Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кало, Б-30, 32 и БЗТ са разработени като цяло за крупнокалибрените им картечници - наземни и авиационни
    Това, че има бронебойни качества е защото при тогавашните условия е можел да се справи с почти всичко бронирано и това им е било почти основна роля. Идентична роля са играли подобните им калибри в западните съюзници
    В момента Б-30 отдавна е загубил това си качество като основно. И затова вече на по съвремените лекобронирани машини има далеч по мощни огневи средства.
    .38 Super говореше за противотанкови пушки от втората световна - те са два вида, като и двата са 14,5 мм
    Имало е някакъв английски вариант, 13 цяло и нещо му беше калибъра, но 12,7 като противотанково оръжие никога не са имали
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      Е, че кой твърди обратното?

      Това, че има бронебойни качества е защото при тогавашните условия е можел да се справи с почти всичко бронирано и това им е било почти основна роля.
      Това, че има бронебойни качества е защото с тази цел е създаден. И за времето си е изпълнявал тази си роля. Поради бързата еволюция на броните, се налага обаче 14,5х114.

      ПП - Мк1 - 13,9мм е британското пушкало.

      Comment


        ValBo написа Виж мнение
        Кало, Б-30, 32 и БЗТ са разработени като цяло за крупнокалибрените им картечници - наземни и авиационни
        Това, че има бронебойни качества е защото при тогавашните условия е можел да се справи с почти всичко бронирано и това им е било почти основна роля. Идентична роля са играли подобните им калибри в западните съюзници
        В момента Б-30 отдавна е загубил това си качество като основно. И затова вече на по съвремените лекобронирани машини има далеч по мощни огневи средства.
        .38 Super говореше за противотанкови пушки от втората световна - те са два вида, като и двата са 14,5 мм
        Имало е някакъв английски вариант, 13 цяло и нещо му беше калибъра, но 12,7 като противотанково оръжие никога не са имали
        Руснаците имат два вида противотанкови пушки (означени като такива) които в никакъв случай не могат да се нарекат "снайпери". Тея джелеза са по близо два метра дълги и са към 20тина кила а патрона не мисля, че има характеристики за "снайперски". И двете ако не бъркам са правени в хода на воината и са били просто опит за противопоставяне на тежко бронираната германска техника. Птрона им дупчи почти всичко на 100-200м. Мисля когато казваме "противотанкова" пушка/система, всички тук визираме снайперска система която поразява и лека техника, освен персонал. Повечето модерни снайперски, голямокалибрени системи, било руски, било други, са базирани малко или много на такива пушки или тежки картечници. Двете руски пушки от ВСВ са общо взето overkill ако трябва да се използват като снайпери...Там където ще можеш да поразиш танк с тях, ще можеш със същият успех да го направиш и с 12,7 (.50BMG) като системата е по-мобилна заради по-малкият габарит и тежест. В този смисъл руснаците имат "противотанкови" системи, макар и да не са наречени така - всичко което стреля горните два калибра може да се счита за такова. После, в днешно време не можеш да обезвредиш един танк като просто го пробиеш с голямокалибрен куршум... Повече смисъл има да го обездвижиш а това става достатъчно успешно и с 12.7 или .50BMG и то от по-безопасно за стрелеца разстояние отколкото с двата посочени по-горе, чисто "противотанкови" пушки. Времената са други, и тактиките а оръжията за които говориме са директно отражение на това.
        (лично мнение)

        Comment


          Аз, друго не съм и казал
          двете птротивотанкови пушки от втората световна (едната самозарядна) са използвани до около 43г
          После вече не са били с нужните качества. Като снайпери, няма данни да са ползвани.
          и двете са създадени в началото на войната
          Пробивното действие на двата боеприпаса е доста различно
          около 35мм за 14,5 на 300м и около 15 на Б-30, Б-33 около 20мм на 300 метра
          Та даните не са съпоставими кой знае колко. От сегашната величина, няма голяма разлика, но при тогавашните качества на бронята, съвсем не е така

          Кало, аз реагирах на на ПТ-пушки. Просто няма такива под този патрон.
          А крупнокалибрените картечници, са създадени да се борят с техника - леко бронирана или не, и с дотове.

          БТВ като се рових да проверя калибъра на ПТ пушките, се оказа, че 39 година са приели друга такава - на Рукавишников, пак под 14,5 патрон. За нея сефте чувам
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            Малко по-горе пуснах пост за 12,7-мм снайперска самозарядна винтовка В-94, разработена от тулските оръжейници и от доста години на въоръжение в руската армия.

