Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Можеш да разбираш каквото си искаш
    Last edited by кало; 18-07-2009, 14:21.

    Comment


      Кало, ти си ерудиран и интелегентен човек. Жив енциклопедист.
      Както върви ще задминеш и Ломоносов и Менделеев.
      Гледай само да не стигнеш един друг виден такъв - Елемаг
      Лек ден!
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        Това последното несполучлив опит за обида ли е? Или просто "аааааа, няма пък да играя" ???
        Просто има неща, които няма как да се споделят по форумите.

        ПП - драскането на глупости по форуми не говори за ничий енциклопедизъм, най-малкото за моя, а още по-малко е повод за бездарни опити за сарказъм. то е хоби, целящо доставянето на някакъв вид удоволствие (ако щете - форма на искейпизъм от работата, жената и т.н.), ако някой го възприема по друг начин - да потърси съответната медицинска помощ .

        Comment


          При снайперските тимове много важна е ролята на "втория номер". В много от случаите това е старшият на екипа. Целеуказването и коригирането на огъня е негова отговорност. Това важи в още по-голяма степен за екипите, воъръжени с тежки снайперски пушки.

          Comment


            американците със сигурност не са открили топлата вода при тежките снайперови пушки , а руснаците въпреки че използват основно евтиния СВД имат и доста други оръжия . Като говорим за калибри по-големи от 7.62 в България има известно количество В-94 стрелящи със стандартните руски патрони 12.7х108 използвани при някои тежки картечници , за специални снайперови патрони под този калибър поне в България аз не съм чувал . Не виждам защо подобни оръжия да не са на въоръжение и в руската армия , а това ако не е аналог на М-82 , здраве му кажи

            Comment


              Потърсих в темата и забелязах , че изпускате нещо съществено , а именно - дишането.
              Хайде , разгледайте го и него , бива ли?

              Comment


                Дишането или по точно недишането, се усвоява далеч преди да ти дадат СВД-то (или нещо подобно) в ръка.
                Учи се още на първите уроци.
                Всеки опитен стрелец (дори да не е снайперист), го прави инстинктивно, както и обирането на мекия спусък. Като втория, при някои системи, даже се регулира като килограми според нуждите на стрелеца.
                За капак - имам една молба.
                Много те моля, пиши в темата, когато имаш да кажеш нещо стойностно. Глупавите асоциации с електроните игри, нямат място тук
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  Дишането или по точно недишането, се усвоява далеч преди да ти дадат СВД-то (или нещо подобно) в ръка.
                  Учи се още на първите уроци.
                  Всеки опитен стрелец (дори да не е снайперист), го прави инстинктивно, както и обирането на мекия спусък. Като втория, при някои системи, даже се регулира като килограми според нуждите на стрелеца.
                  За капак - имам една молба.
                  Много те моля, пиши в темата, когато имаш да кажеш нещо стойностно. Глупавите асоциации с електроните игри, нямат място тук
                  Не бъди толкоз , впечатлителен , пък ти. Въпроса за дишането не е от електронни игри за които само веднъж се изказах.
                  Не търся увеличаване бройката постове , че имам Форуми Бойна Слава за направо свещено място и така.
                  Моля този уточнителен пост да се изтрие в последствие.
                  Със здраве!

