Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Пак повтарям: за да има горене трябва окисление на горивото! Когато е просто "капнато" как ще се окисли? И айде стига бе - "трошене на оптиката от отката". Как пък не...

    Comment


      #17
      AYB написа
      Как пък не...
      Така. Явно се случва със скапаните оптики. Щом за моята препатили хора толкова разпитваха каква е.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #18
        !!!

        За разлика от огнестрелното оръжие пневматичното има двоен откат,веднъж назад и веднъж напред когато буталото удари в дъното на цилиндъра.Именно вторият откат "изплюва" оптиката или най малкото къса мерният кръст.А за паленето на сместа при "дизелиране" пробвано е многократно.Хатсан 125 с капната смазка в полата на чашката гърми и пуши като мускет!

        Comment


          #19
          Пак повтарям: за да има горене трябва окисление на горивото! Когато е просто "капнато" как ще се окисли?
          Окислява си се от компресирания въздух. Количеството гориво е малко, не му трябва много кислород. И да, за някаква постоянна скорост не може да се говори.
          Впрочем нафтата не е най-доброто решение. Пробвал съм с ацетон, с оръжейно масло- по-добре е, не оставят нагар. Другият метод е да се поразшири леглото на чашката и да се запълни с бял силикон- те тогава може и количеството правилно да се дозира, докато се постигне оптимален ефект, защото от добавката изгаря толкова количество, колкото кислород има в камерата, а останалото само цапа и снижава скоростта. Със силикона трясъкът е оглушителен :rock: , ако целта е да се гонят птици от насажденията, изобщо няма нужда да бъде уцелвана някоя, ще бягат само от гърма.
          Quae fuerant vitia, mores sunt.

          Comment


            #20
            Доста ми беше забавно да изчета всички мнения до тук. Ня бях влизал във форума от повече от година и забелязвам че стила не се е променил.
            По темата:
            Всички тук с едно изключение се опитвате да давате съвети по въпрос за който сте неподготвени.
            Дизел ефекта е нещо неизбежно при пружинната пневматика. И докато в случая на попаднала смазка в цилиондъра наистина води до непостоянни като началона скорост истрели, при умишлено дизелиране в полата на чашката енергията е една и съща. Този факт си има много просто обяснение. Поради ограничената контактна повръхност по време на истрела изгаря винаги едно и също количество смазка, когато тя е в полатая на чашката. За разлика от цилиндъра, където детонацията зависи и от много други фактори.
            Интересно ми е някой тук имал ли си е работа с високи налягания, че толкова свободно говорите за раздуване на цилиндъра??? Защото трябва да дизелираш с нитроглицерин поне за да се получи подобен ефект. Иначе може да се счупи пружината, макар че не съм бил свидетел още на това. По-верочтно е да се прогори маншета. Но като цяло не си струва да се стреля с дизел. Много се цапа цевта, а това се отразява неприемливо на точността.
            Юлиан Август количеството смазка не е определящо в случая. Пробвано е и няма защо да си играеш с това дозиране.

            Sturmpionier Ти всичките тези марки, които цитираш пробвал ли си ги? Защото една малко доработена китайка от най-евтините може да бъде по-мощна и по-точна от заводския вариант на твоята пушка. :-) Иначе и аз съм съгласен че СО2 не става за пушка в никакъв случай. Но 4.5мм с подходяща начална скорост съвсем не е за подценяване. Освен това от къде ти хрумна че хатсаните са копие на гамо??? Хатсасн 75 е копиран от някакъв уинчистер, но с гамо нямат нищо общо, с изключение на модел 125, който е взаимстван но не копиран от гамо хънтър 1250. Китайските пушки са копие на марковите модли с известни подобрения. Б19 е копие на гамо хънтър 440. Б21/30 е копие на диана 48/52 с малки подобрения в слусъка и по-голяма дулна енергия. Б40 и Б50/51 са копирани от малко известни в БГ английски модели.

