Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Europa Universalis 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Europa Universalis 3

    Днеска имах възможността да я разцъкам тази игра и на пръв поглед ми хареса.Не съм играл предишните части,но определено я бива.Само едно нещо недоумявам-за около 400 мб игра изискванията са доста големи 1гб памет 2мхц процесор.Най-много ми хареса възможността за колонизация и микромениджмънта-доста е комплексен.

    #2
    Аз си я свалих преди дав дена, но засега съм я пускал само веднъж за кратко. Не забелязах (но още не съм я разгледал подробно) някакви съществени разлики спрямо предишната версия, освен тази, която влече високите изисквания - играта е минала в ЗД. Промяна, помоему абсолютно излишна за такъв тип игра, общо взето същата история като с четвъртата част на "Цивилизация". В резултат на това играта е станала много тежка, без това да идва поради подобрен геймплей, изкуствен интелект или нещо подобно (т.е. самоцелно) и невероятно грозна - нещо нормално за подобна игра, когато се прехвърли в ЗД. Когато/ако (много е тежка, пък и бая грозна, което дразни) имам време да я поразцъкам, мога да напиша и нещо съществено по промените в самата игра.

    Comment


      #3
      Аз я играх 1-2 нощи, не е толкова тежка ако се мине в полтически режим, страните тогава са само оцветени без да се генерира теренът. Почнах с Унгария и колонизирах Куба, Антилите и няколко провинции в Южна Америка, но е адски трудно да правиш каквото и да е и да развиваш науката (инвестициите както са в играта), намесва се и инфалцията и изобщо не е много лесна играта. Баланс между икономика, армия, колонизиране, развитие трудно се намира и постоянно трябва да правиш нещо, за да поддържаш нещата. Като цяло съм доволен от играта, много е интересна.

      Comment


        #4
        Пълно разочарование след 2 дена игра. Че си я и купих! Язък! Отвратителна графика и напълно идиотски и безсмислен 3д. От къф зор въобще им трябваше да го правят така и не става ясно, никаква полза от него (да беше красиво поне, айде). А за такава игра 2д или поне рендвана изометрична преспектива можеше да стане 10 пъти по-хубава (сега реално 2-ката е по-хубава от 3-ката, баси...). Иначе големи промени почти няма (някакви строежи има май повече в провинциите, което също е идиотско), някаква система на "съветници", които дават всъщност единствено бонуси в инвестициите в технологиите (същите като отпреди) и май реално единствената по-голяма новост - военна и флотска традиции, които се трупат с кютек и по време на мир спадат, един вид бойния опит на държавата. И носят там ред бонуси, що се отнася до войните.
        Иначе има някакви шпиони, които не е ясно какво правят, дребни пинизчета с кардиналски съвет и съвета на електорите на Свещената Римска. Другото си е същото. Е, малко кютека е по-детайлен, обсадите също.
        Това поне на първо впечатление - язък за големите надежди, поели са както толкова често в грешната посока. Ще си цъкам 2ката.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          За шпионите знам,че могат да правят разни мизерии на врага.На мен най-много ми хареса опцията да наема пират и да саботирам търговията на противника.Иначе за папата ако станете Papal controller дава някакви бонуси-престиж,стабилност.Графиката е грозна ама си превключете на някой от другите режими.Аз играя с Португаля и голяма колонизация пада-интересното тука е, че трябва да наемате откриватели и конкистадори за да разкривате terra inqognita.Инфлацията е голям проблем,особено ако имате много провинции със злато-в един момент банкрута е нейзбежен.Единствено при търговците е досадно-трябва да се следят постоянно да не би някой чужд търговец да ги измести от пазара и постоянно да се пращат нови.

          Comment


            #6
            Добре де, не би ли трябвало точно ако има провинции със злато да се намалява, аз гледах, че има някаква опция за намаляване на инфалцията посредство мини за злато, които обаче си нямам идея как се правят. А и не знам дали изобщо има опция за свалянето на инфалцията, при мен стана 1 банкрупт обаче инфалцията не се намали.