            Comment


              Kramer написа Виж мнение
              Малко по-горе пуснах пост за 12,7-мм снайперска самозарядна винтовка В-94, разработена от тулските оръжейници и от доста години на въоръжение в руската армия.
              Видях го, благодаря. Това е връзката към Братишка, което и Кало пусна.
              Честно казано с много малки изключения, аз не съм привърженик на съветското оръжие и почти нищо не ме впечатлява защото има много по профилирани оръжия с много по-добър дизайн и габарити а и под много по-достъпни патрони. СВ-98 и Винторез изглеждат добре, аз особено харесвам Винторез заради патрона и ергономиката, отговарящи точно на това за което е правен но това са малки изключения от общото правило според моето любителско мнение. СВД също ми харесва ако не беше дължината и ... Знам къде би тръгнал спора отново и не възнамеряван да го поддържам, но руснаците са дървени глави и продължават да правят системи с колкото се може по-дълги цеви и под някакви странни патрони, дето като ги пуснеш в тила на противника, няма от къде да си ги намерят. Четох за тоя новият Ремингтън пак, как е правен за да може да използва по-достъпни муниции във вражеска територия и как е проектиран за да може да се скача HALO и HAHO с него без да се прибира в мешки и подобни глупости и неволно се сещам за СВД с тая цев дето ще ги стабилизира яко ако се метнат с нея...
              Аз бая се оглеждах или за РПК74 (както Цоньо препоръча) или разновидностите му, например това дето тук му викат Табук - леко, просто, стреля с популярен патрон, точно и надеждно. Аз нямам проблем, че не е руско производство, ще стреля точно така както стреляше и китайският ми боклук - винаги.

              Comment


                Ирак произвеждаше изключително удачна версия на Калашников-Табук, версия на АКМ, също така и снайпер на тази база. Автоматът беше, спомням си малко по-дълъг от нашите-900мм, снайперът още повече.
                Last edited by Kramer; 21-07-2009, 19:26.

                Comment


                  .38 Super написа Виж мнение
                  ...........
                  Аз бая се оглеждах или за РПК74 (както Цоньо препоръча) или разновидностите му, например това дето тук му викат Табук - леко, просто, стреля с популярен патрон, точно и надеждно. Аз нямам проблем, че не е руско производство, ще стреля точно така както стреляше и китайският ми боклук - винаги.
                  Като намериш РПК 74 свиркай за консултация. Няма да съжаляваш пък ако е с плочка за НСПУ още повече.

                  Comment


                    Kramer написа Виж мнение
                    Ирак произвеждаше изключително удачна версия на Калашников-Табук, версия на АКМ, също така и снайпер на тази база. Автоматът беше, спомням си малко по-дълъг от нашите-900мм, снайперът още повече.
                    Tабук е модификация на РПК ако не се лъжа - кутията му е същата а цевта е изчистена от охладителните ребра, УСМ-а е само за единична стрелба, скоро четох нещо за тях, в Уики също има доста информация.
                    Иракчаните са купили машините от сърбите - те имат подобна версия, забравих какво и беше означението.

                    Comment


                      tconiotconev написа Виж мнение
                      Като намериш РПК 74 свиркай за консултация. Няма да съжаляваш пък ако е с плочка за НСПУ още повече.
                      Абе аз намерих от къде да го взема - на две крачки от мене е, няма и 30мин. каране ама мисля, че ще похарча тея пари първо за Скаут-а и после за РПК-то
                      А когато стигна до момента със РПК задължително ще ти досаждам

                      Comment


                        Табук за иракчаните е наименованието на всичките представители на "Калашников", тяхно производство. Автоматът си е копие на АКМ. РПК е копие на РПК, снайпера е по лиценз на югославската "застава". С поставен пълнител за 30 или 45 патрона, какъвто е на РПК, спокойно го вземаш за РПК, само дето е без двунога.

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Табук за иракчаните е наименованието на всичките представители на "Калашников", тяхно производство. Автоматът(???) си е копие на АКМ. РПК е копие на РПК (???), снайпера е по лиценз на югославската "застава". С поставен пълнител за 30 или 45 патрона, какъвто е на РПК, спокойно го вземаш за РПК, само дето е без двунога.
                          Не мога да се съглася с тебе защото не звучиш по-достоверно от тези два ресурса например, освен това не знам кога за последен път си държал РПК, АКМ и Табук за да сравняваш. Аз го правих в Неделя - три различни системи са, специално АКМ няма нищо общо нито със сръбският снайпер, нито с Табук, нито с РПК, докъто и трите посочени оръжия (РПК,Табук и М70) са върху една и съща затворна кутия, бих я нарекъл "идентична" но има много малки различия.освен това аз не бих я взел за РПК от далече колкото и малко да знам за съветските оръжия.
                          Бъди здрав:

                          1. Al-Qadissiya Establishments, based in north of Bagdad took to producing the Tabuk on machinery, which was purchased under Saddam Hussein's watch from then-Yugoslavian President Slobodan Milosevic. Yugoslavia took to license-production copies of Soviet-inspired weapon systems since its post-World War 2 Communist days and did so with their 1970 Zastava M70 series - this based on the Soviet RPK light machine gun. As a result, the Tabuk was in fact a modified and indirect copy of the Soviet RPK via the Yugoslavian M70 series.