            Todor Pavlov не си прав. При пружинната пневматика, както ти обяснi натан, има много остър двоен откат. И е напълно възможно оптика предвидена за споменатия от теб калибър да се разбие от някой от по-мощните модели пушки. Случвало се е с руски оптики. Не знам как ще е с марковите оптики от по 2-3000 лева, но никой до сега не е правил тестове с такъв модел в България поне. :-)

            Longanlon Като цяло мога да ти кажа че пушка отговаряща на твоите критерии няма. Поне не нова. Втора употреба може да намериш, но качеството си има цена, знаеш. Б19 с достатъчно добр аоптика ще ти излезе към 200 лева. По-евтино от това ще ти дойде само някой от средните хатсани( модел 80) но тогава без ремонти и доработки едва ли ще минеш. За под 100 бих препоръчал Б3-3 със оптика таско 4х32АО с корекция на паралакса и милдот скала. Но за лов ще става на не повече от 25-30 метра със чашки гамо мач. Цялото удоволствие ще ти излезе към 115 лева. Или ако не държиш толкова на външния вид може пушката да е Б3-1, но тя е с по-неудобен приклад. За толкова пари толкова. Както писах по-горе, качеството си има цена.

            Comment


              #21
              Юлиан Август количеството смазка не е определящо в случая. Пробвано е и няма защо да си играеш с това дозиране.
              Мда, известно ми е. Но си давах друго обяснение- за количеството въздух. Пък и не искам да "клепам" цевта повече, от колкото е нужно. За пружина- строши ми се една втора употреба /подарена/ , но чак раздути цилиндри, бутала и т.н. - не.
              Quae fuerant vitia, mores sunt.

              Comment


                #22
                Всъщност и аз съм се ориентирал към B 3-3, но с оптика 3-7x20 - това дали е добър избор?

                И какво е "корекция на паралакса и милдот скала" и къде може да се направи?

                Comment


                  #23
                  Юлиан Август Клепането на цевта е най-малката причина да бягам от дизела. През зимата имах един особен случай. Инцидентно след почистване ми беше попаднала смазка в цилиндъра. Тогава стрелях с хънтър 1250 и резултата беше освен липсата на точност и откат достатъчен да откърти скалата на корекцията на паралакса на оптиата ми. Тази скала не беша закрепена особено здраво, но факта че падна говори достатъчно за отката. Дори пушки с поносим откат, след дизелиране стават големи трошачи на оптики. А моите пушки по принцип са си трошачи. :-)
                  Longanlon корекция на паралакса означава да си настроиш оптичната система така че на дистанцията на която стреляш дори да си мръднеш главата от идеалния фокус кръста да си сочи същата точка. Това е възможно да се направи на повечето оптики, но трябва да си играеш да развиваш лещите на обектива. Някои оптики обаче го имат това вградено със скала за дистанцията. Милдот скалата представлява кръст с точки и по принцип служи за изчисляване на дистанцията до цел на която и знаеш размерите, както и за внасяне на корекция по растояние. При пневматиката корекцията за дистанция има особено голямо значение поради стръмната траектория на чашката. Идеята е че като си простреляш пушката, знаеш на каква дистанция с коя точка да се мериш.

                  Longanlon това беше първата ми комбинация пушка+ оптика. Но оптиката се разби дори от слабия откат на Б3. :-( След това бях сложил една таско 3-9Х40Е, което си беше достатъчноздрава за този откат но идва малко по-дълга за тази пушка точно. Любимата ми таско 4х32АО ще и дойде добре на тази пушка. Средно дълга е и има споменатите от мен корекция на паралакса и милдот.
                  Last edited by Angelmr; 31-07-2007, 15:50. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #24
                    Абе и аз съм стрелял с няколко модела руски пневматични пушки, но за какъв откат говорите изобщо неразбирам На това леко потрепване на пневматичната пушка ако му викате откат, как да наречеме този при стрелба примерно с гладкоцевна ловна пушка 12-ти калибър. Стрелял съм и с такава...