                  Comment


                    Smart_Patriot написа Виж мнение
                    Потърсих в темата и забелязах , че изпускате нещо съществено , а именно - дишането.
                    Хайде , разгледайте го и него , бива ли?
                    Това за дишането се учи още на стрелбището с въздушната пушка. Истинските снайперисти, когато стрелят на дистанции над 2000 метра, стрелят между два удара на сърцето!
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      кало написа Виж мнение
                      СВД е равна по точност на М24 и М110, ако се ползва със 7Н1. На 300 метра - съответно точност от 1,24 МОА (при стъпка на нарезите 240мм), 1,04 МОА (при стъпка на нарезите 320мм)
                      Това 1.04 МОА за Драгунов със снайперисткия патрон, го бях чел и в руската Уикепедия и малко ме съмнява. Вярно, че става въпрос за 300 метра, но все пак това отклонение е в сферата на болтовите пушки/и то на много малко от тях/, а не на самозарядните. Повечето източници в интернет дават 2 МОА за румънският вариант/различен затвор/ и 1.5 за руския. Това за армейски снайпер е повече от добре, особено на фона на повечето самозарядни снайпери - за сравнение Берет с болтов затвор дава 3 МОА, за самозарядния вероятно е повече. Така че 1.04 ми звучи като различни стандарти за измерване. Ако не се лъжа немците имат автоматичен снайпер с МОА близко до единица, но той като цена е аналога на Ф22 сред пушките, което го прави безмислен за масово използване. Ще се опитам да намеря линк за него, защото все пак е интересна пушка.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        lokko написа Виж мнение
                        американците със сигурност не са открили топлата вода при тежките снайперови пушки , а руснаците въпреки че използват основно евтиния СВД имат и доста други оръжия . Като говорим за калибри по-големи от 7.62 в България има известно количество В-94 стрелящи със стандартните руски патрони 12.7х108 използвани при някои тежки картечници , за специални снайперови патрони под този калибър поне в България аз не съм чувал . Не виждам защо подобни оръжия да не са на въоръжение и в руската армия , а това ако не е аналог на М-82 , здраве му кажи
                        Предполагам не репликираш никого, но от чисто любопитство - кой е открил топлата вода когато говориме за голямокалибрени снайпери ?
                        Нещо друго -аз също не виждам защо руснаците да нямат аналог на Берет, не мисля също, че някой тука се опитва да постави американците преди руснаците (по-скоро в този форум има обратната тенденция) макар че от американска страна има много по-голямо техническо разнообразие от по-добре обмислени системи(само като пример при сравняваните две системи под ~.50кал - Берет в повечето си разновиднсти е почти половин метър по-къса от руските си "еквиваленти" и е самозарядна, докъто повечето или, да не объркам - всичките голямо-калибрени руски ситеми са на болт).
                        Всъщност руските снайперски ситеми в никакъв случай не са лоши, може би просто отразяват концепцията им за нагаждане към оръжието, не оръжието към използващият го и ситуацията. СВД е прекрасно оръжие, Винторез също е много добро за предназначението си. Личното ми мнение е, че заглушителите им малко куцат след световните тенденции, но пак - да не забравяме, че руснаците макар и все още да развяват лозунгите за най-великата бойна техника, не публикуват много материал за последните си разработки. Друго нещо което не всеки иска да приеме е, че американците се бият от години в активни, мащабни военни операции, използващи абсолютно всички възможни армейски подразделения и това им дава възможност непрекъснато да пробват техника, разработки, да ги да анализират и променят ако трябва. От друга страна руснаците нямат това, "предимство", макар и с голям военен опит и ресурси за тестване, те нямат този мащаб на военни действия който би им дал реална база дани за години използване на която и да е система, което малко или много афектира това което използват. Когато имат нужда, сигурен съм че ще се изнесат на предна линия много по-модерни оръжия отколкото модификации на стари системи.
                        Що се отнася до визираните по-нагоре голямокалибрени оръжия - може би не трябва да забравяме, че руският патрон е по-мощен от .50BMG и е бил разработван ако не се лъжа специално за противотанкова пушка, от където идват и по-късните разработки на руснаците. От друга страна, без да съм се ровил да сравнявам данни за ускорение, енергия и точност, Берет не е единственият американски пример за система използваща .50BMG, всички са гледали, предполагам фалшивите видеа във Тубата за "канадските снайперисти свиткащи талибани в А-стан" но за да отделиме истината от стрелянето на гризачи - Мак Милън под .50BMG е регистрирал убийство на 2400м и то нееднократно на дистанция над 2км, така че тея приказки за редките случай когато това става не са много верни. Освен това Берет не покрива американските стандарти за "снайперска" пушка - тя няма да прави суб-МОА групи но на 300м. ще е ако не по-точна, поне на същото ниво със СВД (неправилно е сравнението, но някой по-нагоре спомена такива цифри и понеже съм гледал стрелби с Берет и съм стрелял със СВД, лично аз не мога да се съглася с това)
                        Бъди здрав.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          ... Ще се опитам да намеря линк за него, защото все пак е интересна пушка.
                          Предполагам говориш за това: AMP DSR No. 1 .338 Lapua Mag

                          Comment


                            Това 1.04 МОА за Драгунов със снайперисткия патрон, го бях чел и в руската Уикепедия и малко ме съмнява.
                            чрез съмнението се ражда истината. чакаме цифрите.

                            Ако не се лъжа немците имат автоматичен снайпер с МОА близко до единица
                            Е, става дума за снайпер и съответния боеприпас. Второ - такъв е и М110 и неговите вариации, подобна точност имат и М21, Г3, ПСГ-1.

                            Болтовите снайпери в стандартен калибър (7,62х54, 7,62х51) в наши дни имат точност от 0,6 до 0,4 МОА на посочената дистанция при равни други условия

                            Comment


                              @.38 Super
                              Имат и два самозарядни, като единия е с интегриран заглушител

                              Другите също са там.
                              Патрона е доста стар, но не е за противотанковите им пушки.
                              При тях мисля, че нямаше по нисък калибър от 14,5 - но трябва да проверя
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                Боеприпасът 12,7х108 е създаден през 30-те с куршум Б-30 именно за стреба по бронирани цели от ПТ-пушки и най-вече - големокалибрени картечници (бъдещата ДШК).

                                За снайперска стрелба в наши дни се ползва:



                                12,7 мм снайперски патрон, индекс 7Н34 (максимално разсейване на 300 метра - 8,5см, бронебойно действие по 10мм брониран лист на 800 метра - 80% )

                                Comment

                                Working...
                                X