Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японските зверства

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    А ако пак се сетим за "Чочарка" и изнасилванията във Франция :lol:
    И пак ви казвам-дайте определение бе хора.
    Били избивали японците китайци-ами така ги разбират нещата. Кристиан Датски през Тридесетгодишната война като затрива цели области от Германия някой историк да е писал, че е военен престъпник? Просто пишат че датчаните по този начин си решили проблема с немците за 150 г. напред.
    И пак да си кажа моето-понятия като "военно???????? престъпление", "справедлива война", "съпътстващи жертви", "много", "малко" и тем подобни са си продукт на пропагандата. Т.е. те са направени за да създават определено виждане, а не да отговарят на истината. Та ако искате да говорим за "Броя на загиналите китайци в Японско-Китайската война" е друга работа.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #32
      въобще не мога да се съглася с теб, но в момента тръгвам за работа
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #33
        Съветското клетвопрестъпничество

        Валентин АРХАНГЕЛЬСКИЙ, известный политолог и журналист, бывший заместитель главного редактора «Известий» и главный редактор знаменитой и любимой в свое время «Недели»:
        Все годы войны СССР с германским фашизмом Япония осталась верной Пакту о нейтралитете между нашими странами. Вспомним первые месяцы войны. Красная Армия истекала кровью, сдерживая натиск гитлеровцев. Зимой 41-го генералы вермахта в бинокли рассматривали золоченые купола кремлевских соборов. Наготове стоял личный самолет Сталина, чтобы лететь в Куйбышев. Но он принимает рискованное решение — снимает с Дальнего Востока свежие дивизии и бросает их в пекло сражений. Спасает Москву, обеспечивает перелом в войне. Представьте, Япония разорвала бы Пакт о нейтралитете и открыла фронт на Дальнем Востоке, как того требовал Гитлер. Она находилась тогда в апогее своего политического и военного могущества, захватив более 4200 тысяч квадратных километров территории с населением около 450 млн человек. Вступи Япония в войну, положение СССР было бы отчаянным. Ни Господь, ни Жуков — никто бы не помог. Сталин сдал Германии за это время почти половину европейской части СССР. На mамятнике «Национальным героям, павшим во имя великой Японии» на горе Микэнояма близ Нагои вычеканен текст, в котором говорится, что Япония потерпела поражение в войне вследствие применения американцами атомной бомбы и нарушения Советским Союзом договора о нейтралитете. Как видим, атомная бомба и разрыв пакта поставлены в один ряд. Сталин поступил согласно своей природе вероломного политика — 9 августа напал на Японию. По сути, это была война в одни ворота. По рескрипту императора Хирохито, Квантунская армия, кроме отдельных очагов, куда приказ о капитуляции вовремя не поступил, добровольно сложила оружие. Вот почему советские танки, «обгоняя ветер», как пелось в популярной песенке «Три танкиста», мчались по дорогам Маньчжурии: они просто не встречали сопротивления. Доходило до курьезов. Десанты в 150—200 солдат до подхода основных сил «захватывали» города с населением в сотни тысяч человек. А седые, прославленные японские генералы докладывали по стойке «смирно» краснозвездным мальчишкам-лейтенантам о сдаче целого воинского гарнизона или даже укрепрайона. Словом, войны как таковой не было, хотя Квантунская армия потеряла 84 тысячи убитыми. Не было и победы. По-тому не может быть и праздника победы над Японией. Я предлагаюУказом президента РФ или парламентским законом пересмотреть политический и морально-юридический статус войны Советского Союза с Японией. Назвать вещи своими именами: нападение СССР на Японию — прямой акт агрессии, не спровоцированный никакими японскими действиями.
        Si vis pacem - para bellum!

