Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой какво колекционира?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Имаш ли нещо против някои от тия снимки да ги качим в нашата галерия.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #62
      Imperial Friedrich написа
      Имаш ли нещо против някои от тия снимки да ги качим в нашата галерия.
      Аз вече попитах ww2 за това и той даде съгласие, така че ще ги кача. Горният кортик е уникален с това, че се е запазила украсата по семното кълбо: едва ли някога ще имам такъв, но благодаря за снимките. :tup:

      Comment


        #63
        TVV написа
        Аз вече попитах ww2 за това и той даде съгласие, така че ще ги кача. Горният кортик е уникален с това, че се е запазила украсата по земното кълбо : едва ли някога ще имам такъв, но благодаря за снимките. :tup:
        Качвайте ги, ще се радвам че съм помогнал с нещо на готиния сайт ! Ако ви е необходимо нещо специално, кажете, може и да имам такова или поне снимките да са ми останали...паласки, кобури, униформи, каски, хладни оръжия, ордени и медали....
        Засега се сещам за едно рядко и специално нещо което ми е съвсем на лесно - след 1944-45 година БА взима решение да остави известно количество шмайзери МР38/40 на въоръжение в БА, заедно с новопостъпилите руски образци. За целта е изработена специална паласка за 8 пълнителя, зареждачка, гаечен ключ за гайката на цевта (от другата страна е за MG-34), предпазител на цевта и почистваща четка...всичко в паласката е оригинал немско, само тя е изработена допълнително. Тази специално идва от стар офицер, участник в специалните анти-диверсантски части по границата (Родопите) след 09.09.1944....и това е историята на тази паласка, както той ми я предаде...


        Comment


          #64
          Пуууууууууу красота! Пълен комплект! Даже и машинката за пълнене на пълнителите.
          Ей това нещо непременно ще трябва да го сложим в галерията. След време ако някой започне да пише монография за МП-38 може да прибави тази снимка към нея!
          Разкош!
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #65
            Parabellum, мерси че ми похвали паласката, наистина е съвсем пълен комплекта, така си я беше запазил човека, почти цели 50 години я е съхранявал в това състояние....само е малко тежичка...представям си ако пълнителите са напълно заредени как ще тежи...и да те юрнат по баирите с тая паласка на колана, че и с автомата, а ??! :fire: :fire:
            Между другото, този човек си беше запазил още едно много интересно нещо, в идеално запазено състояние, ще Ви покажа само една снимка, при интерес към подробни снимки - имам още много...само гледайте за кво говорим...
            Това е таткото на Калашника....Stg43 / MP-44


            Last edited by ww2; 24-12-2004, 11:03.

            Comment


              #66
              re:танкиста от харков

              Извинявай танкисте аз съм от тия които си купиха от военните някои неща но съм писал даже и на президента иначе не можеш да купиш нищо интересно а zk383 така и не можах да купя да не говоря за неща които ми се отказаха в последния момент така ,че не е лошо да имаш поне вуйчо генерал за да можеш да купиш хубави и редки неща. :fire: :fire: :fire:
              No one can guarantee success in war,but only deserve it.

              Comment


                #67
                Полицейска сабя

                Ето едно чудно нещо запазено случайно. Острието е френско, а сабята е български образец. Острието не е много дълго и е с по-малка извивка. То е широко и масивно. Гарда е месингов с лъвската глава. Дръжката е от черен материал подобен на бакелита, без оплетка, каквато имат по старите саби Фердинандова и Борисова емисия. За тези саби има данни, че са купени около 3000 остриета и са преработени за наши нужди по поръчка на МВР, някъде към 1942 г.
                Attached Files
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #68
                  Танкисте...имал съм няколко такива саби. Доколкото си спомням, дръжката е от най-обикновена фердинандова парадна сабя, но вместо парадното е сложено бойно острие (по-масивно и по-широко) от друг вид сабя - направено е доста след 09.09.1944 заради вензелите, монограма и мотото по остриетата на българските царски саби, и с цел сабите да се ползуват от конната полиция, парадните части и гвардейската рота...
                  Тук качвам снимки на фердинандова парадна сабя, за справка по твоята дръжка и ефеса...предполагам, че няма да намериш разлики.



