Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Препоръчайте ми въздушна пушка

    Едно време имаше такава тема тука, ама явно някъде се е затрила, та...

    Искам да си купя въздушна пушка, но понеже никак не съм най-великият стрелец на света нямам намерение да инвестирам в цялото начинание повече от 100 лв. Та какви пушка и оптически мерник ще ми препоръчате? Някакви други джаджи трябват ли? Какви чашки да си взема?

    Смятам да стрелям по гургулици, пъдпъдъци (ако има, че напоследък нещо хич не ги виждам), гълъби - изобщо по дребни пернати на открито, на не повече от 20-25 метра. Малките габарити на пушката ще са предимство, доколкото качествата й не страдат от това.


    #2
    Longanlon написа
    ...гургулици, пъдпъдъци (ако има, че напоследък нещо хич не ги виждам), гълъби - .


    :mhehe: Позволи ми да се усъмня че някога си виждал гургулица или пъдпъдък ... Освен ако в горното изказване си имал предвид научно-популярни предавания .
    Ловната ти страстможе да утоли китайска 4.5 за скромните 35 лв.Марка и модел не споменавам ...

    Comment


      #3
      !!!

      Longanlon написа
      Едно време имаше такава тема тука, ама явно някъде се е затрила, та...

      Искам да си купя въздушна пушка, но понеже никак не съм най-великият стрелец на света нямам намерение да инвестирам в цялото начинание повече от 100 лв. Та какви пушка и оптически мерник ще ми препоръчате? Някакви други джаджи трябват ли? Какви чашки да си взема?

      Смятам да стрелям по гургулици, пъдпъдъци (ако има, че напоследък нещо хич не ги виждам), гълъби - изобщо по дребни пернати на открито, на не повече от 20-25 метра. Малките габарити на пушката ще са предимство, доколкото качествата й не страдат от това.
      Дай малко повече пари и ще имаш нещо наистина добро а и ще може да биеш пернати на 50-60м http://shop.oragie.com/product_info....roducts_id=507

      Comment


        #4
        Todor Pavlov написа
        Ловната ти страстможе да утоли китайска 4.5 за скромните 35 лв.Марка и модел не споменавам ...
        Ммм, съмнявам се. Въпросните китайки са тежки, груби и с много шибан начин на зареждане. Който има по-дебели пръсти хич да не мисли за такова пушкало. Вярно е, че показват добра начална скорост и пробивна сила, но всичко свършва с първите 20 изстрела. Да не говорим, че често изстрел не се и произвежда. Общо взето за толкова пари - толкоз.

        Моя съвет към Longanlon е задължително да се ориентира към 5.5мм . Идеален е за стрелба на открито и носи репутация на ловен калибър. 4.5 е само за прецизни спортни пушки и най-вече за стрелба в зала.
        Конкретно за оръжието: пушките, подходящи за лов на дребен дивеч вървят от 130 лв. нагоре. Препоръчвам ти фирмите "ИЖ", "Гамо" и "Норика". Американските "Ремингтъни" са също хубави, но доста скъпи. А, да - и задължително да е пружинна, а не с CO2. Турските "Хатсан" са само копие на испанските "Гамо", на почти същи цени, така, че не си заслужават.
        Аз лично ползвам Байкал ИЖ512М, 5.5 мм и съм доволен. В началото имахпроблеми единствено с прострелката и настройването на мерника, но сега всичко е наред. Като цяло - мощно, надеждно и удобно за стрелба оръжие.

        П.П: И внимавай с тоя лов, щото се иска разрешително.

        Comment


          #5
          Ако е за размери- модел 31 на Бам



          Калибър: 5.5 mm
          Начална скорост: 160 m/s
          Дължина: 900(633) mm
          Дължина на цевта: 380 mm
          Тегло: 3,25 kg
          Приклад: Дървен

          Цена: 78 лв.
          Цена с оптика и чашки: 90 лв.

          Става като за начало /хеле ако се дизелира/, после може да ъпгрейднеш на някой Хатсан :mhehe: . Ама за пъдпъдъци е изключено. Успех.
          Quae fuerant vitia, mores sunt.

          Comment


            #6
            По пъдпъдъци за пръв път съм стрелял когато бях 12 годишен - дядо ми ме заведе на лов, макар нищо да не уцелих, разбира се. Естествено, нямам намерение да ги бия в полет с въздушната

            Това предложение на Юлиан Август ми хареса. Само че пушки Bam намерих само над 130 лв, при това по-ниския клас:
            http://oragie.net/air_bam.htm

            А къде може да отиде човек, за да му настроят оптиката? И ми каза човек от ловен магазин, че на пневматични пушки не се слагала оптика, щото лещите се размествали от вибрациите - има ли нещо вярно в това?
            Last edited by Longanlon; 30-07-2007, 09:48.

            Comment


              #7
              Longanlon написа
              А къде може да отиде човек, за да му настроят оптиката? И ми каза човек от ловен магазин, че на пневматични пушки не се слагала оптика, щото лещите се размествали от вибрациите - има ли нещо вярно в това?


