Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Сигурно знаете че ние от ВЕРЕНИ правим по нестандартни еърсофт збавления
    ето последното ни дело

    повече за това състезание може да видите тук

    Comment


      #77
      Amazon написа Виж мнение
      Когато аз служих в бригадата в Карлово, схемата беше много проста. Интуитивните стрелци, си проличаваха още след първите 2-3 стрелби. От тях правеха картечари, които стреляха буквално всеки ден. От добрите картечари, започваха да обучават снайперисии. Снайперист имаше във всяко едно отделение.
      На мен лично, въпросната схема не ми се вижда много правилна. Добрият картечар е в пъти по-ценен от добрият снайперист. За снайперисти, трябваше да обучават по-слабите картечари.
      Това е реално и разумно мнение !...
      Last edited by майор; 24-06-2009, 00:58.
      "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

      Comment


        #78
        ivan написа Виж мнение
        По темата: Някой може ли да даде информация за обучението на снайперисти в БА и МВР / като изключим СОБТ/. Как се извършва и каква е основата на методиката? Питам защото през двете си години на пребиваване в казармата не видях на живо снайперист. Може да е имало но аз въпреки участието ми в поне четири по големи учения обхващащи тогавашната Втора армия не успях да съзра такава фигура. По горе Амазон е написал, че е виждал как се набират снайперисти в бригадата в Карлово, само, че не стана ясно в коя бригада - предишната танкова или сегашната. Ако някой има повече информация нека да напише.
        Как се обучават снайперистите в МВР ? Питай Генерал Н.Матова.Като спортист няма грешка. А Амазон казва истината.Но Kalo e най-компетентен...
        Last edited by майор; 24-06-2009, 22:54.
        "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

        Comment


          #79
          в МВР добре подготвенни снайперисти освен тези в СОБТ почти не се срещат . Доста от момчетата преминаха в армията заради някоя задгранична мисийка и да помиришат малко барут . Не смятам че г-жа Матова е била кой знае колко полезна , все пак спецификата е много различна . И още нещо , в МВР добрия снайперист е в много пъти по ценен от който и да било картечар , мисля че същото важи за армейски подразделения водещи бойни действия в градски условия

          Comment


            #80
            lokko написа Виж мнение
            в И още нещо , в МВР добрия снайперист е в много пъти по ценен от който и да било картечар , мисля че същото важи за армейски подразделения водещи бойни действия в градски условия
            Първото е очевидно - ако на МВР им потрябват добри картечари, значи нещо много се е оплескало в България.
            За второто - очевидно никога не си бил в армията, или поне никога не си виждал какво може да направи картечар на армейски полигон. Аз съм виждал няколко пъти и повярвай ми, сто пъти би предпочел срещу теб да е изключителен снайперист, отколкото средна ръка картечар. Незвисимо дали в градски, селски, или полеви условия. Не забравяй също така, че сравнително до дкоро, избора от генетичен материал който имаше армията, беше несъизмеримо по-голям от този ма МВР.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #81
              Чудя се как така ви хрумна да сравнявате картечар със снайперист? Все едно да се даде отговор на въпроса:Кое е по-добро- 10 тонен камион или спортно купе?
              GOTT MIT UNS!

              Comment


                #82
                lokko написа Виж мнение
                в МВР добре подготвенни снайперисти освен тези в СОБТ почти не се срещат . Доста от момчетата преминаха в армията заради някоя задгранична мисийка и да помиришат малко барут . Не смятам че г-жа Матова е била кой знае колко полезна , все пак спецификата е много различна . И още нещо , в МВР добрия снайперист е в много пъти по ценен от който и да било картечар , мисля че същото важи за армейски подразделения водещи бойни действия в градски условия
                Lokko, задачите на армейският стрелец, на снайпериста в спец.наз., и на този в този в МВР се различават.Така,че е неуместно да се прави сравнение между функциите на стрелец в МВР и картечар. Amazon дава правилно срвнение донякъде. А в зависимост от оръжията в БА, ПК е незаменима на по-големи дистанции/ в сравнение със СВД/.
                "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                Comment


                  #83
                  То и затова снайперистът е ценен кадър-задачата му е да снеме картечаря и др. важни цели.

                  Comment


                    #84
                    Kramer написа Виж мнение
                    То и затова снайперистът е ценен кадър-задачата му е да снеме картечаря и др. важни цели.
                    Картечарят също може да порази снайперист, но малко по-трудно, при това обикновено не е първи.