                    Comment


                      #25
                      AYB Стреляй накой път с наистинамощна пневматика та да видим дали ще го наричаш леко потръпване. :-) А и в случая проблема не е в силата на отката. Проблема е в остротата на отката. Ще ти го обясня по-просто за да може да се разбере и от по-незапознати хора. Представи си че караш кола. Отката на огнестрелното оръжие може да се сравни с хълм. Много е висок и ще си затрудниш двигателя за да го изкачиш. Отката на пневматиката обаче можеш да я сравниш с камък на пътя. Нищожно малък е в сравнение с височината на хълма, но ще ти потроши окачването ако не ти е специално пригодено за такива натоварвания. Надявам се да разбираш аналогията. :-)

                      Comment


                        #26
                        Абе момчета, като ви се играе по-сериозно - вземете си по-сериозни играчки. Дизелиране, не знам си какво...нали знаете оня виц - "...Како, и да го цицаш и да не го цицаш - Мерцедес няма да стане..".

                        А като чета за сериозната необходимост от оптика и колко як бил отката...

                        Comment


                          #27
                          Ми аз се оглеждам от месец вече за някое свястно ПЦП, но много хора не биха се бръкнали толкова за една играчка.А дизелирането си е малко детска краста и трудно се изживява, признавам. Все пак е някаква алтернатива на това да се оръсиш повече.

                          За оптиката- на повече от 30-ина метра ми е зор за улуча малки мишени. Нужна си е.
                          Quae fuerant vitia, mores sunt.

                          Comment


                            #28
                            Grandpa написа
                            Абе момчета, като ви се играе по-сериозно - вземете си по-сериозни играчки. Дизелиране, не знам си какво...нали знаете оня виц - "...Како, и да го цицаш и да не го цицаш - Мерцедес няма да стане..".

                            А като чета за сериозната необходимост от оптика и колко як бил отката...
                            Типичното подигравателно отношение на човек, който не е в час. Много ми е интересно дали мислиш че с тези " по-сериозни играчки" можеш когато си поискаш да излезеш и да стреляш?
                            Всеки клас оръжие си има своето място. Не можеш да очакваш от един клас да постигне резултатите на друг клас.
                            А по въпроса до колко мнението ти за оптиките и отката е съобразено с реалността бих те попитал дали можеш да уцелиш 3см. цел на растояния 60-100 метра на механични мерни прибори???? Защото ако не можеш по-добре не се обаждай с такъв снизходителен тон. И за темите по които не си запознат, е по-добре да питаш и да се образоваш, преди да се подиграваш. Да въздушните пушки са играчки. Но някои от тези играчки са 4-6 пъти по-скъпи от една добра флоберка. И щом някой е решил да даде толкова пари вместо да си купи малокалибрена, значи има защо. Ако помислиш малко ще се сетиш защо. Надявам се.


                            Юлиан Август ПЦП не свястно, ами никакво няма. Мисля че са останали някъкви бройки от корейсклите еваникси, но да дадеш 1500 лева за недомислица с цевна кутия от ЦАМ и без внос на единствените боеприпаси с които може да стреля добре без доработки, накакси не ми се струва смислено. Тук цените са ужасно надути. По-добре си направи екскурзия до чехия. CZ200S ще ти излезе на цената като тук, а ще си си направил и екскурзията с излишните пари. Но въпреки това парите са си много. За това много хора са се заели да си направят ПЦП в домашни условия. Принципа на работа е много прост. Проблема е да си намериш читав стругар да ти изработи частите. Но и тогава няма да ти излезе чак толкова по-евтино. Аз се надявам да внесат валтерите, за които се говори от пролетта, когато се поопарича малко. Имам CZ200, но за някои цели е слабичка пушката, въпреки невероятната си прецизност.

                            Comment


                              #29
                              Хмм, не смятах, че тонът ми е подигравателен.