              Ха , ха ... а този експерт не обясни ли как не се разместват при 30-06 например ... или там няма вибрации ... Брато , всичко опира до качество и цена .
              За груба пристрелка , можеш и сам да се справиш . Оптиката се монтира като стриктно се съблюдава вертикализацията - кръста не бива да има никакви отклонения наляво или надясно . Болтчетата се стягат максимално и се маркират с по капчица лак .Някъде направо се лепят. След това закрепваш стабилно пушката в направление прозореца и използвайки открития прицел - мерник -мушка , я насочваш в някаква малка цел на дистанцията , на която ще стреляш . Поглеждаш през оптиката и нагласяш кръста в същата цел. Т.е. и открития и оптичния прицел трябва да сочат в една и съща цел . А , да ... презумпция за успехът на тази прострелка е добрата прострелка на откритите мерни прибори . И условието - да ги виждаш под оптиката .

              Comment


                #8
                !!!

                Юлиан Август написа
                Ако е за размери- модел 31 на Бам



                Калибър: 5.5 mm
                Начална скорост: 160 m/s
                Дължина: 900(633) mm
                Дължина на цевта: 380 mm
                Тегло: 3,25 kg
                Приклад: Дървен

                Цена: 78 лв.
                Цена с оптика и чашки: 90 лв.

                Става като за начало /хеле ако се дизелира/, после може да ъпгрейднеш на някой Хатсан :mhehe: . Ама за пъдпъдъци е изключено. Успех.
                Виж модели БАМ 21 и 30,те са копие (много сполучливо при това) на Диана 48/52. Мерил съм начална скорост на Диана 52 = 225м/с срещу 245-252 м/с за БАМ . Цената е 260лв но си заслужава на 100% ползвам я вече 3 год почти и имам доста поразени цели.

                Comment


                  #9
                  Намерих къде се продава това нещо Бам 31 на обявената цена. Но началната му скорост не е ли много ниска?

                  Моля, не ми предлагайте да си взема по-скъпи пушки - ако ми се даваха толкова пари, аз знам какво бих си купил.

                  Comment


                    #10
                    Намерих къде се продава това нещо Бам 31 на обявената цена. Но началната му скорост не е ли много ниска?
                    Ниска е, но за тия пари толкова. Капваш малко нафта в чашката и скоростта скача
                    Quae fuerant vitia, mores sunt.

                    Comment


                      #11
                      !!!

                      Юлиан Август написа
                      Ниска е, но за тия пари толкова. Капваш малко нафта в чашката и скоростта скача
                      И след няколко такива скока : раздут цилиндър,счупена пружина,прогорен маншет = хвърлена пушка :mhehe:

                      Comment


                        #12
                        Е, части се намират, пък и може да се смени бутало и пружина от по-реномирана марка /Гамо/ и така да се подобрят показателите, пък и пушката няма да се скапе чак толкова бързо- една биташка "китайка" ми издържа към 30-ина изтрела, а я тормозих много, тази би трябвало да е по-държалива. Иначе- и с тая скорост модела си е добър, като за начало става. После човек или се запалва по пневматиката и започва да търси по-добри решения с по-големи възможности или му омръзва и не се занимава повече. Прочее индивиди от вторите не познавам. :mhehe: :mhehe: :mhehe:
                        Quae fuerant vitia, mores sunt.

                        Comment


                          #13
                          Юлиан Август написа
                          Ниска е, но за тия пари толкова. Капваш малко нафта в чашката и скоростта скача
                          И какво ще стане като капнеш малко нафта в чашката - нищо. Трябва да се образува гориво-въздушна смес, за да може горивото да се окисли от кислорода. Иначе няма горене, а най-много малко дим и това е...
                          В дизеловия двигател нафтата не просто тече, а се впръсква с огромно налягане през една дюза. Образува се аерозол с въздуха вътре в цилиндъра.

                          Comment


                            #14
                            Дори и да работи това (за някои хора ) минава ли ви през ума че всеки път когато слагате нафта или каквото там било количеството и е недозирано и това ще дава различна енергия а оттук и ще влияе на скороста на съчмата и точността.Тогава май работат е само сватбарка ,да гръмнем по силно да ни чуят или да проверяваме в ламарината която е 2 на 2 метра дали сме я пробили.

                            Comment


                              #15
                              !!!

                              AYB написа
                              И какво ще стане като капнеш малко нафта в чашката - нищо. Трябва да се образува гориво-въздушна смес, за да може горивото да се окисли от кислорода. Иначе няма горене, а най-много малко дим и това е...
                              В дизеловия двигател нафтата не просто тече, а се впръсква с огромно налягане през една дюза. Образува се аерозол с въздуха вътре в цилиндъра.
                              Дири да е някоя слаба китайка от по 30лв пружината и при изстрел създава налягане от близо 150А което безотказно пали всякакъв вид оръжейна смазка.Нафтата по принцип е по-летлива от маслото и пали още по лесно.Проблем създава самата детонация защото се получават две противоположни сили спрямо буталото.От една страна го тласка пружината а от друга газовете от взривената нафта или смазка в камерата.Единствено при китайките с кожен маншет има някакъв смисъл но и тогава получаваш изстрели с различна скорост при това със сериозна разлика.Друг неприятен момент на ефекта "дизелиране" е трошенето на оптиката от отката,за пружината вече казахме че се скапва бързо!

                              Comment

                              Working...
                              X