                  Comment


                    #69
                    ww2 написа
                    Parabellum, мерси че ми похвали паласката, наистина е съвсем пълен комплекта, така си я беше запазил човека, почти цели 50 години я е съхранявал в това състояние....само е малко тежичка...представям си ако пълнителите са напълно заредени как ще тежи...и да те юрнат по баирите с тая паласка на колана, че и с автомата, а ??! :fire: :fire:
                    Между другото, този човек си беше запазил още едно много интересно нещо, в идеално запазено състояние, ще Ви покажа само една снимка, при интерес към подробни снимки - имам още много...само гледайте за кво говорим...
                    Това е таткото на Калашника....Stg43 / MP-44

                    Туй чудо не се ли продава?
                    Аз за таквозинко съдружник на Дявола ставам. Майтапа на страна!Сериозен съм!
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #70
                      Сабите са доста интересни. Тази есен като си бях в България си купих една Фердинадова парадна сабя в почти перфектно състояние. Липсваше й темляка и имаше подбитости по канията, но иначе като цяло беше запазена много добре. Сега започвам да се оглеждам за Борисова и Батенбергова, но времето ще покаже дали ще ги има тези красавици!
                      Last edited by Док Холидей; 28-12-2004, 22:33.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #71
                        Parabellum написа
                        Туй чудо не се ли продава?
                        Аз за таквозинко съдружник на Дявола ставам. Майтапа на страна!Сериозен съм!
                        Хех...купувачи дал господ....но засега не !

                        Comment


                          #72
                          Parabellum написа
                          Сабите са доста интересни. Тази есен като си бях в България си купих една Фердинадова парадна сабя в почити перфектно състояние.Липсваше й темляка и имаше подбитости по канията, но иначе като цяло беше запазена много добре. Сега започвам да се оглеждам за Борисова и Батембергова, но времето ще покаже дали ще ги мима тези красавици!
                          Какво точно имаш предвид под Батембергова сабя ?

                          Comment


                            #73
                            ww2 написа
                            Какво точно имаш предвид под Батембергова сабя ?
                            Опа обърках се ! Имах в предвид Батембергов кортик, но тъй като само един випуск офицери са го имали то едва ли ще го намеря
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #74
                              За сабята

                              Тази която имам, вероятно е от поръчката за изработване на полицейски саби през 1942-43 г. Ще намеря точно документите и ще ги цитирам. Не ми е известно след 44 г. да са правени саби за конния ескадрон. По-скоро са използвани именно тези останали от преди девети. Аз съм гледал няколко такива и всичките бяха подобни на моята. Подчертах, че на дръжката няма сребърната тел, която има на по ранните емисии и е от нещо като бакелит. А ефеса е стандартен, с лъвската глава. Даже отливката, не е толкова качествена, като тези на Фердинандовите образци, някой от които са даже с монтирани камъчета на очите. Личи си, че е за ползване, а не за фукара. С други думи е бойна сабя а не офицерска парадна шашка.
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment


                                #75
                                За Батемберговата сабя

                                Има образец парадна офицерска сабя с вензела на княз Алескандър ². Тя е с ефес, като руските офицерски саби, извит отдолу. На острието има инкрустации "А ²" и надпис " Съ нами богъ"
                                :mike: Съгласно аристократичните правила, когато един владетел се възцари на престола на държава, той приема само едно име. В случая Александър Батемберг става само "Княз Александър ² ". Така той подписва своите укази и др. документи. А ако е успял да създаде династия, тя е щяло да се нарича Батемберг. Когато абдикира, отново възприема фамилното си име Александър Батемберг. Същото става и с Княз Фердинанд Кобург-Гота. Той се подписва само с Фердинанд ², а наследниците му са от династията Кообург-Гота и също са с по едно име.
                                :rock: Така сабята, за която става дума е по-правилно да се нарича Александрова, както другите образци саби са Фердинандова и Борисова!
                                :fire: Това за сведение!
                                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                                Comment

                                Working...
                                X