                              Да Ангеле, с по-сериозните "играчки" излизам да стрелям когато си пожелая. Като порастеш и ти ще можеш. Засега - внимавай да не извадиш очите на някого, докато "ловуваш" между блоковете или в кварталната градинка. (сега вече ми е подигравателен тона )

                              Дори при флоберката траекторията след 75м става толкова зле, че ти трябва или далекомер и таблица за стрелба или достатъчно време и патрони да може да разходиш куршума до целта или и двете. Можеш ли да стреляш с въздушна пушка на такова разстояние - защо не. Можеш ли систематично да уцелваш цели между 20м и 100м с въздушна пушка без да са отбелязани и да знаеш точните дистанции до тях - искрено се съмнявам.
                              Както каза, всяко оръжие си има своето място. И мястото на (поне масовото) въздушно такова не е да бъде "дизелирано" или да стреляш по "дивеч" на 100м.

                              Comment


                                #30
                                Отката при пневматичните оръжия с бутало и пружина е насочен в двете посоки и това е което създава проблема с оптиките, а не самата му сила. Колкото по- остър е този откат толкова по голяма трошачка е пушката. Особенно силните като гамо Хантър , Диана 52,350 и разни други подобни ,но абсолютен първенец в това отношение е Елиминатора на Theoben .

                                "Gas springs are hell on scopes, too!
                                The Theoben Eliminator and the Webley Patriot share the unenviable reputation as world champion scope-breakers. Forget the .700 Nitro or the .50BMG! They're wusses compared to these two! [I only mean that from the standpoint of breaking scopes. Obviously, these two calibers will knock anyone into the middle of next week!] I can live with the Patriot because Webley allows me to choose my own scope mounts, but Theoben provides their Dampa mount on the gun, and little else will fit. Unfortunately, the Dampa is not adjustable, but fortunately most Theobens don't need much scope alignment. And, as frail as it might appear when you first see it, I have never had a bit of trouble with a Dampa mount. You are limited in scope placement and size because the Dampa doesn't move. You wouldn't want too heavy a scope on an Eliminator anyway - too much mass for the mount to control.

                                by B.B. Pelletier I'll try to finish the topic and address any concerns today. Our first question from Markus concerned leaking, so let's go right to reliability. Reliability/longevityMarkus saw the graphic and understood that the gas spring compressed its internal pressurized gas even more when the gun is cocked. But I didn't put any numbers


                                Решението в този случай е поставянето на специална оптика която да издъжа на откатите в двете посоки .Ако ще ползвате по силна пушка направо забравте за оптика предназначена за огнестрелно оръжие.Колкото и скъпа да е или маркова скоро ще разберете за първия проблем .А той е непрекъснато "бягане " от нулата(размества се от прострелването) .Някои опитки за огнестрелни оръжия обаче в началото могат да се държат доста добре ,но след известно време и на тях им се разказва играта.Започват все по често да се разместват и накрая за нищо не стават.
                                И дугото нещо което става е че оптиката може нацяло да се разпадне ,да се строшат лещите и да се раздръка околчателно .
                                Затова купувайте оптики точно за този вид оръжия


                                Много добри и не особенно скъпи са от марката Leapers .Отзивите за нея са много- добри . Основната препоръка на препатили хора е да се слага възможно най -леката и с възможно по- малко допълнителни екстри.Колкото по симпал е толкова по- добре.
                                Цените както виждате не са 2-3 хил лева но не са и евтини.
                                Една много добра е тази : http://www.straightshooters.com/leup...103933efr.html
                                Марката Leupold е с доживотна гаранция "Full Lifetime Guarantee".Ако нещо и се случи поправката ви е безплатна независимо кога сте я купили.
                                Тази спецялно е EFR т.е . по лека точно с тази цел да страда по малко от откатите.
                                Освен оптиките е помислено и са стойките за тях.Theoben за решаване на тяхния проблем с Елиминатора са разработили и Дампа маунт

                                :http://www.theoben.co.uk/customer/pr...p?productid=30





                                В него има някаква гума която намаля вредното действие ,но съм чел че някои имат след това проблем с точността .Все пак е добро решение.

                                Comment

                                Working...
                                X