        Comment


          #34
          А къде е резюмето на български?
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            те ти го: Япония спазва пакта за ненападание по време на цялата война в Европа, дори когато СССР бере душа и един удар от изток би го довършил. Кремъл обаче денонсира договора малко преди края на военните действия на европейския ТВД с аргумента, че Япония воюва срещу съюзниците му САЩ и Великобритания; сякаш до момента не го е знаел...
            Между другото (ако случайно не ти е направило впечатление) - съветската Манджурска операция започва много рано сутринта на 9 август, само няколко часа преди бомбата в Нагазаки.
            А на всичко отгоре в настъпилата бъркотия съветите заграбват и Южните Курили, които никога не са били руски...
            Si vis pacem - para bellum!

            Comment


              #36
              ами вижте онзи ден случайно по телевизията казаха че има предложение в ООН,Япония да влезе в Постоянният съвет за сигурност,не знам някой дали го е видял.И познайте кой е против?-Китай,и то за какво точно заради японските зверства в Китай по време на втората световна война.

              Comment


                #37
                ,
                Last edited by mellisa; 18-10-2005, 15:15.
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  #38
                  Разбирам ги китайците, но вече минаха 60 години от войната, Япония и Германия просто вече не са същите държави. А същевременно, Япония е могъща икономически държава, за научно-технологично пък няма какво да говорим. Тя има толкова права да се намира там, колкото и Китай.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #39
                    mellisa написа
                    То това хубаво и дори на несправедливост мирише по отношение на договора от Шимода или както там беше, но се питам аз, какво ще ги правят японците южните Курили, ако случайно Русия вземе, че им ги върне ?
                    Единственото, което ги кара да ги искат е, че отдавна са го превърнали в национален въпрос, нещо като ние с Македония, само дето от онези 4ри острова нищо не може да се спечели, като изключим риболова, което вероятно е и причината руснаците толкова фанатично да не ги дават. Всъщност може би и при тях вече е въпрос на чест, като онази история на Турция и Гърция, които се караха за една скала в Егейско море. А иначе какви бяха основанията руснаците да ги запазят и след войната? Конференциата в Ялта и обещанието на Рузвелт да ги даде на Сталин, ако последния влезе във война с Япония ?
                    Считам че в случая е в сила постулата на Сун Дзъ - "Земята е основата на държавата". - За тези които го знаят.
                    Напомням и че през септември 1942 Квантунската армия е на границата в пълен състав. Падането на Сталинград е възможна причина за евентуалното им нахлуване.
                    Една от причините да не нахлуят е че прекалено добре помнят Хасан и особено Халхин Гол.
                    А за изтребелението в Нанкин ми се ще да чуя някой който ги оправдава, защото "било война".
                    По-горе четох нещо и затова че японците карали китайчетата да правят орален секс на бащите си...
                    Държа да го видя това черно на бяло за да го повярвам....
                    Иначе че тази нация си е дива, мога да съдя само по малцината инструктори по карате, с които съм се засичал, а те определено ми допаднаха (не че има връзка, но средния им ръст беше към 1.75 )

                    Comment


                      #40
                      Абе то войната е такова нещо, ама не знам да има страна, имунизирана откъм зверства. А пък пропагандата е много лошо нещо.
                      Ако видите какво казват сърбите за нас през ПСВ.....

                      Китай ползва аргумнети отпреди 60 години, защото му изнася политически. А страни като Япония и Германия, които са образец за демокрация и които дават на света толкоз много е срамота да стоят извън централните структури на ООН. То затова ООН е на такова дередже, я.