                          2. The differences between the Tabuk and the Yugo RPK are in fact few; The semi auto only internals included with the Tabuk is a visually unobvious difference but perhaps the most important: It is this feature that dictates the rifles role as one of precision fire and not suppressive fire...A more distinguishing difference, and perhaps the most important visual cue, is the fact that the RPK's barrel is finned at the rear near the hand guards and far heavier than a standard AKM (or for that matter the Tabuk). The weight (thickness)of the RPK's barrel exists to facilitate heat distribution via mass and cooling via surface area. Since the option to fire full auto has been omitted (and it is not typical of eastern block long range precision rifles to use heavy barrels for accuracy) the Tabuk, like the SVD and the PSL has a relatively light barrel.
                          The Tabuk differs from the M72 in some other ways. It has the provision for mounting optics for one...A third difference and perhaps the most important (though not definitive) visual cue when identifying the Tabuk is the conspicous lack of a bipod. The bipod, which is not detachable from the M72 (though sometimes removed by undisciplined troops), is quite obvious from afar when attached.

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            Далечната дистанция е 700 метра, а има и бойно ползване и на значително повече.
                            И няма нужда от опити за погрешни лекции . Вече посочих нееднократно, че ти демонстрираш пълна липса на практически и теоритични познания в тази област, така че - недей да ни напомняш за тази липса отново.

                            Ето четиво, което може да ти предложи първоначално натрупване на знания в тази насока:



                            Полезна е и "Снайпинг" на Владислав Лобаев - http://www.shooting-ua.com/force_sho...ce_book_44.htm
                            Професор KALO,със своята сериозна теоретична и практическа подготовка защо реши,че далечната дистанция за СВД денем е 700м, а не 1000м или 1300 например? Изразявай се по-правилно. Това,за което ти се опитваш да обясниш нещо,в руски източници се нарича "действителна или бойна дистанция", а други употребяват термина "оптимална" и т.н... Но при всички случаи за СВД не е 700м. Лобаев е източник на информация,но не единственият. И не натрапвай статий в стил "Комсомольская правда"от "Братишка" - според тях излиза,че съвтските девойки от снайперските школи през ВСВ пробягват с бойно снаражение 70км, след което успешно поразяват: картечен разчет на 1000м, бягаща цел на 800м, гръдна мишена на 500м и стрелят в окуляра на противниковият снайперист на 250м...Голема работа са били тез девойки. Бъди реалист и повече практика, пък може и да излезе нещо от теб!...
                            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                            Comment


                              .38 Super написа Виж мнение
                              Абе аз намерих от къде да го взема - на две крачки от мене е, няма и 30мин. каране ама мисля, че ще похарча тея пари първо за Скаут-а и после за РПК-то
                              А когато стигна до момента със РПК задължително ще ти досаждам
                              Гад ни гад/ така ти казвам чеме дразниш с предстояща покупка на играчка/ , като го вземеш искам снимки на пушкалото:
                              Цяло; разфасовано на карантии т.е. на части; снимка на мишена и задължителен клип със стрелба на стрелбище, като искам да видя как пукаш ама чак на "волуме на мах" , чак да почне да пари за да може да му излезе ръждата/ ако има такава/ и след това полято с обилна доза смазка за да пуши от кеф дето са му разтрили дулото, а мен да ме е яд, че не съм ми притоплил аз чучура, като аз си знам .......... - зверски.
                              Last edited by tconiotconev; 22-07-2009, 20:42.

                              Comment


                                38-ми, понеже изразяваш съмнение
                                "Ирак:
                                автомат «Табук» — выпускаемая Государственным арсеналом копия 7,62-мм АКМ с откидным рамочным прицелом, небольшими изменениями формы цевья, приклада и пистолетной рукоятки, вес 3,7 кг, длина 900 мм; имеется 5,56-мм вариант весом 3,2 кг под патрон 5,56х45 НАТО;
                                укороченный автомат «Табук» — отличается от базового укороченным на 100 мм стволом, компенсатором-пламегасителем, расположением мушки на газоотводном узле; магазины на 20 и на 30 патронов;
                                легкая снайперская винтовка «Табук» — «снайперский» вариант автомата под патрон 7,62х39 с длиной ствола 600 мм, измененным компенсатором-пламегасителем, рамочным прикладом со съемной щекой. Длина оружия 1100 мм, вес 4,5 кг, эффективная дальность стрельбы до 800 м."
                                "Зарубежньие копии автомата "Калашникова", http//arms2.narod.ru//info/Vintavto/Russia 0,7htm

                                Comment

                                Working...
                                X