                    Изобщо недоумявам за тези опити за сравнение. Единят има едни тактически задачи и отговорности, а другият- съвсем различни. Било то в армията или МВР. Напълно несъвместими и непокриващи се позиции.

                    Картечарят е не по-малко ценен кадър, но за други задачи.
                    Обаче точно в МВР не виждам какво точно би могъл да свърши в случай ,че говорим за БГ, разбира се.
                    Виж, някъде, на някои места из Близкия и Далечен Изток на полицай-картечар отвреме-навреме, евентуално може и да му се поотвори някакъв терен за пуцане но не е много сигурно.
                    GOTT MIT UNS!

                    Comment


                      #85
                      Има, има и на други места полицаи-картечари. ОМОН в Русия веднага ми идва на ума. И снайперисти имат. Въобще подразделение за изпълнение на разностранни задачи.

                      Comment


                        #86
                        точно във омон не мисля че картечницата е любимо оръжие , виж алфа е широкоспектърна група , може би регионалната специфика има нещо общо . Ако искаш пробвай да си представиш като добър гражданин , какво представлява служител на МВР открил огън с картечница на публично място
                        Last edited by lokko; 15-07-2009, 11:32.

                        Comment


                          #87
                          сравнението за снайперисти и картечари не го подхванах аз , кой е по-ценен зависи разбира се от обстановката , но със сигурност добрия снайперист се нуждае от повече обучение от добрия картечар . И да прави сте че аз не съм служил никога в армията , но това не значи че си нямам достатъчно добра представа какво може да прави една картечница на бойното поле , особенно в сравнение с някои преминали за година две през армията , просто въпросът беше за снайперистите в МВР. Колкото до боят в градски условия , в последно време той се води обикновенно от експедиционни части в чужди страни и е някак си политически неудобно да водиш сериозен обстрел с оръжие с голяма поразяваща мощ като картечницата , когато наоколо се навъртат доста цивилни от онези с чаршафите

                          Comment


                            #88
                            Правилно,че въобще не може да се сравняват две бойни единици със сравнително различни тактически задачи,но за поразяване на цел на дистанция над 400м ПК е за предпочитане. Ако е с оптика още по-добре...
                            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                            Comment


                              #89
                              ОМОН в Чечня ги ползваха в много случай като обикновена пехота, това имам впредвид. А ОМОН са си части на милицията с особено предназначение. Спецназ е друга бира. Освен подразделенията със специално назначение на ГРУ, елитът са "Вимпел" и "Алфа" на ФСБ, добри са и спецподразделенията на Вътрешни войски от състава на МВР.

                              Comment


                                #90
                                peterpetroff написа Виж мнение
                                Чудя се как така ви хрумна да сравнявате картечар със снайперист? Все едно да се даде отговор на въпроса:Кое е по-добро- 10 тонен камион или спортно купе?
                                Аз пък ти се чудя от къде ти хрумна, че правим такова сравнение? Аз изразих личното си мнение, кой специалист е по-ценен за армията и къде трябва да отиват по-добрите интуитивни стрелци. От друга страна сравнението картечар-снайперист/отново в армията/, не е чак толкова абсурдно. Има един хубав списък в Бойна Слава, на най-успешните снйперисти прес ВСВ. В този списък имаше и данни за някой от тях, колко от победите им са с картечница и колко със снайпериска пушка. Според мен объркването идва от факта, че във филмите картечаря си е запънал показалеца на спусъка и държи така, докато не му изпадат зъбите от отката, или докато не привърши лентата/има няма 12 000 патрона в лента - зависи от режисьора на филма/. От това, което съм виждал добрите картечари пускат по 3-4 куршума и минават на следващата цел. Няма проблем с това, на АК ти трябват само 3-4 стрелби, за да се научиш да пускаш само по два патрона на автоматична - разбира се с уговорката, че има кой да те научи, но в армията преди 15 години имаше кадри за уаважение, които правеха всичко възможно да направят от теб войник/много неприятен процес, за всички въвлечени/. Виждал съм картечар от 400 метра да сваля с три бързи, много кратки откоса, три фигури движещи се със скоростта на спринтиращ човек, които се появяват за няколко секунди преди да се скрият в друг "окоп". 400 метра си е едва ли не пределното работно разстояние за Драгунов, но марксмен, колкото и да е добър не може да постигне горното - физически е невъзможно. За това според мен картечаря е по-ценен за армията - защото е по-универсален. Както каза @Майор в специалните подразделения, МВР и ловно-рибарският съюз, снайперистите са по-ценни и от картечари принципно няма нужда.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X