                      Comment


                        #41
                        Една от причините да не нахлуят е че прекалено добре помнят Хасан и особено Халхин Гол.
                        Всъщност това едва ли има нещо общо в случая. Общо взето, японците си правят някакви изводи единствено от Халкин-Гол/Номонханският инцидент, но те не се решаващи (а и не биха могли да бъдат). Всъщност, при по внимателно запознаване с въпросните инциденти, става ясно, че има тъврде много митове около тях, които циркулират наоколо - най-вече за това, че видите ли японците се уплашили от силата на РККА и затова не тръганли към СССР. В десйтивтелност няма подобно нещо, едниствената сериозна ревизия на възгледите си, която японците правят след вторият инцидент (или малка гранична война) е, че схващанията им за морално-командната доктрина на РККА са общо взето неадекватни.
                        И разбира се още нещо, което те добре си знаят - че макар армията им да е значително по-добреподготвена и по-устойчива в морално отношение от съветската, същевременно е много по-слабо въоръжена и има много по-малка численост. Което е естествено, като се имат предвид общите стратегически ресурси на страната и фактът, че те са изцяло насоченикъм развитие на военноморските сили в ущърб на армията (и съответно на военноморската авиация в ущърб на армейската).
                        Впрочем, превъзходството на РККА в хора ивъоръжение в двата инцидента е толкова голямо, че някак би било странно да не завършат по този начин. Още повече, че става въпос посъщество за отстояване на схващанията на всяка от страните за това къде точно трябва да минава границата (по същество в СССР са на мнение, че когато границата минава по река тя се движи по чуждия бряг, докато японците (и по-късно китайци) са склонни да си я представят по средата на реката). Допълнително спомага и нуредеността на границата в региона, която е донякъде условна.
                        Включвам се само за да коригирам това - инак каквито и да е мнения, че видите ли японците само чакали немците да победят при Сталинград за да се нахвърлят са безпочвени - връзките между двете страни са спорадични и не същестувва никакво съвместно планиране на десйтвията. Нещо повече, дори и стратегическите им интереси почти не съвпадат. При това, японците добре съзнават две неща - че армията им е малка ,слабо моторизирана и недостатъчно съвременно въоръжена - особено с тежко въоръжение. И че потенциалният театър на бойни действия със СССР е изключително неблагоприятен за нападащата страна, както и безпреспективен в оперативно и стартегическо отношение.
                        Така че авторът на приведената статия малко е прекалил с изводите си за това какво би могла да направи японската армияпрез 1941 г.

                        Comment


                          #42
                          Да, доста смислено, Ам Гъл. Въоръжението е драстично по-слабо от съветското. Това да не им е Порт Артур.

                          Stagon написа
                          Държа да го видя това черно на бяло за да го повярвам....
                          Иначе че тази нация си е дива, мога да съдя само по малцината инструктори по карате, с които съм се засичал, а те определено ми допаднаха (не че има връзка, но средния им ръст беше към 1.75 )
                          Ти черно на бяло ще го видиш, но вярно ли е, можеш да прецениш само ако си представиш, как твои познати (от двете страни на бариерата на твоето одобрение!) са войници в окупаторска армия. Например, 10 души. Колкото тези 10 души биха го направили, толкова е възможно. Защото когато източниците на нещо са военната пропаганда, особено когато е запазена тази на победилата страна, нещата са много мътни.
                          Имаше един филм по VIASAT Historу. Там ветерани от двете страни разказаха с думи прости, че и двете страни са си позволили варварство. Техните разкази обаче звучаха правдоподобно.