            Comment


              #7
              Повече провинции със злато-повече инфлация.Освен това ако увеличаваш инвестицията в Treasure инфлацията пак расте.Намаляването идва от сградите Tax assessor и от National idea-National bank(това са нещо като национални принципи ли де да знам).Аз лично успях да я докарам -0,04(сега съм 18%),ама трябва бая игра със слайдерите.Някой да каже как да изкарвам повече пари от колониите,че много мизерни парици кихат,пък би трябвало да дават по-голям кеш тези дето имат ценни стоки(подправки,слонова кост,захар,тютюн).

              Comment


                #8
                Тоест, от написаното разбирам, че в играта почти няма промени, освен разбира се 3Д-то, което поначало е ... и значително и безсмислено утежнените системни изисквания. Явно идеите са се изчерпили, пикът е минал и оттук нататък нещата ще вървят по нанадолнището. А идеята поначало беше обещаваща ...
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  messire Woland написа
                  Тоест, от написаното разбирам, че в играта почти няма промени, освен разбира се 3Д-то, което поначало е ... и значително и безсмислено утежнените системни изисквания. Явно идеите са се изчерпили, пикът е минал и оттук нататък нещата ще вървят по нанадолнището. А идеята поначало беше обещаваща ...
                  С две думи - да. Я, даже една стигна.
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #10
                    Аз от известно време се оглеждам за 2ката ама никъде не я намирам.Та ако някой знае от къде да я намеря да деда линк,че 3ката е мн тежка за моята машина.

                    The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                    The 2 minute war - FallOut

                    Comment


                      #11
                      Тройката наистина е тежка..но пък за фен,като мен не се сдържах да я видя.Смятам обаче,че двойката си е класика....
                      ALDARION FORUMS

                      Comment


                        #12
                        Има експанжън на EU III, който се оказа значително по-лек. Амбицията на Наполеон (EU3: Napoleon's Ambition). И като я поразгледах за 1-2 часа, останах доволен. По-нататък - повече впечатления
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          А, аз я играя отдавна. Поправките в нея не са особено големи, но някои са особено, хм, значителни, главно по отношение на улесняването на играча. Например най-накрая може да пуснеш автоматично изпращане на търговци - в оригиналната версия това ме отказа след точно 1 ден игра, трябваше да пращам ръчно всеки един търговец. И то май това е главното - интерфейсни подобрения.
                          Каквото наистина е интересно е модът Magnus Mundi или нещо такова (има го на форума на играта). Мнооого е добър. Основата му са безкрайно много скриптирани събития, които внасят значителна историчност и засилват значението на някои доста важни за епохата аспекти (СРИ например, която в нормалната игра просто липсва на практика).
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #14
                            Ами ще погледна модовете, пък да видим. Ако версията, която аз ползвам не се окаже проблем
                            Видях, че има разни настройки на старта - за търговци, за колонисти и т.н. Също така, че колонизацията е значително улеснена, военното дело - също. Това със съветниците и там, генерали-адмирали ми изглежда добро нововъведение. От националните идеи още нямам представа, досега съм имал възможност да избирам само една.
                            Пуснах се с Швеция, с най-ранната дата (май беше 1453 г.), но се оказа голям зор - страната е във война с Дания (и покрай нея и с Норвегия). Няма армия, няма пари и т.н., а две ключови провинции трябва тепърва да се колонизират, въобще - забавления
                            Ще потърся обаче за модове, в предишните версии имаше един забавен "Фантазия", но тук още не съм го видял.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              Аз оная вечер викам аде са си я инстална преди лягане , да ога утре да я поцъкам .... е инсталирах я и откарах до 5.30 сутринта след което насила се накарах да спя защото в 11 трябваше да съм свежарка за работа

                              Ама защо така не обичат Франция .... още не съм почнал и вече ми обяви Тоскана война Тъкмо я попритесних с корабчета и хоп - Олденбург и Швеция - обявиха ми символична война - така си и тече войната без един залп ха ха ха.

                              Но най тегаво стана когато ми обявиха война Англия, Прусия и Нидерландите - като хахав бягах по крайбрежието А в същия момент отделно и Испания обяви война - нея я намлях та чак перушина се разфърчя и хоп Втелсбах и Бавария ме нападнаха - и тях намлях - Вителсбах престана да съществува - Бавария почти също. Накрая и Тоскана го отнесе. Та сега са поокротиха нещата - само Англия и Прусия досаждат, и Шведите се пънат от далеч
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment

                              Working...
                              X