. Нещо, в което очевидно са хвърлени прекалено големи усилия, за да е фалшификат, и да не се поддава на дешифриране и от най-големите умове на 20-ти век няма как да не подразни любопитството.

                            P.S. Клиповете свършват с предложението за езика, т.е. самото разчитане по тази версия тепърва предстои.

                            Comment


                              И на мен ми е любопитно, но от лингвистика не разбирам Ще разчитам на специалистите като теб да казват интересните неща.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                Ще разчитам на специалистите като теб да казват интересните неща.
                                Хаха, ти се изказа. Всъщност аз очаквах другите потребители да си кажат мнението (не се замислих, че е малко вероятно някой тук да е запознат със семитските азбуки). Знаех за ръкописа и от преди, но снощи прочетох цялата статия и оттогава той не ми дава мира. Човърка ме доста по-вече от древните неразчетени писмености, понеже те са от зората на историята и все пак други, разчетени писмености са произлезли от тях, а това е просто пльоснато ей така през 15-ти век в Европа без никаква доказана връзка с каквато и да е литература преди и след това. Невероятно е.

                                Според мен нищо не пречи и на дилетант като нас да чете на тема лингвистика, стига да може да мисли критично. С течение на времето нещо остава от кашата в главата. Много е интересно и поне това, на което аз съм попадал досега, е доста по-неутрално в сравнение с историята.

                                Comment

                                Working...
                                X