                          А "дивата нация" от 4000 години не знам колко азбуки и империи е сменила, и познава кандидатстудентските изпити, абстрактната живопис и фундаменталната филосовия отпреди Христос!
                          Last edited by ; 07-04-2005, 22:42. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            #43
                            gollum написа
                            Всъщност това едва ли има нещо общо в случая. Общо взето, японците си правят някакви изводи единствено от Халкин-Гол/Номонханският инцидент, но те не се решаващи (а и не биха могли да бъдат). Всъщност, при по внимателно запознаване с въпросните инциденти, става ясно, че има тъврде много митове около тях, които циркулират наоколо - най-вече за това, че видите ли японците се уплашили от силата на РККА и затова не тръганли към СССР. В десйтивтелност няма подобно нещо, едниствената сериозна ревизия на възгледите си, която японците правят след вторият инцидент (или малка гранична война) е, че схващанията им за морално-командната доктрина на РККА са общо взето неадекватни.
                            И разбира се още нещо, което те добре си знаят - че макар армията им да е значително по-добреподготвена и по-устойчива в морално отношение от съветската, същевременно е много по-слабо въоръжена и има много по-малка численост. Което е естествено, като се имат предвид общите стратегически ресурси на страната и фактът, че те са изцяло насоченикъм развитие на военноморските сили в ущърб на армията (и съответно на военноморската авиация в ущърб на армейската).
                            Впрочем, превъзходството на РККА в хора ивъоръжение в двата инцидента е толкова голямо, че някак би било странно да не завършат по този начин. Още повече, че става въпос посъщество за отстояване на схващанията на всяка от страните за това къде точно трябва да минава границата (по същество в СССР са на мнение, че когато границата минава по река тя се движи по чуждия бряг, докато японците (и по-късно китайци) са склонни да си я представят по средата на реката). Допълнително спомага и нуредеността на границата в региона, която е донякъде условна.
                            Включвам се само за да коригирам това - инак каквито и да е мнения, че видите ли японците само чакали немците да победят при Сталинград за да се нахвърлят са безпочвени - връзките между двете страни са спорадични и не същестувва никакво съвместно планиране на десйтвията. Нещо повече, дори и стратегическите им интереси почти не съвпадат. При това, японците добре съзнават две неща - че армията им е малка ,слабо моторизирана и недостатъчно съвременно въоръжена - особено с тежко въоръжение. И че потенциалният театър на бойни действия със СССР е изключително неблагоприятен за нападащата страна, както и безпреспективен в оперативно и стартегическо отношение.
                            Така че авторът на приведената статия малко е прекалил с изводите си за това какво би могла да направи японската армияпрез 1941 г.
                            През 1941 и 1942 год. За да съм по-тояен и всъщност единствено по разквартироването на Квантунските части може да се опредлеи какво положение са заемали те през есента на 1941 и 1942 год. И въобще е по-добре да цитираме източниците от които съдим това. Както и съотношението на силите при Халхин Гол, ще потърся за да го дам "черно на бяло". За съжаление при толкова много източници в Интернет, всеки ще вземем това което той счита за правдиво... А че има движение в споменатите от мен райони на Квантунската армия е факт, който съм срещал в няколко книги, ама я да го видя в Интернет все пак...

                            KG125 написа
                            А "дивата нация" от 4000 години не знам колко азбуки и империи е сменила, и познава кандидатстудентските изпити, абстрактната живопис и фундаменталната филосовия отпреди Христос!
                            Чети между редовете бре...
                            Аз точно от тези хора станах фен на японците Мъже с духовна сила, умеещи да се владеят добре. Макар че какво е ставало в Китай, можем да видим само от Интернет и книги... За добро или лошо.
                            Last edited by ; 08-04-2005, 10:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #44
                              Разбира се, хубаво еда се привежда тизтончниците - това съм гопарвил в две други теми, където съм обсъждал по-подробно Халкин-Голския/Номонханския инцидент. За съотношението на силите има много подробни и общо взето коректни според мен данни. Виж със загубите нещата въобще не стоят така - тук данните са портиворечиви. КАто ми остане малко време (все се каня да я свърша таяработа) ще постна едно дълго описание на битката в отделна тема.

                              Comment


                                #45
                                gollum написа
                                Разбира се, хубаво еда се привежда тизтончниците - това съм гопарвил в две други теми, където съм обсъждал по-подробно Халкин-Голския/Номонханския инцидент. За съотношението на силите има много подробни и общо взето коректни според мен данни. Виж със загубите нещата въобще не стоят така - тук данните са портиворечиви. КАто ми остане малко време (все се каня да я свърша таяработа) ще постна едно дълго описание на битката в отделна тема.
                                Ако това е било писано в друга тема, пиши ми в коя, за да ти спестя време, това ще ми помогне , а така ще можеш да постнеш нещо друго ценно. Дай ми УРЛ - то само...

                                Comment

                                Working...
                                X